Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jak zaaranżować salę weselną?

Jak zaaranżować salę weselną?
Wyposażenie sali z przeznaczeniem na organizację wesel i imprez okolicznościowych wymaga sporej kreatywności. Dodatkowym utrudnieniem jest sytuacja, gdy na co dzień miejsce funkcjonuje jako restauracja lub lokal gastronomiczny. W takim przypadku przestrzeń musi uwzględniać potrzeby gości weselnych oraz osób odwiedzających obiekt w celu zjedzenia posiłku. Podpowiadamy więc, jak stworzyć komfortową i funkcjonalną salę.

Wystrój sali weselnej

Przy wyborze miejsca na przyjęcie weselne przyszli Państwo Młodzi w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wystrój. Często to on decyduje o podjęciu dalszych rozmów dotyczących wynajmu, dlatego kwestie estetyki są niezwykle istotne. Wbrew pozorom aranżacja sali pod tym względem jest najbardziej problematyczna, gdyż musi pasować również do charakteru prowadzonej działalności gastronomicznej. Warto też mieć na uwadze, że Państwo Młodzi zwykle mają już ustalony motyw przewodni imprezy i oczekują możliwości dostosowania sali pod tym kątem. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie stworzenie wystroju o uniwersalnym wykończeniu, które można łatwo zmodyfikować za pomocą dekoracji. Sprawdzi się więc jednolita kolorystyka w stonowanych barwach, bez zbyt rzucających się elementów ozdobnych na pierwszym planie.

Wyposażenie sali weselnej

Każdy lokal powinien być kompletnie wyposażony i zapewniać gościom dostęp do niezbędnych sprzętów. Może to być trudne w przypadku sal restauracyjnych, dlatego ważne jest zadbanie o jak największą funkcjonalność. Najbardziej problematyczną kwestię stanowi scena, z której zespół muzyczny będzie zapewniał rozrywkę gościom. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będą mobilne podesty sceniczne, które po zakończonej imprezie można zdemontować i schować, aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Oprócz tego do obowiązkowych elementów wyposażenia należą:

  • stoły i krzesła – powinny być wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie, aby dobrze się prezentowały także bez pokrowców; nie sprawdzą się więc meble na metalowych stelażach, którym daleko do ładnego wyglądu i wygody,
  • sprzęt grający – obecnie coraz popularniejsze staje się wynajęcie DJ-a na wesele zamiast tradycyjnej orkiestry; zazwyczaj przyjeżdża on z własnym sprzętem, jednak nie jest to regułą; powinieneś więc zadbać o dostęp do dobrej jakości nagłośnienia oraz urządzenia umożliwiającego puszczanie muzyki,
  • dodatkowe atrakcje – na weselu często jest przygotowywany swojski stół lub coctail bar z serwowanymi drinkami i efektownymi słodkościami; warto więc mieć przygotowane do tego celu odpowiednie meble oraz naczynia, dzięki którym możliwe będzie wyeksponowanie dostarczonych produktów.

Jako właściciel powinieneś też przygotować komplet podstawowych dekoracji, gdyż wiele par w celu ograniczenia kosztów rezygnuje z zakupu ozdób. Musisz wziąć pod uwagę takie sytuacje i zapewnić dostęp do elementów urozmaicających przestrzeń. Mogą to być kompozycje ze sztucznych kwiatów, aranżacje świetlne czy ozdobne pokrowce na krzesła.

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top