Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Krótko o organizacji wesela

Krótko o organizacji wesela
Jeśli wszystko jest zorganizowane prawidłowo, para młoda może się cieszyć swoim szczęściem. Ślub bez wątpienia jest ważną chwilą. Aby podkreślić powagę i znaczenie tych momentów zwykło się wyprawiać wiele uroczystości.

Organizacja wesela nie jest rzeczą łatwą. Z uwagi na to, że przyjecie to wyprawiane jest tylko raz w życiu, należy przyłożyć się do tego, by wszystko był dokładnie zaplanowane, a wszystkie części jego programu odbyły się tak, jak życzy sobie organizująca wesele młoda para. Należy zadbać o to, by weselnikom, którzy przybędą tłumnie na ślub nie zabrakło niczego, trzeba także zamówić okazały i pięknie prezentujący się tort weselny, odpowiednio udekorować salę, w której odbędzie się to wielkie przyjęcie oraz zapewnić gościom dobrą zabawę, jaką pokieruje profesjonalny wodzirej, oprawioną pasującą do chwili muzyką, serwowaną bądź przez grupę lub zespół, bądź też przez DJ-a.


Ślubna wpadka może zdarzyć się każdemu

Dzień, w którym wstępuje się w związek małżeński jest dla większości dniem bardzo ważnym i przyprawiającym o duży stres. Dlatego znane są historie wpadek ślubnych, które później obrastają legendą w kręgach rodzinnych albo są stałym tematem żartów. Najpopularniejsze to oczywiście te, związane z wypowiadaną przysięgą małżeńską. Trudno bowiem o zachowanie luzu, kiedy patrzy na nas i słucha tak wiele osób.


Nerwówka wliczona w koszty ;-)

Każdy kto przeżył swój ślub ma świadomość tego ogromnego stresu. Zatem młodym albo drży głos, albo w ogóle nie mogą go z siebie wydusić bądź jąkają się. Powszechne jest też przekręcanie słów przysięgi, więc niejednej pani  zdarzyło się przysięgać małżonkowi – „nie dopuszczę Cię aż do śmierci”. Sale weselne też czyhają na potyczki nowożeńców. Podczas pierwszego tańca młodzi zapominają kroków, pan młody depcze małżonce po sukni, a  kieliszki po wódce wypitej na szczęście zamiast na podłodze lądują na czyjejś głowie.  Zatem kto nie miał jeszcze własnego ślubu niech nie śmieje się z nowożeńców, bowiem każdemu może taka wpadka się przydarzyć.


Od zaproszeń po poprawiny

Każdy kto organizował uroczystość ślubną wie, jak wiele elementów trzeba zaplanować, o jak wielu rzeczach trzeba pomyśleć i ile ewentualności trzeba przewidzieć. Przecież to nie tylko przysięga w kościele i jakiś poczęstunek w lokalu. To zaproszenia, wybór strojów weselnych, odpowiedniej oprawy muzycznej wesela, lokalu, w którym ugościmy przybyłych. Ponadto pierwszy taniec, zdjęcia ślubne, zabawy oczepinowe, upominki dla  gości czy podziękowania dla rodziców.


A co na prezent?

Dodatkowo coraz modniejsze stają się listy prezentów czy rozmieszczenie gości zgodnie z planami rodziny, by nie było kłótni i walki o dogodne miejsce przy stole. W przypadku gdy zapraszamy osoby, które muszą przybyć do nas z daleka, trzeba zagwarantować im odpowiednie miejsca  noclegowe. W naszej tradycji powszechne są też poprawiny, które również powinny być zaplanowane, by nie były traktowane tylko jako przyjście i zjedzenie reszty jedzenia. Warto zapewnić gościom jakąś dodatkową atrakcję. Wszystko to wymaga planowania z dużym wyprzedzeniem.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top