Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jedna czy dwie suknie ślubne?

Jedna czy dwie suknie ślubne?
W wyborze sukni ślubnej trzeba kierować się nie tylko jej prezencją ale także uwzględniać wygodę. Dobrym rozwiązaniem często jest wybór dwóch sukni na ślub i wesele. Poniżej przyjrzyjmy się jakie w tej kwestii istnieją możliwości.

Nawet, jeśli moda na huczne weseliska już minęła, wciąż wiele osób chce aby to wydarzenie pozostało na długo nie tylko w ich pamięci, ale także wszystkich zaproszonych gości. Dlatego wciąż urządza się wesela na dwa dni z poprawinami czy na ogromną liczbę gości. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu, ważna jest też suknia ślubna. Bajkowa kreacja jest idealna do sesji fotograficznej, na samą ceremonię zaślubin czy do Urzędu Stanu Cywilnego. Natomiast na samo przyjęcie weselne powinnyśmy mieć długą suknię ślubną, która będzie bardziej zwiewna, wygodniejsza i komfortowa w noszeniu.


Wygoda i piękno jednocześnie

Musi ona być nie tylko piękna i szykowna, ale także wygodna i zapewniająca pannie młodej komfort i wygodę przez cały ten długi czas świętowania. Dlatego dobrym wyjściem z sytuacji są dwie suknie weselne. Jedna na ceremonię zaślubin, a druga na uroczystości weselne. Suknie weselne nie należą jednak do najtańszych wydatków związanych ze ślubem. Możemy także zaoszczędzić, odwiedzając komis sukni ślubnych i wypożyczając kreację albo na ceremonie, albo na uroczystość.  Wypożyczalnia sukien ślubnych oferuje zawsze bardzo bajkowe kreacje, czasem z bardzo drogich i znanych kolekcji. Można także odkupić używaną. Sukienki na wesele znajdziemy w komisach, jak i także w ogłoszeniach prywatnych, jak i coraz częściej na aukcjach internetowych.


A może wypożyczyć?

Wypożyczalnia sukien ślubnych to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez przyszłe panny młode. Dlaczego tak dużo kobiet chce skorzystać z takiego rozwiązania? Udanie się tam, na pewno pozwoli zapoznać się z panującymi trendami, pooglądać i, co najważniejsze, przymierzyć najbardziej odpowiadające modele. Pozwoli to z pewnością naświetlić oczekiwania w kwestii wyboru właściwej sukienki. W wielu takich miejscach, istnieje także możliwość uszycia nowej sukni na miarę, a następnie zostawienie jej w komisie. To także dobre rozwiązanie w przypadku chęci posiadania dwóch sukien ślubnych na uroczystość.


Trzeba uwzględnić pewne koszty

Najczęściej w wypożyczalniach jest też możliwość doboru innych ślubnych dodatków, butów, ozdób, co ułatwia skompletowanie całej ślubnej garderoby, tym samym pozwalając zaoszczędzić czas i niepotrzebne bieganie po kilku miejscach. Patrząc na aspekt finansowy, rozwiązanie to, zazwyczaj jest mniej kosztowne niż zakup nowej sukni. Chcąc wybrać się do wypożyczalni czy komisu, trzeba pamiętać o kilku kwestiach, takich jak np. dodatkowe koszty, jakimi mogą być cena za czyszczenie sukni, czy też rekompensata za ewentualne zniszczenia. Sporo wypożyczalni uwzględnia jednak te koszty w ogólnej kwocie za wypożyczenie. Dla niektórych kobiet, minusem może też być konieczność pilnowania terminu oddania ubioru po ślubie, i co istotne, rezerwacja wybranego modelu czasem z dużym wyprzedzeniem.
 

Można także wybrać krawcową

Drugą suknię ślubną możemy także uszyć w salonie sukni ślubnych, albo u krawcowej. Te gotowe suknie ślubne są zawsze tańsze, niż te szyte na zamówienie. O ile suknia ślubna na zaślubiny może być jak z bajki, o tyle sukienki na wesele mogą być bardziej luźne i wygodne. Można także zdecydować się na jedną suknię i osiągnąć kompromis pomiędzy piękną, balową kreacją, a komfortową w noszeniu sukienką. Taka suknia ślubna nie musi już mieć szyfonowych dodatków, koronek czy perełek, możemy nawet uszyć sobie w zakładzie krawieckim zwykła białą sukienkę.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top