Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jaki prezent wypada wręczyć Młodej Parze?

kwiaty ślubne - prezent ślubny - w pudełku
Są osoby, które bez problemu znajdują pomysł na prezent, a jedyną trudność stanowi wybór pomiędzy opcjami. Dla innych, wybór odpowiedniego podarunku stanowi spory problem. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy osób, które otrzymały zaproszenie na ślub bliskich lub znajomych, koniecznie zobacz inspiracje jakie przygotowaliśmy.

Zaproszenie na ślub to zawsze miłe wydarzenie. Przyjemna jest bowiem świadomość, że Młoda Para chce abyśmy uczestniczyli w ich wielkim dniu. Wraz z otrzymaniem zaproszenia, pojawia się jednak pytanie, które niejednokrotnie spędza nam sen z powiek: Co podarować nowożeńcom w dniu ślubu?

Lista prezentów

Sprawa jest znacznie ułatwiona w momencie, gdy Para zdecyduje się na stworzenie listy prezentowej, którą udostępni gościom. Wówczas dokładnie wiemy, czego im potrzeba i możemy po prostu wybrać jeden z punktów. Choć taka forma staje się coraz bardziej popularna, wciąż niewiele Par się na nią decyduje, zostawiając gości z poważnym dylematem. Co zatem kupić, jeśli nie znamy preferencji Państwa Młodych?
 

Pieniądze zamiast prezentów

Pieniądze to oczywiście „klasyka gatunku”. Prezent być może bez większego polotu, ale za to często tak naprawdę oczekiwany przez Parę Młodą. Znacznie ułatwia zadanie i to nie tylko gościom - jest także bardzo wygodny dla młodego małżeństwa, bo można je przeznaczyć na zakup potrzebnych rzeczy zgodnie z ich preferencjami. Zapobiega też sytuacji, w której kupimy taki sam prezent jak inny gość, co sprawi, że jeden z podarunków i tak będzie trzeba sprzedać lub oddać. Mało komu potrzebne są w domu dwie pralki lub trzy ekspresy do kawy. Pieniądze to zatem bardzo dobry wybór.
 

Ile dać na ślub?

Pozostaje się tylko zastanowić nad tym, jaka kwota będzie wystarczająca. Wszakże wesele to nie to samo co urodziny siostrzeńca. Zwykle przyjmuje się, że minimalny wkład jednego gościa powinien wynosić trochę ponad koszt „talerzyka”, czyli przyjęcia weselnego dla jednej osoby. W różnych miastach ten koszt może być inny - warto zatem zasięgnąć informacji np. w Internecie lub u bliskich Pary Młodej. Jeśli narzeczeni są nam bliscy np. są przyjaciółmi lub rodziną, wtedy (o ile możemy sobie na to pozwolić) kwota powinna być odpowiednio wyższa.

 

 pieniądze na ślub - wesele.com.pl - słoik pieniędzy


AGD na prezent ślubny

Jeśli czujesz, że pieniądze nie są tym, co chciałbyś podarować Młodej Parze, a zależy Ci na praktycznym prezencie, z którego Młodzi będą mogli korzystać, możesz wybrać sprzęt gospodarstwa domowego. Decydując się jednak na zakup pralki czy telewizora, warto skonsultować to wcześniej z bliskimi Pary Młodej, którzy mogliby sprawdzić czy wybrane urządzenie rzeczywiście sprawi im radość. To raczej opcja dla osób z najbliższej rodziny lub przyjaciół, trzeba bowiem dobrze znać preferencje pary, aby prezent był udany.

Warto także spróbować być trochę bardziej oryginalnym i podarować w prezencie np. gramofon i kilka płyt, zestaw do parzenia herbaty po japońsku albo samowar. Tego typu przedmioty zawsze są miłym urozmaiceniem, a być może Młodzi nie zdecydowaliby się na ten zakup mając inne, pilniejsze wydatki. Trzeba jednak trzymać się ściśle zainteresowań Pary Młodej, aby podarowany przez nas przedmiot nie stał na półce nieużywany.

Wymarzony prezent na ślub

Od jakiegoś czasu modnym prezentem z okazji urodzin stały się bony podarunkowe, które mają „spełniać marzenia”. Można np. kupić komuś skok ze spadochronem albo przejażdżkę ferrari czy czołgiem. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby nie podarować takiego bonu z okazji ślubu. Musimy oczywiście koniecznie wziąć pod uwagę zainteresowania i możliwości narzeczonych, w końcu nie ma sensu obdarowywać skokiem na bungee kogoś, kto ma lęk wysokości i nigdy z takiego kuponu nie skorzysta. Możemy też wybrać bezpieczniejszą opcję i wykupić weekend w SPA. Karta podarunkowa do księgarni z pewnością ucieszy parę "moli książkowych", a amatorzy sportu na pewno będą zadowoleni z bonu na sprzęt sportowy. Musimy jednak pamiętać, że karta nie może być zbyt tania, obowiązuje ta sama zasada, jak przy wręczaniu gotówki - minimum wydanych pieniędzy musi równać się kwocie wydanej na jednego gościa przyjęcia.

 

 prezenty dla dwojga - screen - wesele.com.pl

 

Prezent można też wykonać samemu:

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top