Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Koszty fotografii ślubnej

Koszty fotografii ślubnej
Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego ma wielkie znaczenie, gdyż jakość zdjęć ma na to wpływ. Pewnych chwil nie da się powtórzyć i dlatego nie może się tym zająć przypadkowa osoba. Doświadczenie jest tutaj w cenie.

Każda miejscowość w Polsce jest obszarem działania przynajmniej kilku indywidualnych bądź zrzeszonych w nieco większym gronie fotografów ślubnych. Każdy z nich prowadzi swój warsztat fotograficzny, choć są i tacy, którzy nie posiadają studia a sprzęt trzymają u siebie w domu a do promowania się w świecie wykorzystują wyłącznie prywatną stronę internetową. Zanim wytypuje się konkretną osobę robiącą zdjęcia ślubne, warto rozeznać się między wypróbowanymi profesjonalistami.


Fotograf z polecenia

Wyjątkowo pomocne w takich poszukiwaniach okazują się kontakty znajomych oraz krewnych. Częstokroć to oni najlepiej będą obeznani z niektórymi fotografami, zważywszy na fakt, iż niektórzy z nich przechodzili przez to samo wcześniej oraz mają swój ślub za sobą. Dzięki temu są w stanie użyczyć garść istotnych informacji na temat danego fotografa . Fotografia ślubna może być również oceniana w oparciu portfolio każdego z fotografów, jeżeli posiadają akurat własne strony internetowe. Do nich dotrzeć może praktycznie każdy, kto ma u siebie dostęp do Internetu.


Katalogi tematyczne w sieci

Kolejnymi możliwościami wyboru fotografa jest przeglądanie katalogów stron internetowych, gdzie dostępnych jest więcej firmowych stron. Pozwoli to na wygodne porównanie ofert kilku osób wraz z szybkim przejrzeniem ich portfolio. Ponadto w katalogach stron wyszczególnia się kompletne dane kontaktowe do fotografów ślubnych oraz załączone przez innych internautów opinie na temat świadczonych przez nich usług.


Koszty związane z wyborem

Fotografia ślubna jest dziedziną, która niesie dla nowożeńców dodatkowe koszty. Nie dziwi zatem, iż wielu z nich oszczędza na tym. Wynajmują tańszych specjalistów albo zlecają zrobienie zdjęć ślubnych kamerzyście (w ten sposób, iż zgrywa on zdjęcia z konkretnych kadrów nagranego przez siebie filmu). Zdarzają się również przypadki zajmowania się obsługą fotograficzną ślubu przez znajomego lub krewnego państwa młodych, w ogóle niebędącego zawodowym fotografem, z przysłowiowe kilkaset złotych. Prędzej czy później takie podejście zemści się na nowożeńcach, gdyż zdjęcia ślubne po prostu im nie wyjdą. W cenę doświadczonego profesjonalisty wliczanych jest wiele elementów.


A jak z transportem?

Transport jest doliczany praktycznie zawsze, choć mieści się on w cenie gdy ceremonia ślubna wraz z weselem mają miejsce w granicach tego samego miasta. W przeciwnym razie trzeba dokładać funduszy (koszty dojazdu, amortyzacji auta fotografa ) – stosuje się w tym przypadku przelicznik 50 groszy – 1 złoty za każdy kilometr). Innymi kosztami jawnymi są obróbka komputerowa zdjęć ślubnych (wymaga ona relatywnie najwięcej pracy ze strony fotografa) a także koszt profesjonalnego sprzętu fotograficznego (ten niejednokrotnie jest wart kilkadziesiąt tysięcy złotych). Natomiast jako koszty niejawne (czyli wartości, za które nowożeńcy płacą, nie zdając sobie z tego sprawy) to doświadczenie fotografa (im więcej lat obecności w zawodzie oraz im więcej obsłużonych ślubów tym wyższa cena usługi), rekomendacja wraz z pozycją na rynku oraz dostępność terminu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top