Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak znaleźć odpowiedni bukiet ślubny w Warszawie?

Jak znaleźć odpowiedni bukiet ślubny w Warszawie?
Bukiet ślubny to jeden z nieodzownych atrybutów panny młodej. Podkreśla jej charakter, dopełnia ślubną stylizację, a niekiedy nawet jest jej głównym elementem. Jak znaleźć odpowiedni bukiet ślubny w Warszawie? Czym się kierować przy wyborze kwiatów? Dlaczego bukiety ślubne są droższe od innych? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.
Co odróżnia bukiet ślubny od innych wiązanek?

Co odróżnia bukiet ślubny od innych wiązanek?

Bukiet ślubny to wyjątkowy zestaw kwiatów, które muszą spełniać określone funkcje. Panna młoda powinna czuć się w dniu swojego ślubu nadzwyczajnie, a bukiet, który trzyma w dłoniach, ma być nie tylko ozdobą, ale również powinien być wygodny, podkreślać jej urodę i charakter, a także być trwały i użyteczny.

To sporo wymagań, jak na jedną kwiatową wiązankę, prawda? Właśnie dlatego, warto poprosić profesjonalistów o przygotowanie ślubnego bukietu. Taka decyzja da nam pewność, że bukiet przetrwa wiele godzin bez wody i będzie wyglądać doskonale przez całe wesele.

Rodzaje bukietów ślubnych

Florystyka ślubna dynamicznie się rozwija i obecnie nawet najbardziej wymagające panny młode znajdą dla siebie idealne kwiaty. Jakie typy bukietów są najczęściej dostępne w ofercie warszawskich florystów?

Biedermeier – prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj kompozycji kwiatowej. Klasyczny kształt kuli pozwala na uporządkowaną i zwartą strukturę kwiatów, które układa się zwykle w okręgi. Najczęściej jest niezbyt duży i charakteryzuje się ciasnym ułożeniem kwiatów.

Nosegay – podobna, kulista forma, jednak kwiaty w tym bukiecie są ułożone luźniej. Najczęściej wykonuje się go z jednego gatunku kwiatów, które związane są ozdobną wstążką.

Kaskada – jak sama nazwa wskazuje, jest to bukiet przypominający wodną kaskadę. Zamiennie używa się też nazwy „bukiet spływający”. Jest zwykle bardzo okazały i bogato przyozdobiony.

Hand-tried – tak określa się bukiet, który tworzą luźno związane kwiaty. W tej kompozycji mogą znaleźć się różne gatunki kwiatów, ziół czy nawet traw. To idealna propozycja na wesele utrzymane w stylu rustykalnym/boho.

Pomander -niewielka kompozycja, której nie trzyma się w dłoni, a zawiesza na nadgarstku na ozdobnej wstążce albo łańcuszku. Bardzo wygodna alternatywa dla bukietu w tradycyjnym rozumieniu. Pomander bardzo często też zdobi ławki w kościele lub sale weselne.

To tylko kilka przykładów najpopularniejszych rodzajów ślubnych bukietów. Jest ich o wiele więcej i na pewno każda przyszła panna młoda znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Co ma największy wpływ na cenę, czyli kwiaty w bukietach ślubnych

Jak już wspominaliśmy, bukiety ślubne to wyjątkowe kompozycje, które są najczęściej dużo droższe, niż wiązanki przeznaczone na inne okazje. Od czego w głównej mierze zależy cena takiego bukietu?

Ilość kwiatów – w bukietach ślubnych najczęściej jest o wiele więcej kwiatów, niż w bukietach np. imieninowych. Sam bukiet może być objętościowo dużo mniejszy, ale pamiętajmy, że o wiele więcej kosztuje konkretny kwiat, niż zielone dodatki wykorzystywane przy „codziennych” bukietach.

Gatunek użytych kwiatów – zupełnie inną kwotę zapłacimy za popularnego tulipana, a inną za śnieżnobiałą różę. Rozbieżności w cenach mogą być naprawdę ogromne.

Sezonowość – najdroższe kwiaty są w okresie od października do maja. Jeśli mamy mocno ograniczony budżet, to warto wziąć ten czynnik pod uwagę już na etapie planowania daty ślubu.

Kompetencje florysty – aby bukiet ślubny był trwały i nie zwiądł jeszcze podczas przysięgi ślubnej, konieczne jest odpowiednie ułożenie kwiatów oraz zastosowanie konkretnych odżywek. To umiejętności, którymi cechują się najlepsi floryści i one również wliczone są w cenę bukietu.

Jak widać, cena bukietów ślubnych ma swoje uzasadnienie. Pamiętaj, że aby kupić bukiet ślubny w Warszawie, należy wcześniej zarezerwować taką usługę. Skorzystaj z rad zamieszczonych w tym artykule, zamów swój wymarzony bukiet ślubny i ciesz się swoim wyjątkowym dniem!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top