Kolorowa sesja ślubna

Jeżeli już znajdziemy odpowiedniego fachowca, powinniśmy się zastanowić czy decydujemy się na sesję zdjęciową i jaki ona obierze charakter. Do wyboru mamy sesję studyjną, bądź popularną ostatnio plenerową. Dobrze jeżeli mamy jakąś koncepcję i wizję tej sesji, którą przekażemy robiącemu zdjęcia, a ten dostosuje nasze wymagania.
Wybór terminu sesji
Sesja plenerowa to wyjątkowe wydarzenie w całej machinie ślubno-weselnej. Pozwala na chwile zapomnienia od stresów i problemów, jakie towarzyszą przygotowaniom do tego ważnego dnia. Sesję taka najlepiej odbyć w dniu innym niż ślub. Nie martwimy się wtedy o nazbyt długa nieobecność na uroczystościach weselnych i nie myślimy o tym żeby w nienagannym stanie zachować swoje odświętne stroje. Na takiej serii zdjęć trzeba być rozluźnionym i pełnym energii, co skrzętnie wychwyci obiektyw wprawnego fotografa.
Warka miastem na sesję ślubną
Znakomitym miejscem na odbycie sesji w „terenie” jest mazowieckie miasteczko Warka. Miejscowość ta od lat rozsławia na całą Polskę i świat lokalny browar. I właśnie ten „chmielowy motyw” można wykorzystać w pierwszej kolejności. Największym atutem Warki jest jednak krajobraz w jaki wkomponowana jest przestrzeń miejska. Przez teren miasta przepływa leniwie Pilica, która wykształciła tutaj liczne starorzecza i dzikie plaże. Wzdłuż rzeki rozciągają się lasy, łąki i pięknie kwitnące wiosną sady. Ta sielankowa przestrzeń może być znakomitym tłem dla romantycznych zdjęć ślubnych. Nad brzegiem Pilicy można spotkać statki, łodzie i kajaki, które też mogą stać się rekwizytami fotografii ślubnej w plenerze.
Możliwości związane z parkiem
Interesującym miejscem dla kilku ujęć do albumu ślubnego jest park krajobrazowy na Winiarach. Mnóstwo tutaj przytulnych alejek. Znajdują się tutaj także riuny XIX wiecznej altany, która może zostać ujęta w czarno-białe barwy i stanowić intrygujący motyw naszych zdjęć ślubnych. W tymże parku znajduje się również muzeum związanego z miastem Kazimierza Pułaskiego. Zlokalizowane jest ono w siedemnastowiecznym dworku, w którym zamieszkiwał generał. Gdyby udało się uzyskać pozwolenie na fotografie w tym budynku, to byłaby to niezwykłą forma ukoronowania sesji ślubnej.
Co jeszcze warto rozważyć?
W samym mieście warte uwagi obiektywu fotografa są liczne zabytki jak: barokowy kościół parafialny św. Mikołaja z lat 1603-61, klasycystyczny ratusz z 1821 r., dworek szlachecki z XIX wieku (ul. Długa) i barokowy kościół Matki Boskiej Szkaplerznej z lat 1652-1746 (dawniej klasztor franciszkański).
Autor: Paweł Hetnał