Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Miejsce na plener fotograficzny

Miejsce na plener fotograficzny
Ślubna sesja plenerowa im bardziej zwariowana i zaskakująca, tym więcej wzbudza pozytywnych emocji u odbiorców. W Bielsku-Białej jest wiele miejsc, które pobudzają Naszą wyobraźnię o każdej porze roku i czasie.

Najistotniejszą sprawą podczas robienia zdjęć jest naturalność i spontaniczność. Ważne abyście się dobrze bawili, nie zwracali uwagi na ludzi, na to, co się dzieje wokół. To Wasz Dzień, Wasza pamiątka! Fotografie wykonane przez profesjonalnego fotografa, zapadną na zawsze w Waszej pamięci i będziecie ten dzień wspominać w każdej chwili swojego życia.


Sesja ślubna w Bielsku-Białej

W tak pięknym otoczeniu, jakim jest Beskid nie można się nudzić. Wystarczy odrobina fantazji, by Wasza sesja stała się spełnieniem marzeń i wszelkich oczekiwań. Zastanówcie się, czego chcecie, jaki rodzaj zdjęć Wam odpowiada, w jakie miejsce chcielibyście się udać oraz jakie wymagania macie wobec fotografa. Wybór odpowiedniej osoby nie jest łatwy. Dlatego właśnie w podjęciu tak ważnej decyzji chcemy Wam pomóc. Najważniejsze, by fotograf wykazywał się kreatywnością i zaangażowaniem, a wszystko będzie idealne. Obecnie plenerowe zdjęcia ślubne stają się coraz bardziej szalone i niezwykłe. Im bardziej awangardowe, tym lepiej. Dużą popularnością cieszą się również zdjęcia industrialne, mogą być wykonane w starej fabryce dywanów – Merlilana, w byłym szpitalu Stalownik, na torach kolejowych albo w pustym basenie bez wody.


Niesamowita zabudowa miasta

Bielsko-Biała nazywane jest Mały Wiedniem, gdyż w swej architekturze posiada elementy na wzór stolicy Cesarstwa austrowęgierskiego. Imponującym miejscem jest Zamek Książąt Sułkowskich nazwany od nazwiska rodu ostatnich jego właścicieli, który rezydował w nim od 1752 r. do 1945 r. Architektura zamku nawiązuje do stylów - romańskiego, gotyckiego i renesansowego. Budowlę zdobią balkony, taras i neorenesansowa wieża. Na wzgórzu stoi kaplica zamkowa św. Anny z kryptą, w której znajdują się groby Sułkowskich.


Architektura centrum

Centrum Bielska stanowi Stary Rynek, który posiada klasyczny układ miasta, lokowanego na prawie magdeburskim. Uroczym zakątkiem są tu „Podcienia” w szeregu budynków przy jednej z uliczek. Równie efektownym i pięknym budynkiem jest Teatr Polski w Bielsku-Białej. Wzorowano go na teatrach Wiednia i Budapesztu. W fasadzie widnieje motyw łuku triumfalnego ozdobionego posągami Apolla, Melpomeny i Taili. Wiele pięknych XVIII i XIX-wiecznych mieszczańskich kamienic znajduje się przy ul. 11 Listopada, która jest głównym deptakiem handlowym miasta oraz idealnym miejscem na zdjęcia ślubne. Jedną z piękniejszych secesyjnych budowli jest kamienica „Pod Żabami”. Dwie ubrane żaby na zewnątrz budynku w biesiadnych pozach z kubkami w dłoniach przypominają, że niegdyś mieściła się tutaj winiarnia Rudolfa Nahowskiego.


Plenery dla romantyków

Jeżeli preferujecie romantyczne sesje zdjęciowe, warto udać się w doliny rzeki Wapienicy, która pokryta jest lasem mieszanym i iglastym. Atrakcją w Dolinie Luizy jest zapora im. Prezydenta Ignacego Mościckiego. Inną atrakcją Bielska-Białej jest park miejski, zwany Cygańskim Lasem, położony u podnóża Koziej Góry. Jest to część średniowiecznego lasu miejskiego. Można tutaj pohuśtać się na huśtawkach, czy zaglądnąć do górskiego źródełka.


Udając się bliżej gór

Szczególnym miejscem na sesję jest kolej gondolowa na Szyndzielnię, która na trasie 1805 m pokonuje 451 m różnicy wysokości w 6,5 minut. Z okien żółtych wagoników można podziwiać panoramę Bielska-Białej i okolic, z górami na czele. Pary Młode planujące niepowtarzalną sesję ślubną zapraszamy na lotnisko w Aleksandrowicach. Można skorzystać z szybowców, wybrać się na przelot helikopterem nad miastem i górami, co gwarantuje niezapomniane wrażenia i piękne widoki.


Wiele więcej możliwości

To tylko jedne z nielicznych miejsc, w których możecie zrobić sesję ślubną. Wymieniać mogę bez końca, jednak liczy się Wasza pomysłowość i twórczość fotografa. Naprawdę, im więcej spontanicznych sytuacji zabawnych momentów, tym sesja staje się barwniejsza i ciekawsza. To właśnie od Was zależy jak będziecie za kilkanaście lat wspominać ten dzień.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top