Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Koszalin wyjątkowym miastem

Koszalin wyjątkowym miastem
Ślubna sesja w plenerze to doskonała okazja na uzyskanie niezwykłych zdjęć z tak szczególnego dnia, jakim jest ślub. Koszalin to piękne miasto, pełne wielu urokliwych miejsc i zabytków, idealnie nadających się na tą okoliczność. W tym niezwykłym mieście znajduje się wiele pięknych parków, szczególnie upodobanych przez Pary Młode, jako tło sesji ślubnej.

Jednym z nich jest Zabytkowy Park im. Książąt Pomorskich, którego najstarsza część tzw. Stara Promenada, pochodzi z 1817 roku. Urokliwe alejki, mnóstwo zieleni, najpiękniejsze i najstarsze drzewa Koszalina, fontanna, staw, rzeka Dzierżęcinka oraz wyspa dla łabędzi z pewnością stworzą wyjątkową atmosferę podczas Waszej sesji. Drugi pod względem wielkości Park przy Amfiteatrze usytuowany jest po wschodniej stronie doliny rzeki Dzierżęcinki i powstał w I połowie XIX wieku. Park nad rzeką Dzierżęcinką stanowi najbardziej na północ wysuniętą część zwartego ciągu zieleni. Znajduje się w nim wiele ciekawych gatunków drzew oraz zabytkowy stary młyn. Początkiem XIX wieku w Koszalinie powstał także Park Kościuszki, stanowiący północno-wschodni fragment dużego, zwartego ciągu zieleni miejskiej, w której znajdują się piękne aleje z najstarszym zadrzewieniem.
 

A może park lub jezioro?

Parom preferującym zdjęcia nad wodą, polecamy Jezioro Lubiatowskie w Koszalinie, przez które przepływa rzeka Dzierżęcinka. Kolejnym interesującym miejscem w Koszalinie jest zespół przyrodniczo - krajobrazowy "Wąwozy Grabowe", położony w północno - wschodniej części Koszalina, pomiędzy ulicami Wąwozowa - Wyki, Próchnika - Staszica oraz Langego. Obiekt charakteryzuje się urozmaiconym ukształtowaniem terenu oraz bujną szatą roślinności. Wąwóz usytuowany jest pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi, dzięki czemu jest to nie tylko miejsce o wyjątkowych widokach, ale także doskonałe miejsce rekreacji i wypoczynku.
 

Płomienne Ptaki Hasiora

Ciekawym miejscem dla Par Młodych, poszukujących bardziej oryginalnych pomysłów są Płomienne Ptaki Hasiora. Jest to stojący na wzgórzu monumentalnym ciąg metalowych konstrukcji, przypominających pługi, skrzydła ptaków i rydwany jeźdźców, a zarazem symbol współczesnego Koszalina. Te niezwykłe rzeźby, dzięki specjalnych zagłębieniach konstrukcji, w których rozpala się ogień, płoną podczas najważniejszych uroczystości w mieście.
 

Inne warte uwagi miejsca

Do wyjątkowych miejsc w Koszalinie zaliczamy także Wieżę Widokową na Górze Chełmskiej, która powstała w 1888 roku, ceglane, gotyckie fragmenty murów miejskich z lat 1293-1310 oraz ruiny Zamku Książąt. Wyjątkową scenerię mogą stworzyć także stare domy i kamienice, Święta Góra Chełmska, czy też zabytkowe śródmieście z XIII wieku. Ponadto w Koszalinie znajduje się także należący do największych w Polsce, Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego, zbudowany w 1973 roku, który ze względu na swój charakterystyczny kształt nazywany jest "chipsem". Koszalin to miejsce, które poza równinami, pojezierzami, licznymi odcinkami rzek oraz jezior, posiadają także wspaniałe zabytki. Wystarczy tylko odrobina pomysłu i fantazji, by Wasza sesja ślubna dostarczyła niezwykłych wrażeń, a przede wszystkim wspaniałych pamiątek w postaci zdjęć ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top