Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Malowane światłem - fotografie ślubne

Malowane światłem - fotografie ślubne
Nie zdajemy sobie nawet sprawy jak bardzo fotografia przenika każdy aspekt naszego życia. Kolorowe zdjęcia otaczają nas na olbrzymich bilbordach, w gazetach, czasopismach czy internecie. Technika poszła bardzo do przodu.

Producenci telefonów komórkowych, proste aparaty instalują w każdym nowoczesnym telefonie, a poprzez papierowe ulotki reklamowe docierają do nas informacje o niezwykle promocyjnych cenach cyfrowych aparatów fotograficznych. Dzieje się tak dlatego, że fotografia od samego jej powstania spełnia bardzo ważną funkcję, realizuje potrzebę człowieka, by zatrzymać na dłużej wszystko to co jest ulotne.


Fotografia ślubna bardzo popularna

Czym właściwie jest fotografia? W dosłownym tłumaczeniu oznacza malowanie światłem. I to właśnie dzięki światłu, wpadającemu przez układ optyczny na błonę filmową lub światłoczuły układ scalony rejestrowany jest obraz. Fotograf używa swojej wiedzy i doświadczenia, operując wszystkimi parametrami aparatu, by na zdjęciu rzeczywistość została zatrzymana, tak jak on ją odbiera. Wykonanie dobrego zdjęcia nie jest bowiem rzeczą prostą. Samo wciśnięcie spustu migawki nie gwarantuje oczekiwanego efektu. Niezbędne jest odpowiednie światło, kadr, kompozycja oraz takie dobranie parametrów, by efekt na zdjęciu odpowiadał zamierzeniu fotografa.


Pamiątka dzięki tej dziedzinie

Fotografia ślubna jest swoistą dziedziną fotografii. Ma na celu zatrzymanie dla pary młodej ważnego życiowego momentu jakim jest ślub. To niewątpliwie doniosłe wydarzenie, zasługuje bowiem na odpowiednie uwiecznienie go, by małżonkowie mogli do niego powrócić gdy tylko zapragną. Fotografowie prześcigają się więc w coraz bardziej nietypowych i awangardowych ujęciach, odchodząc od kanonów wykonywania pozowanych zdjęć, na sztucznym tle. Dlatego coraz bardziej popularnymi są plenerowe sesje zdjęciowe.


Każde miejsce może być dobre

Gdzie najlepiej wykonać swoje ślubne zdjęcia? Nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi, gdyż dobre zdjęcia wykonać można wszędzie. Ostateczny efekt zależy wyłącznie od umiejętności fotografa. Możecie zdać się na jego pomysły, wybierając odpowiednią lokalizację ślubnego pleneru, jak i zastanowić się nad własnymi propozycjami. W Piotrkowie Trybunalskim ze scenerię ślubnych zdjęć posłużyć może jego architektura. Wąskie uliczki, zabudowa starego miasta czy też bramy o łukowych sklepieniach nadadzą się idealnie dla romantycznych fotografii. Równie dobrze sprawdzą się także fragmenty murów obronnych miasta. Młode Pary, które marzą o romantycznych zdjęciach udać się mogą do Parku Miejskiego im. Józefa Poniatowskiego, który charakterystyczny jest ze względu na położony na jego terenie staw oraz zadbane drzewa i krzewy.


Piotrków Trybunalski i okolica

W okolicach Piotrkowa alkową zieleni i naturalnego krajobrazu jest Sulejowski Park Krajobrazowy. Na jego terenie znajduje się uroczy Zalewem Sulejowski oraz dolina rzek Pilica i Luciąża. Innym zbiornikiem wodnym, będącym zresztą bardzo popularnym miejscem odpoczynku jest Bugaj. W jego pobliżu znajduje się strzelnica sportowa i kompleks leśny – tam również poszukać można swojej inspiracji na ślubny plener. Pomysłów poszukać można także poza miastem. Gdy organizujemy sesję w innym terminie niż dzień ślubu, mamy dodatkowy czas na dotarcie w interesujące miejsca nawet trochę oddalone od Piotrkowa. Wybrać się można chociażby do oddalonej o 30 kilometrów miejscowości Spała. W jej okolicach na uwagę zasługują Bunkier w Konewce czy też Skansenie Rzeki Pilicy.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top