Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Krótka suknia ślubna – hit czy kit?

Krótka suknia ślubna – hit czy kit?
Choć większość panien młodych nie ma wątpliwości, co do tego, że ich suknia powinna być długa i szykowna, to są też takie, które zastanawiają się nad krótką suknią ślubną. Czy warto rozważyć tę opcję?

Krótka suknia ślubna nigdy nie była dominującym trendem, ale niezmiennie pojawia się w każdym sezonie. Style sukni są różne, zmieniają się w zależności od obowiązującej mody, a co roku projektanci proponują jakąś ciekawą wersję. Czy zatem wybór krótkiej sukni ślubnej może okazać się wielkim hitem, czy wciąż pozostaje raczej „słabą” opcją w porównaniu z długimi sukniami?
 

Rzadki wybór

Większość kobiet ma jasne wyobrażenie swojego ślubu, chcą poczuć się wyjątkowo, kobieco, „jak księżniczki”. Wybranie długiej sukni ślubnej idealnie spełnia te oczekiwania, co jest powodem tego, że krótka suknia ślubna nigdy nie była zbyt popularną opcją. Ale są przypadki, kiedy krótka wersja idealnie się sprawdza. Jest najczęściej wybierana na ślub cywilny, jeśli panna młoda chce się czuć swobodnie i nie krępować swoich ruchów, czy kiedy po prostu budżet wesela jest niewysoki, bo krótka suknia to mniejszy wydatek.
 

Czy krótka suknia ślubna jest modna?

Jak to zostało powiedziane, krótka suknia ślubna nigdy nie była i raczej nie ma szans na zostanie dominującym trendem, ale to nie znaczy, że jest modową wpadką. Tak naprawdę długość sukni nie ma wielkiego znaczenia, o tym czy suknia jest modna świadczy to czy nawiązuje do obowiązujących trendów, z jakich materiałów jest zrobiona oraz czy posiada modne w danym sezonie elementy. Krótką suknie ślubną powinno się raczej oceniać pod względem wygody i praktyczności, bo te na pewno są podstawowymi czynnikami jej wyboru.
 

Krótka suknia ślubna – wygoda i niska cena

Krótka suknia to zdecydowanie „wygodny” wybór. Nie tylko jej założenie i zdjęcie nie wymaga wysiłku, ale także siadanie, tańczenie itp. odbywa się bez większych problemów. W czasach, kiedy kobiety nie są przyzwyczajone do noszenia długich sukni, mogą czuć się w nich niepewnie i krępująco, a krótka suknia pozbawia je tego problemu. Wcale nie ujmuje także elegancji, niektóre projekty krótkich sukien są naprawdę zachwycające i ciekawie się wyróżniają. W dodatku mniejsza ilość materiału konieczna do uszycia sukni znacznie obniża jej cenę, dlatego możemy sporo na tej opcji zaoszczędzić.

 


Krótka suknia ślubna – dobry wybór?

Niestety krótka suknia ślubna jest uważana za mniej reprezentacyjną niż długa, często wręcz „niegodną” tak wyjątkowego dnia. Ubiór panny młodej jest jednym z najważniejszych detali ślubu i wesela, więc zbyt skromny wygląd może być uznany za poważną jego wadę. Jednak to samopoczucie panny młodej jest najważniejsze, dlatego jeśli jest ona przekonana o swoim wyborze, to nie powinna kierować się opiniami innych. Najważniejsze to czuć się swobodnie na własnym ślubie i weselu. Poza tym krótka suknia ślubna to na pewno świetny wybór na ślub cywilny.
 

Suknie ślubne 2w1, czyli krótka i długa suknia w jednej

Projektanci wpadli na pomysł jak połączyć wszelkie możliwe opcje i przygotowali projekt sukni 2w1, która wbrew swojej nazwie może mieć nawet 4-5 wersji, które można dowolnie zmieniać(!). Zwykle oparta jest na bazie, którą jest elegancka krótka suknia, potem, w zależności od preferencji panny młodej można do niej dodać długą spódnicę, tren, bolerka itp. Dzięki temu wybierając jedną suknię, można pokazać się podczas ślubu i wesela w kilku zestawieniach, zaspokajając swoje pragnienia noszenia krótkiej i długiej sukni ślubnej. To świetna opcja dla wszystkich niezdecydowanych, ale także dla osób, które chcą zaskoczyć gości zmianą wyglądu.

Jak tworzy się suknię 2w1 można obejrzeć tutaj:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top