Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?
Ostatnimi czasy fotografia bardzo wróciła do łask. Fotografujemy się często i chętnie. Ma to swoje oczywiste zalety, ale niestety także wady. Jakie? Ponieważ sprzęt fotograficzny (oczywiście ten dość podstawowy) nie jest dziś bardzo kosztowny, już niemal co druga osoba posiadająca lustrzankę pretenduje do miana profesjonalnego fotografa.


Jak zatem uniknąć wpadki?

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, że ślubu i wesela nie da się powtórzyć. Warto zatem wydać kilkaset złotych więcej i zatrudnić profesjonalistę, a nie laika, który podczas naszej uroczystości będzie dopiero uczył się robić zdjęcia. Warto podkreślić, że w Częstochowie i okolicach jest bardzo duża konkurencja, która sprawia, że za dobre zdjęcia ślubno-weselne nie musimy tutaj płacić więcej niż 1,5-2 tys. złotych.
 

Co zawiera się w tej cenie?

Zazwyczaj fotograf towarzyszy pannie młodej już podczas wykonywania fryzury i makijażu. W domu fotografuje przygotowania – zarówno u panny, jak i u pana młodego, następnie błogosławieństwo, po czym udaje się przed nami do kościoła. Później wykonuje fotografie na sali weselnej (w pierwszy dzień zazwyczaj co najmniej do godziny 1 w nocy), przychodzi też w poprawiny (o ile je organizujemy), natomiast parę dni po uroczystości rusza z nami w plener, w którym fotografie robi przez kilka godzin. Na tym jednak nie koniec – później zajmuje się jeszcze obróbką zdjęć.


Jak zatem łatwo się domyślić – taka usługa musi tyle kosztować. Osoby, które proponują nam zdjęcia za około tysiąc złotych, najczęściej nie do końca znają się na tym, co robią lub dysponują kiepskim sprzętem. Stawiajmy zatem na profesjonalistów!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top