Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jak zorganizować niezapomniane wesele?

Jak zorganizować niezapomniane wesele?
Każdy szczegół związany z organizacją wymarzonego ślubu i wesela ma znaczenie podczas organizacji. Planowanie tego wydarzenia jest bardzo ważne, by wspominać ten czas wspaniale nie tylko osobiście w gronie najbliższych, ale także wśród znajomych i przyjaciół. Jak zorganizować wesele z pompą?

Wesele powinno być wyprawione z odpowiednią pompą, przy zachowaniu wszystkich standardów, jakich zwykło się przestrzegać w takich sytuacjach. To, jak powinien wyglądać piękny i huczny ślub obwarowane jest wieloma normami, jakie przez lata przyjęły się w weselnej branży. Na pewno najważniejszym elementem tego szczególnego w życiu niewątpliwie każdego z nas dnia, jest wesele, czyli wielkie przyjęcie, podczas którego zgromadzeni goście świętują zawarcie ślubu przez młodą parę.


Organizacja wesela a koszty

Trzeba pamiętać, że wesele wiąże się w wieloma wysokimi wydatkami, których niestety nie sposób uniknąć. Osoby, którym zależy na tym, by ich ślub był piękny i niezapomniany mają przed sobą niełatwe zadanie. Muszą wszak bardzo postarać się, czy wszystkie części programu przyjęcia ze sobą współgrały – mowa tu tak o różnych od siebie rzeczach, jak wybór sali bądź innego miejsca, w którym zabawa się odbędzie, o doborze weselnego menu, zapewnieniu muzycznej oprawy (tu najlepiej sprawdza się orkiestra lub grupa muzyczna, aczkolwiek DJ także jest dobrym wyborem) czy też udekorowaniu weselnej sali.


Oczepiny jako ważny element polskiej tradycji weselnej

Oczepiny – czyli zabawa na polskich weselach, która jest przeprowadzana mniej więcej o północy, jest bardzo ważną częścią imprezy. Na ogół większość gości chętnie bierze w nich udział i jest to idealna dla nich atrakcja weselna. Jest to szereg zabaw prowadzonych przez wodzireja. Pomysłów na konkursy na wesele  jest wiele, zawsze towarzyszy temu wiele śmiechu i uciechy. Głównym punktem oczepin oczywiście jest rzucanie bukietu za siebie przez pannę młodą oraz krawata, przez pana młodego, podczas, gdy reszta gości chodzi w kółko dookoła osoby rzucającej. Oczywiście na oczach znajduje się opaska na oczy, aby przyszłą właścicielką bukietu była osoba przypadkowa. Przesąd mówi, że osoba, która ową rzecz złapie, będzie następną osobą, która wyprawi ślub. Często też parze, która złapie fanty towarzyszą dalsze zabawy, jak na przykład wspólny taniec na krześle, czy inne zabawne, wspólne sytuacje. Całość zabawy prowadzi zazwyczaj zatrudniony specjalnie do tego wodzirej, albo zespół, który gra na weselu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top