Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Klimat miłości utrwalony na fotografiach

Klimat miłości utrwalony na fotografiach
Sesje plenerowe cieszą się coraz większą popularnością wśród nowożeńców. Zapewne wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wyjątkowość takich fotografii znacznie wzrasta, aniżeli w pozowanych zdjęciach wykonanych w studiu.

Taka sesja może wykonana zarówno przed, jak i po ślubie. Bardzo mało par decyduje się na sesję w dzień ślubu, ze względu na opuszczanie gości na kilka godzin. A tak jest czas na udanie się do wcześniej ustalonego miejsca i oddanie się romantycznemu nastrojowi chwili. Przeciwnicy wyjazdów w plener tłumaczą się tym, iż pogoda na dany dzień i godzinę umówienia się z fotografem pozostaje jedną wielką niewiadomą, a na kolejny termin trzeba będzie sobie trochę poczekać. Ale paradoksalnie wiatr czy deszcz mogą uczynić, iż zdjęciom nadany zostanie element niesamowitej aury i klimatu. Warto pamiętać, iż pomysły na ślubną fotografię są praktycznie nieograniczone i wynikają głównie z pomysłowości młodej pary.


Wachlarz pomysłów na sesję ślubną

Takim pomysłem na sesję fotograficzną w plenerze może być chociażby Park im. Jana Kasprowicza. Największy park miejski w Szczecinie ma powierzchnię 50 ha i został założony w 1900 roku. W parku występują liczne gatunki drzew, które są rzadko spotykane w Polsce takie jak sosny: żółta i górska, świerk serbski, sośnica japońska, cis, cypryśnik błotny, platan. Również świetne zdjęcia można wykonać na Wałach Chrobrego czyli tarasie o długości około 500 metrów czy w Ogrodzie Różanym, gdzie zasadzono ponad dziewięć tysięcy róż w 99 odmianach, wykonano schody, alejki oraz plac zabaw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kilka ujęć było bardzo oryginalnych, wykonanych na przykład w tramwaju, na skrzyżowaniu, na ruchomych schodach, w „podstawówce”, do której uczęszczali młodzi, w księgarni, w bibliotece, na placu zabaw, na łące puszczając latawce czy w sklepie muzycznym.


Fotograf wykorzysta każdą "miejscówkę"

W Szczecinie jest wiele miejsc, które stworzą odpowiednią scenerię do wykonania sesji fotograficznej. Pomysłów jest mnóstwo, a każda decyzja z pewnością będzie dobra. Ważne jest, aby decyzji nie odkładać na ostatnią chwilę, lecz dokładnie przemyśleć ewentualne miejsce na sesję zdjęciową i odpowiednią inscenizację. Dzięki temu za kilka lub kilkanaście lat będą wspaniałe wspomnienia z młodości i początku wspólnego dzielenia się szczęściem!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top