Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Miejsca na plenerowe sesje fotograficzne w Poznaniu i okolicach

Miejsca na plenerowe sesje fotograficzne w Poznaniu i okolicach
W wirze przedślubnych przygotowań narzeczeni nie mogą pominąć kwestii swoich ślubnych fotografii. Wcześniejszy wybór fotografa jest chyba dla wszystkich oczywistym. Jest wtedy więcej możliwości i ceny są także niższe.

By zarezerwować termin u tych najbardziej rozchwytywanych z pewnością należy zrobić to z dużym wyprzedzeniem. Warto również wcześniej przemyśleć przebieg swojej ślubnej sesji – kiedy ma się ona odbyć oraz gdzie powinna zostać zrealizowana. Bardzo często młode pary rezygnują ze zdjęć studyjnych, wybierając plener. Dzięki temu fotografie zyskują na atrakcyjności i naturalności. Fotograf z pewnością ma w zanadrzu kilka fajnych pomysłów na ciekawy plener fotograficzny. Warto się jednak zastanowić nad własną wizją i wybrać miejsca, które są Wam szczególnie bliskie.


Sesja plenerowa w stolicy Wielkopolski

W Poznaniu i jego okolicach z pewnością nie brak ciekawych miejsc do zorganizowania oryginalnej sesji ślubnej. W zależności od pomysłu można udać się na łono natury, wybrać wnętrza lub park otaczający jeden wielu zamków i pałaców, czy też za tło obrać zabytkowe kamienice na Starym Rynku. Terenów zielonych w samym Poznaniu jak i jego okolicach jest bardzo wiele. Spośród nich można wymienić poznańskie parki jak park Sołacki, park Adama Mickiewicza czy też Park Tysiąclecia. Ogród botaniczny, jezioro Rusałka, Jezioro Malta, Jezioro Kierskie, Rezerwat Żurawiniec oraz tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego także mogą być pomysłem na plener fotograficzny.


Przepiękne plenery poza miastem

Bardzo często narzeczeni decydują się na zorganizowanie swojej sesji ślubnej na terenie zespołu zamkowego w Kórniku, Pałacu w Rogalinie oraz Pałacu w Śmielowie. Inne tego typu obiekty, które również warto wziąć pod uwagę to pałac w Winnej Górze, pałac w Zimnowodzie lub Pałac Działyńskich w Poznaniu. Nie sposób wymienić ciekawych miejsc i zakamarków jakie można odnaleźć na starym mieście i Ostrowiu Tumskim. Pod uwagę przyszła para młoda może wziąć także poznańską Cytadelę czy stary browar.


Najważniejsze wynająć dobrego fotografa

Tak naprawdę dobrą sesję zdjęciową można zrealizować praktycznie wszędzie. Jej efekt zależny jest głównie od umiejętności fotografa i fantazji młodej pary. Nie ma większego znaczenia czy to będzie most św. Rocha, dworzec kolejowy, nocny Stary Rynek czy po prostu pole pszenicy. Ważnym jest jedynie, aby wybrane miejsce odpowiadało oczekiwaniom nowożeńców, by czuli się podczas sesji swobodnie i komfortowo. W końcu fotografie mają być pamiątką na całe życie warto więc zadbać o ich jakość.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top