Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak zatrzymać ulotne chwile?

Jak zatrzymać ulotne chwile?
Ślub jest wydarzeniem niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Przygotowania do niego są długotrwałe, czasochłonne i niestety kosztowne. Z pewnością marzycie o tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik...

To ma być najważniejszy dzień w życiu, dzień, w którym Wy będziecie głównymi bohaterami. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Kwiaty uschną, goście wyjadą, suknia ślubna zawiśnie w szafie lub zostanie sprzedana. Jedynym sposobem na zatrzymanie magii Waszego ślubu - łez wzruszenia na twarzach rodziców, Waszych emocji, radości na twarzach weselników - są ślubne fotografie. To do nich będziecie mogli wrócić po latach, gdy będziecie szczęśliwi lub też gdy los się od Was na chwilę odwróci. Fotografie zatrzymują to co ulotne i z czasem zaciera się w pamięci. A jeśli dzień ślubu okazuje się być jednym z najpiękniejszych dni w życiu wielu młodych par, czy warto podejmować ryzyko i należycie go nie uwiecznić?
 

Czym kierować się przy wyborze fotografa?

Wydawać by się mogło, że zdjęcia wykonać może każdy, po co więc narażać się na dodatkowe koszty i wynajmować fotografa? Niestety nawet najlepszy sprzęt nie wykona fotografii sam. Do zrobienia odpowiednio naświetlonych, ostrych poprawnie skadrowanych zdjęć potrzeba trochę umiejętności i doświadczenia. Wykonanie dobrych zdjęć w kościele, w którym panuje półmrok bez używania lampy błyskowej, wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale i wiedzy. Dobry fotograf nie tylko zarejestruje poszczególne etapy uroczystości. Doda do fotografii trochę artyzmu, niecodzienności, uchwyci emocje i odpowiednio dobierze perspektywę by nadać Waszym zdjęciom więcej wyrazu. Wyszukując więc odpowiedniego fotografa należy dobrze przejrzeć jego portfolio, bo zdjęcia przez niego wykonane, najwięcej powiedzą o jego umiejętnościach. Warto także umówić się na osobiste spotkanie, to w jaki sposób będzie z Wami rozmawiał, także pokaże Wam ile serca włoży on w wykonanie Waszych ślubnych fotografii.
 

Sesja ślubna

Warto zastanowić się także gdzie przeprowadzicie swój ślubny plener. Możecie swoje fotografie wykonać zarówno w studio lub w ciekawej lokalizacji. Obecnie pary młode decydują się na sesję plenerową, gdyż takie zdjęcia wychodzą zazwyczaj naturalniej. W Chełmie można wyszukać kilka ciekawych miejsc odpowiednich na realizację ślubnej sesji plenerowej. Najbardziej popularna jest oczywiście Góra Zamkowa. Za tło posłużyć tu mogą zarówno par, brama zamkowa jak i fragmenty ceglanego muru. Innym pomysłem może być otoczenie pałacu Ossolińskich w Rejowcu lub ruiny zamku we wsi Krupe.
 

A może sentymentalny powrót do przeszłości?

Można zastanowić się także nad bardziej wyszukanymi miejscami. Jeśli potraktujecie swój ślubny plener jako swoistą przygodę, z pewnością znajdziecie odpowiednią dla siebie scenerię. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, abyście na ślubnej sesji wyrazili samych siebie. Zastanówcie się nad miejscem, które ma dla Was szczególne znaczenie – miejsce pierwszej randki czy oświadczyn. Jeśli kochacie konie zabierzcie fotografa do stadniny, natomiast gdy w duszy czujecie się nadal dziećmi fotografie wykonajcie na placu zabaw. Dobry fotograf ciekawe ujęcia wykona wszędzie. Wam pozostaje tylko poszukać najbardziej odpowiedniego miejsca, a w trakcie sesji czuć się swobodnie i użyć trochę fantazji. Fotografie, w które włożycie choć trochę serca z pewnością staną się dla Was wspaniałą pamiątką.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top