Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak zaprojektować kuchnię, w której będziesz uwielbiał gotować przez lata

Jak zaprojektować kuchnię, w której będziesz uwielbiał gotować przez lata
Aby kuchnia była zarówno piękna, jak i funkcjonalna, konieczne jest staranne planowanie. Życie toczy się w kuchni. Od pospiesznych śniadań przed wyjściem z domu, przez rodzinne posiłki, po wspólne picie herbaty z przyjaciółmi - kuchnia jest centrum aktywności w Twoim domu.

Musi zarówno ciężko pracować, jak i dobrze wyglądać. Niezależnie od tego, czy gotujesz, sprzątasz, jesz, czy przyjmujesz gości, kuchnia powinna być miejscem, w którym chętnie przebywasz, a przemyślany projekt kuchni może Ci w tym pomóc. Jeśli planujesz remont kuchni lub projektujesz nową kuchnię, te wskazówki pomogą Ci stworzyć przestrzeń, którą pokochasz.

Wyeliminuj zbędne kroki.

Projektując układ kuchni, zastanów się, jakie czynności wykonujesz najczęściej. Oszczędzisz sobie wiele czasu i energii, umieszczając przedmioty potrzebne do wykonania danego zadania blisko siebie. Na przykład trzymaj kubki do kawy, fusy do kawy i wszystkie niezbędne rzeczy do picia kawy w pobliżu ekspresu do kawy. Podobnie, trzymaj opakowania i plastikowe pojemniki w jednym poręcznym miejscu, w pobliżu blatu roboczego do pakowania resztek. Umieść naczynia i sztućce w pobliżu zmywarki, aby ułatwić sobie proces ich rozładowywania https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/

Zaprojektuj szerokie przejścia.

Upewnij się, że na planie kuchni jest wystarczająco dużo miejsca między szafkami i wyspą, by łatwo było się po niej poruszać. Ogólna zasada mówi, że ścieżki w całej kuchni powinny mieć co najmniej 65 cm szerokości. Przejścia w strefie gotowania powinny mieć szerokość 75 cm. Podczas planowania dostosuj odpowiednio wyspy kuchenne i półwyspy.

Trzymaj się z dala od narożników.

Decydując się na umieszczenie szafek i urządzeń, zwróć uwagę na narożniki. Aby drzwi szafek i urządzeń były w pełni funkcjonalne, zaplanuj w projekcie kuchni miejsce na prześwit drzwi i kierunek ich otwierania. Trzymaj urządzenia z dala od rogów i upewnij się, że drzwi nie będą o siebie uderzać, jeśli będą otwarte w tym samym czasie. Jeśli masz do pokonania ciasny narożnik, rozważ wybór niskoprofilowych uchwytów.

Określ funkcję wyspy.

Jeśli chodzi o wyspy kuchenne, forma podąża za funkcją. Zanim zastanowisz się nad projektem, pomyśl, jak chciałbyś wykorzystać wyspę w przestrzeni. Jeśli na przykład chcesz gotować i jeść na wyspie kuchennej, zaplanuj wystarczająco dużo miejsca, aby płyta grzewcza była bezpiecznie oddzielona od części jadalnej. Wyspa może też pomieścić inne elementy, takie jak zlew czy zmywarka, co zwiększy jej funkcjonalność.

Zaplanuj przestrzeń wokół urządzeń.

Przestrzeń wokół urządzeń zapewnia miejsce, w którym można szybko umieścić gorące przedmioty wychodzące z piekarnika lub mikrofalówki. Jest to również pomocne podczas przygotowywania składników. Projektując układ kuchni, pozostaw co najmniej 30 cm blatu po każdej stronie płyty grzewczej i lodówki. Miejsce na blat jest również ważne w pobliżu innych małych urządzeń, takich jak dzbanek do kawy czy toster ogloszenia24m.pl

Zastanów się nad blatami.

Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby związane z przygotowywaniem posiłków, aby pomóc Ci w wyborze blatu. Szefowie kuchni, którzy lubią gotować, potrzebują więcej miejsca na blacie (najlepiej pomiędzy kuchenką a zlewem) niż ci, którzy gotują rzadko lub przygotowują proste posiłki. Dodatkowo, zastosowanie dwóch wysokości blatu może ułatwić pieczenie i pomóc dzieciom, które uczestniczą w przygotowywaniu posiłków.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top