Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Konkursy na zabawie weselnej

Konkursy na zabawie weselnej
Na wielu polskich wsiach, także w okolicach Torunia, wciąż odbywają się typowe, staropolskie weseliska, trwające po kilka dni. Przygotowują je rodziny młodych, jak i oni sami. Takie prawdziwe polskie wesele charakteryzuje się między innymi tym, że organizowane są w jego trakcie wszelkiego rodzaju konkursy.

Nie zawsze są one stosowne i eleganckie. Część z nich można uznać za co najmniej dwuznaczne, albo wręcz wulgarne i nie na miejscu. Nie można przy tym powiedzieć, że konkursy na weselu są wyłącznie domeną mieszkańców wsi i małych miasteczek, gdzie wesela bardzo często odbywają się w remizach strażackich, zaaranżowanych na potrzeby takiej imprezy. Konkursy stanowią urozmaicenie wesela, choć najczęściej są one organizowane podczas poprawin. Atmosfera wśród gości weselnych jest wówczas o wiele bardziej swobodna, niż w dniu ślubu. Jeśli jednak wesele trwa tylko jeden dzień, wcale nie wyklucza to organizacji konkursów.


Zdania na temat konkursów są podzielone

Młodzi mieszkańcy Torunia są mocno podzieleni w kwestii konkursów weselnych. Część z nich uznaje je za konieczny element wesela, bez którego po prostu nie można się obyć, inni za nic w świecie na własnym weselu nie chcieliby widzieć konkursów w stylu wiejskich remiz. Jeśli już decydujemy się na konkursy na własnej uroczystości weselnej, zadbajmy o to, aby były one wyważone. Nie pozostawiajmy ich bynajmniej w gestii kapeli weselnej, bowiem możemy później "spalić się ze wstydu" przed własną rodziną, jeśli muzycy postanowią zorganizować prawdziwe wiejskie weselisko.


Tańczenie i śpiewanie

Konkursy polegające na wspólnym tańczeniu i śpiewaniu, czy też na obcałowaniu wszystkich kobiet na sali, są niegroźne i w dobrym guście. Z kolei te gry, które obejmują rozbieranie się, wykonywanie niedwuznacznych ruchów, czy też ośmieszanie innych współbiesiadników w wulgarny sposób, są niemile widziane. Większość weselników powie, że nie chciałaby brać udziału w takich konkursach weselnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top