Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?
Po jakimś czasie chodzenia ze swoją drugą połówką, następuje spotkanie z rodzicami dziewczyny oraz chłopaka. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze i po nim, chociaż czasem niesłusznie, wstępnie ocenia się danego człowieka. Dlatego warto zrobić wszystko, aby wypaść jak najlepiej i pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Takiemu spotkaniu na pewno będzie towarzyszyła pewna obawa i stres. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych porad jak uniknąć stresu .Najważniejsze jest oczywiście zachowanie spokoju, gdyż ewentualne zdenerwowanie na pewno nie wpłynie na naszą dobrą kondycję podczas rozmowy z jej lub jego rodzicami.


Poznanie przed czy po zaręczynach?

Kwestia czasu poznania się z rodzicami drugiej ze stron jest trudna do zdefiniowania. Jedni chodzą ze sobą kilka tygodni lub miesięcy i już zapraszają partnera do swojego domu, gdzie następuje poznanie z rodzicami. Inni spotykają się tylko i wyłącznie poza własnym domem, a przedstawienie rodzicom drugiej połówki następuje dopiero po zaręczynach. Tak naprawdę jest to decyzja młodych ludzi i ich rodzicom odradzamy naleganie dotyczące poznania chłopaka czy dziewczyny swojego dziecka. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas, na pewno sami poinformują o przyjściu drugiej połówki do swojego domu. Jednak z reguły to dziewczyna pierwsza zaprasza chłopaka do swojego domu. Chłopak czyni to nieco później.


Jak się ubrać?

Ubiór mężczyzny na poznanie z rodzicami swojej wybranki powinien być oczywiście elegancki. Jednak to, w czym iść, jest uwarunkowane dwoma czynnikami, mianowicie:

 • oczekiwaniem przyszłych teściów
 • czasem

Decyzję o tym, czy mężczyzna powinien ubrać marynarkę, czy może coś bardziej luźniejszego, sam zainteresowany powinien ustalić to wspólnie ze swoją dziewczyną. To ona zna bardzo dobrze swoich rodziców i będzie lepiej wiedziała, jaki ubiór jest bardziej stosowny. Ubiór jest również zależy od czasu. Trudno jest bowiem ubrać marynarkę w środku lata w samo południe. Wówczas najlepiej włożyć eleganckie spodnie oraz ładną, przewiewną koszulę. Garnitur jest bardziej wskazany w porze zimowej, gdzie nie ma obawy przed nadmiernym poceniem się.


Najważniejsze pierwsze wrażenie

Niewątpliwie to chłopak ma zdecydowanie trudniejsze zadanie poznania się z rodzicami dziewczyny. Musi się dobrze przygotować do rozmowy, ale także zaopatrzyć się w kilka niezbędnych ?fantów”. Natomiast dziewczyna również musi ładnie wyglądać, jednak nie musi martwić się o zakup jakichkolwiek drobiazgów. Podczas pierwszej wizyty u dziewczyny chłopak powinien kupić:

1. Kwiaty dla teściowej -najlepiej czerwone róże. Odradzamy inny kolor, ponieważ jeśli teściowa jest przesądna, w przypadku kupna róż np. żółtych, od razu skojarzy to z kolorem symbolizującym zdradę. Warto kupić około pięciu róż i poprosić o zrobienie z niej wiązanki wraz z dodaniem innych elementów ozdobnych.

2. Słodycze dla dziewczyny – jeśli kupujemy kwiaty dla teściowej, nie warto powtarzać tego samego upominku w przypadku swojej dziewczyny. Można kupić np. jakieś dobre słodycze, ewentualnie ładnego, pluszowego misia

3. Wódka dla teścia – jednak przed zakupem tego ?towaru” należy dowiedzieć się od dziewczyny, czy jej ojciec nie jest przypadkiem abstynentem lub ma jakieś problemy z alkoholem. Jeśli nie, wówczas wskazany jest zakup wódki, oczywiście nie byle jakiej

4. Wino dla pań – kobiety zwykle nie lubią wódki, dlatego mężczyzna powinien kupić dla nich jakieś dobre wino czerwone


O co zapytają przyszli teściowie?

Mężczyzna musi przygotować się do tego, że rodzice jego dziewczyny będą zadawać mu pytania, często natury osobistej.

Oto przykładowe pytania, jakich może spodziewać się przyszły małżonek:

 • czym zajmuje się na co dzień
 • jaką skończył szkołę
 • czy posiada samochód
 • jakie ma plany na przyszłość
 • czym zajmują się jego rodzice
 • czy ma rodzeństwo

Mężczyzna powinien pomyśleć nad odpowiedziami, aby potem nie zastanawiał się zbyt długo.

Rodzice mogą zadawać również pytania ogólne, dotyczące przyszłego zięcia, jak i swojej córki:

 • kiedy planują ślub
 • kto bardziej nalegał na to spotkanie
 • czy chcą mieć potomstwo
 • czy myśleli już, gdzie zamieszkają po ślubie


Jak sprawić, aby przyszli teściowie cię polubili?

Sprawa na pewno nie jest prosta, ponieważ składa się na nią kilka warunków. Najważniejsze to oczywiście bycie sobą. Poniżej przedstawiamy cztery kroki do zyskania uznania w oczach teściów:

1. Przygotowania.

Zanim mężczyzna odwiedzi rodziców swojej wybranki, powinien:

a) udać się do fryzjera
b) doprowadzić do ładu swoje paznokcie
c) zasięgnąć informacji o rodzicach swojej dziewczyny. Wiedza na temat poglądów oraz zainteresowań przyszłych teściów może zadecydować o podejmowaniu tematów podczas wspólnej rozmowy
d) kupić prezent, o czym wspominaliśmy wyżej

2. Przedstawienie. Podczas przedstawienia się, mężczyzna powinien patrzyć prosto w oczy jej rodzicom i pierwszy wyciągnąć rękę na powitanie. Warto pamiętać o mocnym uścisku dłoni (należy nie przesadzać), który obrazuje pewność siebie i zdecydowanie

3. Dobre wychowanie. Chłopak powinien odpowiadać na wszystkie zadanie przed jej rodziców pytania, bez jakiegokolwiek wykręcania się. Również powinny zostać zachowane podstawowe zasady dżentelmeńskie, typu otwieranie drzwi kobietom, odsuwanie krzesła, kiedy chcą usiąść itp.

4. Podziękowanie. Kiedy mężczyzna będzie wychodził, powinien podziękować rodzicom za miłe ugoszczenie.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top