Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jaka suknia ślubna w ten dzień?

Jaka suknia ślubna w ten dzień?
W dniu swojego ślubu każda panna młoda chce wyglądać pięknie i olśniewająco, dlatego tak dużą wagę przykłada do sukni weselnej. Tak wiele jest trendów w szyciu sukien ślubnych, że z pewnością każda przyszła panna młoda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Koronki, tiule, perły, haftowane wzory, pełne róż czy innych kwiatów zdobią suknie ślubne od dawien dawna.

Najważniejsze jest jednak to, że suknia ślubna może powstać także z naszych marzeń. Nie musimy bowiem korzystać z gotowych wzorów, z katalogów czy odkupować używanych sukni. Możemy odwiedzić krawcową, czy nawet salon sukni ślubnych i  określić, w jakiej sukni pragniemy dumnie maszerować do ołtarza. Warto jednak przedtem wykonać kilka przymiarek wykorzystując gotowe egzemplarze, by mieć obraz, co pasuje do naszej sylwetki i urody, i czy wymarzona suknia ślubna jest właśnie strzałem w dziesiątkę. Suknie weselne,  nawet te najpiękniejsze nie będą nas zdobiły, jeśli zostaną źle dobrane do naszej figury, bądź jeśli będziemy się w nich po prostu niewygodnie czuły.

Suknia ślubna szyta na wymiar

Odwiedzając salon sukien ślubnych czy zakład krawiecki, możemy też sobie dobrać wymarzoną suknię z katalogu, która zostanie dopasowana do naszego wzrostu, figury czy wagi ciała. Warto tutaj polegać na poradach stylistki czy krawcowej, która doradzi, czy suknia ślubna powinna mieć więcej materiału, jakie rękawki czy nawet jaki dekolt będzie dla nas odpowiedniejszy. Takie suknie ślubne szyte na wymiar nie są wcale droższe, wybieramy przecież gotowy projekt, który wymaga drobnych, kosmetycznych poprawek. Przeważnie też dlatego suknie weselne są dwuczłonowe, składają się najczęściej z zapinanego na suwak, bądź sznurowano gorsetu i dołu, tak by można było sukienkę dopasować idealnie do figury, podkreślając kobiece kształty. Jeśli nie przepadamy za gorsetami, możemy wybrać sukienkę jednoczłonową, która będzie albo zapinana z boku, albo z tyłu, choć w tym przypadku trudniej się ją zakłada i trudniej się ją ściąga.

Warto zabrać się za to wcześniej

Co zatem zrobić, żeby idąc do ołtarza wyglądać zniewalająco? Poszukiwania musisz rozpocząć odpowiednio wcześnie. Bez względu na to czy masz jakąś wizję swojej sukni ślubnej, czy nie, zacznij od wizyty w salonie oferującym takie ubiory. Oczywiście nie rób tego w biegu, pomiędzy wizytą w księgarni a u dentysty. Postaraj się zarezerwować sobie przynajmniej godzinę, a najlepiej odwiedź jednego dnia dwa takie miejsca.

Pomoc innych osób

Jeśli obawiasz się, że sama nie będziesz mogła się na nic zdecydować, poproś kogoś bliskiego, by ci towarzyszył. Może to być np. twoja świadkowa, mama, siostra – po prostu ktoś, kto spojrzy na ciebie krytycznym okiem i doradzi. Nie nastawiaj się, że już pierwszego dnia musisz coś kupić. Na razie oglądasz, przymierzasz, porównujesz. Gdy włożysz na siebie tę właściwą kreację, na pewno już bez niej nie wyjdziesz! Podczas wizyty w salonie przekonasz się, że suknie ślubne są bardzo różnorodne. Możesz zatem pozostać wierna tradycji albo równie dobrze wybrać coś oryginalnego. Wszystko zależy od tego, w czym najlepiej wyglądasz i się czujesz.

Dodatki uzupełnią wybór

Gdy już zapadnie ten najważniejszy wybór, nie zapomnij dobrać do sukni odpowiedniej bielizny (biustonosz koniecznie w identycznym kolorze) oraz dodatków. Kup sobie ładną biżuterię, która na pewno dopełni całości. Nie zapomnij też o wygodnych butach, w których przetańczysz całą noc.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top