Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak znaleźć dobry dom weselny?

Jak znaleźć dobry dom weselny?
Przygotowania do wesela wymagają znalezienia wielu rzeczy, które muszą spełniać nasze oczekiwania. Pierwszym ważnym krokiem jest wybranie domu weselnego, który może przesądzić o tym, czy przyjęcie będzie udane.

Przygotowania do wesela, a nawet ustalanie jego terminu zwykle zaczyna się od poszukiwania sali weselnej. Na najlepsze sale trzeba poczekać naprawdę długo, dlatego zaleca się to robić minimum na rok przed weselem, choć w najlepszych miejscach oczekiwanie trwa nawet dwa lata. Nic, dziwnego, dom weselny to w końcu podstawa udanej imprezy. Jak znaleźć ten odpowiedni?
 

Podstawowa rzecz w organizacji

Wybór domu weselnego jest podstawową kwestią podczas wesela z co najmniej kilku powodów. Wpływa na to, jakie jedzenie pojawi się na weselu, czy goście będą mieli się gdzie bawić i czy zabawa ta odbędzie się bez wpadek i negatywnych przygód. Dom weselny zwykle zapewnia nagłośnienie, obsługę czy zajmuje się dekoracją sali, krótko mówiąc bierze na siebie wiele obowiązków. Dlatego właśnie zły wybór może sprawić, że uroczystość pójdzie nie po naszej myśli, niszcząc ten jeden w swoim rodzaju dzień. Dlatego właśnie wybór domu weselnego nie może być pochopny, nie możemy kierować się tylko wolnym terminem. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne opcje, aby tak przygotowania, jak i samo przyjęcie przebiegły bezproblemowo.
 

Jak znaleźć odpowiedni dom weselny?

Wiadomo, że aby coś było zrobione dobrze, trzeba to zrobić samemu. Dlatego najlepiej na własnej skórze sprawdzić salę, którą zamierzamy wybrać na nasze wesele. Ten sposób jest najbardziej doradzany przy poszukiwaniu domu weselnego. Warto zastanowić się, na jakim weselu sami byliśmy i jakie wrażenie zrobiła na nas sala. Jeśli jednak nie mieliśmy wiele takich okazji lub żadna ze sprawdzonych przez nas sal nie spełniła naszych oczekiwań, zostały nam dwie opcje:
 

Dom weselny z polecenia

Nie jest przypadkowe, że pewne domy weselne mają długie kolejki chętnych i słyną z tego w całej okolicy. Wszystko dzięki temu, że opinie najlepiej roznoszą się „pocztą pantoflową”. Najlepiej popytać własnych znajomych lub znajomych, na pewno znajdzie się ktoś, kto ma ciekawą opcję do polecenia.
 

Sprawdź opinie w Internecie

Obecnie informację w Internecie można znaleźć na absolutnie każdy temat. Na pewno znajdzie się też wiele opinii na temat miejsc polecanych w naszej okolicy. Warto jednak korzystać z nich z pewną dozą niepewności, w końcu nie znamy osób, które dodają komentarze, dobre opinie mogą być formą „kampanii marketingowej”, a złe zemstą konkurencji.

 

Niezależnie od tego, czego dowiemy się z naszych poszukiwań, najlepiej wszystko obejrzeć na własne oczy. Warto wybrać kilka polecanych sal i odwiedzić je, może nawet w momencie jakiejś uroczystości, żeby zobaczyć, jak wszystko się prezentuje. W końcu różne osoby mają różne gusta i co podobało się innym, niekoniecznie musi podobać się nam. Jeśli jednak wiele osób twierdzi, że serwis w danym domu weselnym stoi na wysokim poziomie, zdecydowanie jest to dobry znak i powinniśmy właśnie tego szukać.
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu weselnego?

Dobre opinie to jedno, są bardzo ważne, ale nie oznaczają, że dany dom weselny będzie w stu procentach spełniał nasze oczekiwania. Dlatego jest kilka punktów, na jakie musimy zwrócić uwagę, żeby sala nam odpowiadała.
 

Odległość od miejscowości

Sala przede wszystkim musi być blisko kościoła/urzędu stanu cywilnego, tak aby podróż nie trwała zbyt długo. Wydaje się, że dojazd, który przekracza 30 minut to po prostu zbyt długo. Goście będą zmęczeni i bardzo głodni, a to nie jest dobry start dla dobrej zabawy.

 

 

 

Wielkość sali

Sprawa absolutnie oczywista, czyli ilu gości zmieści się na sali. Warto zaznaczyć, że nie liczą się tylko miejsca siedzące, trzeba zadbać, aby parkiet również był wystarczająco duży, tak aby nie zabrakło miejsca do tańczenia.
 

Terminy

To kwestia, od której jesteśmy najbardziej uzależnieni. Jeśli sali zaczniemy szukać zbyt późno, może okazać się, że w terminie, który wybraliśmy, jest ona zajęta. Jeśli sala naprawdę spełnia nasze oczekiwania, warto rozważyć dostosowanie terminu wesela do jej kalendarza.
 

Menu weselne

Choć dom weselny zwykle przychyla się do próśb pary młodej to ma jednak swoje ograniczenia. Trzeba tę sprawę wyjaśnić na samym początku, aby potem nie okazało się, że nasze życzenia dotyczące jedzenia nie zostaną spełnione.
 

Inne

Tak naprawdę jest jeszcze wiele kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Ważne jest, jak dużym parkingiem dysponuje dom weselny, jaki parkiet znajduje się na sali, czy nie zbyt śliski, co może znacznie utrudnić zabawę i spowodować kontuzje, a także to, czy w domu weselnym lub jego pobliżu są dostępne noclegi. To wszystko wpływa na to, czy przyjęcie zakończy się sukcesem, a przecież to na tym najbardziej nam zależy. Sala weselna to kwestia, która może zdecydować o tym, czy wesele zostanie uznane za udane czy nie. Dlatego wybór powinien być przemyślany. Rzetelne poszukiwania rozpoczęte wystarczająco wcześnie powinny wystarczyć, aby znaleźć dom weselny, z którego będziemy bardzo zadowoleni.

A co na ten temat twierdzi osoba, którą niejedną salę już widziała? Kilka cennych rad:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top