Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Kolor sukni ślubnej nie tylko biały

Kolor sukni ślubnej nie tylko biały
Tradycyjny kolor sukni panny młodej to biały, jednak w ostatnich czasach coraz więcej pań decyduje się na wybór innego koloru. Pod tym względem jest sporo możliwości i poniżej postaramy się pokrótce je przedstawić.

Od zawsze do sukni ślubnej przyporządkowany jest kolor bieli. Wchodząc do salonu sukien ślubnych, komisu czy wypożyczalni z pewnością białych sukien jest więc najwięcej. Gama dostępnych kolorów jest jednak zdecydowanie szersza. Suknie ślubne szyte są także w kolorze ecru, bladego, ale i też mocnego różu, odważnego czerwonego czy delikatnego błękitu. Często bowiem na ceremonię zaślubin tylko w urzędzie stanu cywilnego suknie weselne wybierane są w pastelach, różach czy błękitach, bez konieczności rezygnowania z pięknego i balowego stylu sukni.


Ecru lub róż?

Także do kościoła, możemy wybrać suknie wesele w różu, błękicie, czy ecru, jeśli chcemy wyglądać nie tylko zjawiskowo, ale także oryginalnie i pięknie. Kiedyś przykładano dużą wagę do koloru. Tylko biała suknia ślubna gwarantowała czystość i niewinność przyszłej panny młodej, dziś jednak odchodzi się od tego zbyt zaściankowego myślenia, dobierając kolor bardziej do urody, karnacji, czy upodobań panny młodej. Decydując się na inny kolor sukni ślubnej, należny tylko pamiętać, by garnitur, jak i koszulę pana młodego dobrać, tak by strój pary ślubnej tworzył zgraną całość.


Różowa suknia ślubna

Coraz częściej kobiety na swoją suknię ślubną wybierają tonacje w różu, ecru czy błękicie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że moda ślubna ewoluuje, ale też dlatego, że projektanci prześcigają się w wyznaczaniu trendów i również salon sukien ślubnych zaprezentuje nam pełną gamę barw i kolorów sukien ślubnych od pięknej bieli, przez róż, ecru czy nawet brązy, fiolety i czerwienie. Różowe sukienki weselne są idealne dla kobiet o ciemnej karnacji. Taki kolor podkreśla ich typ urody. Są też idealne jako sukienki na zmianę.


Właściwe przygotowanie

Jeśli do zaślubin wybierzemy białą suknię, to sukienki na wesele mogą właśnie być w odcieniu różu, toffi czy nawet właśnie fioletu. Kolor należy też dobrać do własnych odczuć. Jeśli dobrze się czujemy w różu, to właśnie taki kolor wybierzmy. Nie kombinujmy z fioletem, bielą czy ecru, ponieważ zepsujemy sobie całą uroczystość. Planując wesele, pamiętajmy, aby wcześniej poszukać wzorów w Internecie. Nasze samopoczucie jest najważniejsze. By wiedzieć w czym najlepiej się czujemy, warto odwiedzić salon sukni ślubnych i przymierzyć sukienki weselne w różnych barwach i kolorach. W dzisiejszych czasach każdy kolor jest odpowiedni, dlatego warto kierować się wyłącznie własnym gustem i smakiem.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top