Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kościół na Wasz ślub w Rybniku

Kościół na Wasz ślub w Rybniku
Dzień ślubu i wesela to chwila, na którą czekamy przez całe życie. Zanim jednak wypowiemy w obliczu Boga i naszych bliskich sakramentalne "Tak", musimy dokonać wyboru kościoła, w którym nastąpi ta podniosła chwila.

W Rybniku znajduje się wiele kościołów, które mają swój wyjątkowy urok. Specjalnie dla Was, wymienimy kilka z nich, aby ułatwić Wam tak ważną decyzję, jaką jest wybór miejsca, w którym otrzymacie sakrament małżeństwa. Bazylika Świętego Antoniego w Rybniku mieści się w północno-wschodniej części śródmieścia i jest najwyższym kościołem w Rybniku. Posiada styl neogotycki, a ołtarze i ambona dopełniają stylowej jedności.


Kościół z ciekawą wieżą

Kolejny  kościół w Rybniku- Kościoł Świętego Wawrzyńca pochodzi z 1717 roku i posiada charakterystyczną, okazałą wieżę słupową. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje także obraz przedstawiający męczeństwo Św. Wawrzyńca, autorstwa Michała Willmana, pochodzący z XVII wieku. Niezwykłym kościołem, w którym moglibyście zaplanować Waszą ceremonią ślubną jest murowana Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Stary Kościół

Pierwotny kościół parafialny Matki Boskiej Bolesnej także był murowany i posiadał drewnianą wieżę. Usytuowany był poza murami miasta. Obecny kościół, zwany  także "starym kościołem" powstał w latach 1798 - 1801. Wielokrotnie zmieniano jego wystrój, a dziesiejszy został wykonany zgodnie z wymogami Soboru Watykańskiego II w 1965 roku.


Dekoracje samego obiektu

W dzielnicy Rybnika, nazwanej Smolną od 1922 roku mieści się Parafia św. Józefa Robotnika. Pierwszy kościół powstał w 1924 roku, lecz okazał się stanowczo za szczupły. Przy nowo wybudowanej świątyni, pod tym samym wezwaniem ustanowiono kurację, która prowadzona jest przez ojców franciszkanów. Bez względu na to, jaki kościół w Rybniku wybierzecie, możecie dodatkowo wzbogacić jego urok, poprzez  dekoracje, tak aby na ślubie wyglądał jak romantyczna świątynia, dzięki czemu na długo pozostanie zarówno w Waszej pamięci, jak i Waszych bliskich.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top