Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jakie buty na wesele?

Jakie buty na wesele?
Przygotowania do ślubu i wesela to myślenie o wielu szczegółach. Jednym z nich są buty, które pani młoda założy na tę uroczystość. Wydaje się, że to nieistotny szczegół, ale tak naprawdę mają ogromne znaczenie, bo jak przetańczyć noc w niewygodnych butach?

Choć panny młode podczas wybierania swojego stroju zwykle koncentrują się na sukni, to buty są wyjątkowo ważnym elementem. Nie warto odkładać ich wyboru na ostatnią chwilę, bo może się potem okazać, że własne wesele okaże się... udręką. Czy można przetańczyć całą weselną noc w niewygodnych butach? Raczej nie, dlatego warto porządnie przemyśleć wybór ślubnego obuwia. Pełnienie funkcji panny młodej na weselu oznacza, że od popołudnia do następnego ranka musimy być cały czas na nogach, tańcząc, wędrując między stolikami i rozmawiając z gośćmi itp. Czy można sobie wyobrazić robienie tego wszystkiego w niewygodnym obuwiu? Raczej nie, dlatego nad wyborem butów ślubnych powinniśmy się poważnie zastanowić.
 

Buty ślubne – naturalne materiały

Pierwsza zasada, jaką powinnyśmy się kierować przy wyborze butów są naturalne materiały. W ten sposób but lepiej dopasuje się do stopy, pozwoli naszej skórze oddychać i zapobiegnie jej poceniu się. Takim materiałem jest np. bardzo popularna skóra. Sprawia w dodatku, że buty są trwałe, nieszybko ulegną zniszczeniu i przydadzą się nawet po zakończonym weselu, na inne okazje. Skórzane buty to zatem inwestycja nie tylko na jedną noc. Innym popularnym materiałem są buty z satyny. Styliści podkreślają, że pięknie komponują się z suknią, wykonaną z tego samego materiału, są “miększe” niż skóra, łatwiej dopasowują się do stopy i ładniej na niej leżą.
 

Jak dopasować rozmiar butów ślubnych?

Najważniejszą cechą butów ślubnych jest ich rozmiar. Sprawa wydaje się oczywista, ale często nastręcza sporych trudności. Pierwsza zasada - kupowanie butów troszkę większych jest nietrafionym pomysłem. But może się zsuwać, co będzie bardzo przeszkadzało w czasie tańca, a w dodatku dostarczy nam “dodatkowych wrażeń” w postaci otarć na stopach. Kupowanie zbyt małych butów z nadzieją, że je “rozchodzimy” też nie ma większego sensu. Nie mamy gwarancji, na ile but się rozciągnie, może się okazać, że będzie nas obciskał przez całą weselną noc. Powinniśmy dobierać buty dopasowane, dosłownie o kilka milimetrów mniejsze niż stopa, tak aby po ich krótkotrwałym używaniu, idealnie leżały na stopach.Testowanie butów ślubnych

Zakup butów ślubnych i schowanie ich do szafy, aby oczekiwały na dzień wesela to bardzo zły pomysł. Prawdziwie wygodne buty to takie, które były używane, które zdążyły dopasować się do naszej stopy. Dlatego zalecane jest, aby po zakupie butów ślubnych “rozchodzić je”. Można używać ich np. w domu, przechadzając się tam i z powrotem, aby przyzwyczaić się do ich noszenia. Warto nawet pójść o krok dalej i sprawdzić z wyprzedzeniem czy buty nadają się do tańczenia, np. wybierając się na imprezę. Jednorazowe wyjście nie powinno ich zniszczyć, a upewnimy się, że był to dobry wybór.
 

Fason i kolor butów panny młodej

Choć każda panna młoda chce oczywiście wyglądać pięknie, ale tak naprawdę wygląd butów jest ich najmniej ważną cechą. W końcu w większości przypadków i tak będą ukryte pod długą suknią. Dlatego dokonując ostatecznego wyboru, lepiej zakupić buty zwykłe, ale bardziej wygodne niż takie, które bardzo nam się podobają, ale które na weselu okażą się problematyczne. Obuwie wciąż jednak powinno być dopasowane do sukni ślubnej, lekkie sandałki do bogato zdobionej sukni syreny będą raczej wyglądać niepoważnie. Kolor również powinien komponować się z suknią, natomiast obcas nie powinien być zbyt wysoki, pamiętajmy, że musimy “przetańczyć w nich całą noc”.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top