Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jaki alkohol na wesele? Idziemy z pomocą parze młodej!

Jaki alkohol na wesele? Idziemy z pomocą parze młodej!
Szykuje się prawdopodobnie jedna z największych uroczystości w Waszym życiu? Gratulujemy! Wiemy doskonale jak wiele trudu wymaga zorganizowanie przyjęcia. Jedną z bardziej istotnych kwestii jest to, ile alkoholu na wesele trzeba kupić. My pójdziemy dziś o krok dalej i oprócz typowych wyliczeń, podpowiemy wam jeszcze jaki alkohol na wesele należy przewidzieć, oraz gdzie kupić wódkę na wesele. Tej jednej rzeczy na przyjęciu zabraknąć nie może!

Ile wódki na wesele i poprawiny?

Zacznijmy od żelaznej zasady – na alkoholu na wesele nie szukajcie oszczędności. Zakładanie, że „ten pije mało”, „ten nie lubi wódki”, „tamten pewnie przyjedzie samochodem”, może skończyć się tragicznie. W najlepszym momencie biesiady weselnej kończy się wódka na wesele i… impreza umiera! Nie dopuśćmy do tego. Na każdego dorosłego liczmy 0,5 l wódki na całą uroczystość. Jedna butelka się zbije, inna zostanie rozdana w formie nagrody za zabawę itd., potrzebny jest zatem zapas. Do liczby butelek dodajcie jeszcze 10 – 15%. Oto wódka weselna.

Co z poprawinami? Dziś odchodzi się powoli od większego pijaństwa w drugim dniu świętowania, para młoda często stawia na stole lżejsze alkohole na wesele, np. wina musujące, piwa, serwowane są też drinki. Tutaj pozostawiamy wam pole do manewru, weźcie jednak pod uwagę, że wódki na wesele zejdzie tutaj zdecydowanie mniej.

Zobacz również poradnik: Alkohol na wesele - jak i gdzie kupić?

Jaka wódka na wesele?

Pamiętacie jeszcze naszą żelazną zasadę? To doskonale, bo w tym akapicie wraca ona do nas jak bumerang. Alkohol na wesele to nasza wizytówka. Stawiając najtańszą wódkę weselną możecie się wystawić na kpiny gości i przykre plotki. Niskiej jakości alkohol źle działa na zdrowie i samopoczucie gości, więc zabawa po pewnym czasie może przerodzić się w horror. Tania wódka na wesele to wtopa wizerunkowa. Jaka zatem powinna być wybrana przez nas marka?

Najlepsza wódka na wesele to według polskich konsumentów marka Stock. To bardzo elegancka butelka z wysokiej jakości, czystą wódką w środku – pięknie prezentuje się na stole, jest poręczna i posiada dozownik. Dobra wódka na wesele to także marka Absolut oraz Finlandia. Popularność zyskują wódki weselne, o polskim charakterze, np. Biały Bocian, Pan Tadeusz i lokalne marki, np. Wratislavia. My do tego zestawienia dokładamy Amundsen, która jest naszym zdaniem najciekawsza, tak pod względem smaku, jak i butelki, która wyglądem przypomina okruch lodu ułamany z lodowca.

Gdzie kupić alkohol na wesele?

Ceny wódki na wesele wahają się kosmicznie, w zależności od tego czy kupujemy ją w sklepie, markecie czy w hurtowni alkoholi. Cennik jest tak zróżnicowany, bo wynika z relacji hurt-detal. Kupując wódkę na wesele w hurtowni możemy liczyć na rabaty rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Płacimy mniej o marżę detalisty. W hurtowni alkoholi (patrz Alkohol-online.pl) możemy natknąć się czasem na opcję zwrotu nadwyżki w określonym czasie – jeśli chcemy dla świętego spokoju kupić więcej wódki na wesele, hurtownia alkoholi odkupi ją od nas po uroczystości. Kupowanie wódki weselnej w marketach ma sens tylko wówczas, gdy są jakieś sezonowe promocje (kup więcej to dostaniesz gratis, albo kup alkohol i weź napój w prezencie). Rzadko kiedy jednak marketowe promocje są w stanie konkurować z cennikiem hurtowni alkoholi.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top