Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak wybrać uniwersalny prezent?

Jak wybrać uniwersalny prezent?
Wybieranie prezentów dla jednych jest ogromną przyjemnością, dla innych największym koszmarem. Niektórym pomysły na świetny prezent przychodzą do głowy od razu inni męczą się tygodniami, aby znaleźć inspirację. Zdecydowanie największym problemem według większości ludzi jest wybór prezentów ślubnych.

Prezent ślubny z reguły nie jest łatwym wyborem. Goście często boją się, że nie trafią w gust pary młodej, a zakupiony prezent nie będzie służył nowożeńcom.

 1. Jak przygotować się do wyboru prezentu?
 2. Gdzie można znaleźć inspiracje?
 3. Przykładowe pomysły na uniwersalne prezenty

Warto wiedzieć jakie są najbardziej uniwersalne prezenty, ponieważ taka lista może uratować życie w wielu sytuacjach, gdy zapomni się o ważnym wydarzeniu, a nie ma czasu na wybranie spośród wielu ofert. Uniwersalny prezent to taki, który świetnie sprawdzi się w roli jaką jest prezent dla taty, mamy, chłopaka, narzeczonej itp.

Jak przygotować się do wyboru prezentu?

Przed kupnem prezentu powinniśmy przemyśleć osobowość obdarowywanego. Oczywiście warto pochylić się również nad sumą pieniędzy, którą planujemy wydać. Ponadto ważne jest również święto jakie aktualnie obchodzimy - jeżeli jest to na przykład dzień taty, prezent dla taty powinien być spersonalizowany pod jego preferencję.

Warto zatem zadać sobie takie pytania jak:

 • Czy osoba, której daję prezent ceni sobie rzeczy materialne czy woli skupiać się na przeżyciach i wspomnieniach? – wtedy łatwo ocenić czy lepszym prezentem będzie jakaś droga rzecz materialna, czy może usługa (wycieczka, voucher na masaż itp.)
 • Czy osoba, której daję prezent będzie patrzyła na cenę czy raczej liczy się dla niej sam gest i ewentualne powiązania z prezentem? – w takim przypadku, jeżeli jest to odpowiedź zawarta w drugim członie pytania dobrym pomysłem będzie prezent z charakterem, który ma jakiś sentyment, wspomnienie lub prześmiewczy charakter.
 • Czy dla osoby obdarowywanej liczą się praktyczne prezenty? – łatwiej jest celować w daną rzecz jeżeli wiemy jakie ma zastosowanie. Młodej parze na pewno przydadzą się praktyczne rzeczy jak elektronika, czy sprzęt AGD, które będą mogli wykorzystać na nowej drodze życia.

Zadając sobie takie pytania możemy zawęzić pole szukania prezentu. Ponadto łatwiej uświadomić sobie również ile wiemy o danej osobie i na ile ją znamy.

Gdzie można znaleźć inspirację?

W sieci można znaleźć mnóstwo stron, gdzie można znaleźć inspirację dotyczącą m.in. prezentów ślubnych, prezentu na dzień taty. Świetnym miejscem bazującym na inspiracjach jest Pinterest. Jest to platforma, gdzie można znaleźć setki tablic o różnej tematyce. Wpisując w wyszukiwarkę hasła dotyczące ślubu, na pewno wyskoczy masa obrazków, które zainspirują do kupna jakiegoś przedmiotu lub być może zrobienia go samemu.

Na dobrą sprawę inspiracji można szukać we własnym zakresie przeszukując internet i sklepy z ofertą zawierającą prezenty. Warto pamiętać jednak, żeby nie dać się zwariować i nie podejmować gorączkowych działań. Lepiej podejść do tematu na chłodno i przemyśleć wszystkie możliwe opcje, również te finansowe.

Przykładowe pomysły na uniwersalne prezenty

Aby oszczędzić sobie stresu ludzie często jako prezent ślubny decydują się na podarowanie młodej parze koperty z pieniędzmi. Dla niektórych może być to pospolite rozwiązanie, ponieważ koszty organizacji całej uroczystości są kolosalne, a zastrzyk gotówki przyda się nowożeńcom. Jednakże młoda para na pewno doceni wysiłek włożony w wybór jakiegoś prezentu, dlatego warto sprawić im tą przyjemność i zainwestować w niesamowity podarunek.

Najpopularniejszymi prezentami uniwersalnymi są m.in.:

 • pakiety dla w spa,
 • kupno wycieczki w egzotyczne kraje,
 • ekskluzywny ekspres do kawy,
 • elektronika rtv lub agd,
 • bilety na jakieś wydarzenie,
 • vouchery do sklepów.

Warto inwestować w uniwersalne prezenty, ponieważ dają one duże pole do popisu i są świetnym rozwiązaniem w awaryjnych sytuacjach. Uniwersalne podarunki mogą posłużyć zarówno jako prezent dla taty lub prezent ślubny.

undefined

Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top