Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak wybrać właściwego fotografa?

Jak wybrać właściwego fotografa?
Kiedy za nami już najtrudniejsza chwila, czyli wybór tego, z kim chcemy pozostać do końca życia, pozostaje jeszcze kilka decyzji związanych z ustaleniem przebiegu uroczystości ślubnej rozpoczynającej oficjalnie nowe, wspólne życie.

Do najtrudniejszych decyzji trzeba zaliczyć wybór fotografa, który utrwali Tę Chwilę Na Zawsze. W końcu nasza pamięć jest zawodna, a przecież dzień ślubu chcielibyśmy zapamiętać ze wszystkimi jego szczegółami. Trzeba znaleźć kogoś, kto zaczaruje Ten Moment, zamieniając go w magiczne obrazy.


Ważne decyzje

Kiedy za nami już najtrudniejsza chwila, czyli wybór tego, z kim chcemy pozostać do końca życia, pozostaje jeszcze kilka decyzji związanych z ustaleniem przebiegu uroczystości ślubnej rozpoczynającej oficjalnie nowe, wspólne życie. Do najtrudniejszych decyzji trzeba zaliczyć wybór fotografa, który utrwali Tę Chwilę Na Zawsze. W końcu nasza pamięć jest zawodna, a przecież dzień ślubu chcielibyśmy zapamiętać ze wszystkimi jego szczegółami. Trzeba znaleźć kogoś, kto zaczaruje Ten Moment, zamieniając go w magiczne obrazy.


Pamiątka jedna z najważniejszych

Warto sobie uświadomić, że prawdopodobnie oprócz obrączek będzie to jedyna trwała, materialna pamiątka, która będzie na wyciągniecie ręki. Nikt z nas nie chce by fotografie, które zostaną nam przekazane, były trywialne i banalne. Musimy znaleźć kogoś, kto uczyni je najwspanialszymi, intrygującymi i pięknymi. Kiedy rozejrzymy się wokół, wydaje się, ze mamy nieograniczony wybór licznych zakładów fotograficznych. Zapewne tak jest, jednak znalezienie tej właściwej osoby nie jest łatwym zadaniem.

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czego sami oczekujemy?

Odpowiedzmy sobie również na klika innych ważnych pytań:

  • Studio czy plener?
  • Sesja w dniu ślubu, czy w inny dzień w bez stresującej atmosferze?
  • Kolorowe czy czarno-białe odbitki?
  • Kiedy zamówić fotografa?
  • Ile chcemy zdjęć?
  • Gdzie znaleźć odpowiedniego fotografa?

Najlepiej, gdy sesje takie odbywają się w plenerze w innym dniu niż ślub by zdjęciom nie towarzyszył pośpiech ani stres, który często ujawnia się w pierwszych chwilach po wypowiedzeniu sakramentalnego TAK. Jednak nawet w wypadku sesji wykonywanej w dniu ślubu takie zdjęcia charakteryzują się dużą oryginalnością i naturalnością. Pogoda nie ma znaczenia, bowiem plener to nie tylko zalany słońcem Park Miejski. Zdjęcia można wykonać w ciekawych architektonicznie zakątkach starego miasta, przy Pałacu jaworznickim pochodzącym z XIX wieku, czy choćby na dworcu kolejowym. Często wiatr czy deszcz czyni je tym bardziej wyjątkowymi i dodaje niepowtarzalnej, cudownej aury.


Realizacja pomysłów wymaga rozmowy

Jeżeli nowożeńcy mają własne pomysły, trzeba o nich wcześniej porozmawiać z fotografem. Naprawdę kompetentny fotograf będzie potrafił je zrealizować. Jest to kolejny sprawdzian podczas wyboru. Jeśli będzie twierdził, że to nie do wykonania, po prostu trzeba szukać dalej. W tym dniu każdy z nas ma prawo uwolnić nutkę szaleństwa i dać wodzę fantazji. Po prostu zrealizować swoje marzenia. Zdjęcia kolorowe, czy czarno-białe, a może w odcieniach sepii? Dzięki technice cyfrowej można obecnie pójść na pewne ustępstwa. Wykonać zdjęcia w technice kolorowej, kolejno w programie graficznym nadać im inny niepowtarzalny charakter. Wszystko zależy od naszej wizji i umiejętności fotografa. Dlatego musimy pomyśleć o naszych oczekiwaniach już przed jego wyborem. Ustalić czy jest w stanie spełnić nasze wymagania w ramach ceny, czy musimy za tą usługę dodatkowo zapłacić.


Nie odkładajcie decyzji na później

Zamawianie fotografa. Im szybciej tym lepiej. Zazwyczaj najlepsi mają najwięcej ofert, więc trzeba być szybszym od innych Młodych Par. Zdarza się, zwyczajowo z przyczyn losowych, że para młoda w ostatniej chwili rezygnuje z fotografa, więc warto szukać do skutku.Nie możemy zaniedbać kwestii tego, co otrzymamy od fotografa. Najistotniejszą sprawą, jest płyta DVD z zapisanymi cyfrowo fotografiami, by zrobić odbitki dla rodziny i przyjaciół. Ustalić należy ile zdjęć i w jakim rozmiarze otrzymacie od fotografa, oraz czy decydujecie się na wykonanie foto-książki, bądź albumu ślubnego.


Tylko gdzie go znaleźć?

Pozostało jeszcze najistotniejsze pytanie! Gdzie odnaleźć idealnego fotografa? Mamy właściwie dwa rozwiązania. Pierwsze to "wycieczka" od jednego do drugiego zakładu fotograficznego. Wymaga to jednak bardzo dużej dozy cierpliwości, ponieważ nie jesteśmy jedynymi klientami i trzeba poczekać w kolejce. Jeżeli nie mamy dostatecznie dużo czasu na poszukiwania możemy po prostu skorzystać z Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową na przykład frazę „fotograf na wesele Jaworzno” wyświetli się nam wiele ofert fotografów z naszego regionu. Dzięki temu możemy przeglądnąć port folio i nawiązać pierwszy kontakt. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru fotografa, możemy cieszyć się przez następne lata z dzieła sztuki, które będzie najcenniejszą pamiątką ślubną.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top