Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Krok numer jeden: szukamy sali weselnej

Krok numer jeden: szukamy sali weselnej
Miejsce gdzie odbędzie się zabawa weselna jest bardzo ważne. Nie wystarczy patrzyć tylko na pojemność sali oraz cenę wynajmu. Jest wiele innych ważnych rzeczy, które mają bardzo istotny wpływ w tej decyzji.

Każda para, która niebawem chce wziąć ślub i zorganizować przyjęcie weselne, ma przed sobą ogrom przygotowań. Najtrudniejszy jest początkowy etap – potem jest już z górki! Pierwsza decyzja, jaką będziecie musieli podjąć najczęściej wiele miesięcy przed uroczystością, to wybór sali weselnej. Jest to oczywiście bardzo ważny etap, bowiem zależy od niego powodzenie całej imprezy. Od czego zacząć? Przede wszystkim musicie w miarę precyzyjnie obliczyć, ilu gości będziecie chcieli zaprosić. Nie ma bowiem sensu, by pięćdziesiąt osób bawiło się w domu weselnym przeznaczonym dla setki gości, podobnie w drugą stronę – nie może być zbyt ciasno.


Opinie dotyczące danego lokalu są ważne

Po sporządzeniu listy gości będziecie już mniej więcej wiedzieć, czego szukać. Zanim wybierzecie się w konkretne miejsca, poszukajcie informacji w Internecie. Warto zobaczyć zdjęcia sali, poczytać opinie na forach. Zanim zapadnie decyzja Wiadomo, że większość z nas ma w pewnym stopniu ograniczony budżet. Dlatego też różnica w cenie nawet 10-20 złotych od osoby może mieć spore znaczenie. Tutaj jednak łatwo wpaść w pułapkę. Dlatego zanim podpiszecie umowę, dokładnie wypytajcie o wszystko. Może się przecież okazać, że z pozoru tańsze miejsce ma bardzo ograniczoną ofertę. Gdy przyjdzie wam kupić np. napoje, ciasta i owoce, może okazać się, że zamiast zaoszczędzić – przepłacicie. Zwróćcie też uwagę na wystrój sali, a jeśli macie taki zamiar – zapytajcie czy można ją własnoręcznie udekorować.


Organizacja wesela w hotelu

Bardzo popularne jest zorganizowanie wesela w hotelu. W Polsce zdecydowanie najwięcej sal weselnych jest właśnie w hotelach, prawie tysiąc. W hotelach sale wesele, to zazwyczaj sale konferencyjne dostosowane do tego by odbyło się tam przyjęcie weselne. Im hotel o większym standardzie tym koszty wesela będą wyższe i tym samym ich standard. Ogromnym plusem zorganizowania wesel w hotelu jest pozbycie się problemu z noclegiem gości hotelowych. Zwłaszcza, gdy większość z nich przyjechała na uroczystość z daleka.


Hotelowe udogodnienia dla gości

W hotelu można zarezerwować pokoje dla gości oraz czasem nawet urządzić po samym weselu krótki miesiąc miodowy. Hotele często zachęcają młode pary do organizacji wesel w ich salach, kusząc ich ciekawymi dodatkami w postaci atrakcyjnego pobytu u nich. Na przykład nocleg w najbardziej luksusowym apartamencie, który posiada na przykład saunę czy jacuzzi. Wesele organizowane w hotelach są zazwyczaj dopracowane na ostatni guzik, gdyż mają one wieloletnie doświadczenie w ich organizacji. Kelnerkami oraz kucharzami są stali pracownicy hotelu, a zatem nikt przypadkowy. Gdy mamy zaufanie do danego hotelu, można mu zaufać również w sprawach weselnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top