Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak wybrać salę weselną

Jak wybrać salę weselną
Po pierwsze musimy oszacować, ilu gości będzie nam towarzyszyło w ważnym dla nas dniu. Oczywiście zaraz po wyznaczeniu przybliżonej daty ślubu nie musimy mieć ich dokładnej listy, ale większość par jednak siada i wypisuje wtedy osoby, które na pewno trzeba zaprosić.

Kilka–kilkanaście osób w tę czy w tamtą stronę nie zrobi różnicy (chyba że organizujemy skromniejszy obiad weselny, a nie wesele – ale wtedy też nie szukamy sali weselnej). Ustalamy tylko, czy będzie to liczba rzędu 50 czy 150 osób.


Wywiad

Poszukiwania sali weselnej najczęściej zaczynamy od wywiadu wśród znajomych i rodziny, sprawdzone miejsca wydają nam się bowiem najbezpieczniejsze. Pamiętajmy jednak, że każde wesele ma swoją specyfikę i przede wszystkim – osoba, która nam poleca dane miejsce, może mieć zupełnie inny gust! Upewnijmy się również, że zapytaliśmy o wesele podobnych rozmiarów i takie, które odbyło się stosunkowo niedawno! Lokale zmieniają właścicieli i często po latach w niczym nie przypominają tego, czym były zaraz po otwarciu.


Sale weselne w sieci

Kolejnym krokiem będzie z pewnością wyszukiwanie sal weselnych w internecie. Tu musimy być ostrożni, żeby zbyt łatwo się nie zachłysnąć tym, co widzimy na zdjęciach i stronach internetowych. Specjaliści od marketingu zadbali o to, żeby sfotografować salę w odpowiednim oświetleniu i wydobyć jedynie jej atuty. Albo nawet „utworzyć” je na potrzeby reklamy. Wiadomo, że każde miejsce znalezione w internecie i tak odwiedzimy osobiście, i zauważymy wszelkie nieścisłości, jednak aby oszczędzić sobie zawodu, nie traktujmy żadnej znalezionej przez internet oferty od razu jako jednej, jedynej, wymarzonej. No dobrze, powiedzmy, że znaleźliśmy już kilka lokali, które weźmiemy pod uwagę przy organizacji wesela. O co zapytać na miejscu i na co zwrócić szczególną uwagę?


Wielkość wesela

Liczba osób – to pierwsza sprawa. I tu wbrew pozorom nie powinniśmy się cieszyć, że mamy tylko 100 gości, a sala może pomieścić 450. Goście muszą się zmieścić i swobodnie poruszać oraz móc tańczyć, ale nadmiar wolnej przestrzeni może wiele zepsuć! Po pierwsze nie sprzyja to integracji i może się okazać, że środek sali jest pusty, a grupki ludzi „giną” gdzieś, oddalone od siebie. Po drugie – ciężko będzie o ładny efekt na nagraniu z wesela. Wybierajmy zatem salę przeznaczoną na taką liczbę osób, jaką planujemy, lub nawet o minimalnie mniejszej powierzchni. Sami postarajmy się ocenić na miejscu, czy przestrzeni będzie wystarczająco dużo.


Menu weselne

Po drugie – sprawdźmy dokładnie menu. Ekskluzywne sale weselne, takie jak sale mieszczące się w czterogwiazdkowym hotelu Lenart w Wieliczce, oferują kilka opcji menu weselnego (standard, premium i exclusive) oraz posiadają własne zaplecze kulinarne. Warto też sprawdzić, czy jest możliwość modyfikacji lub ułożenia własnego menu i jaki jest koszt.


Nocleg dla gości weselnych

Gdy mamy zamiar zaprosić gości spoza miejscowości, w której urządzamy wesele, lub wręcz decydujemy się na organizację go w bardziej egzotycznym miejscu, musimy sprawdzić bazę noclegową. Doskonałym pomysłem będzie tu organizacja uroczystości w hotelu – wspomniany hotel Lenart wybierze z pewnością wiele par spoza Wieliczki i Krakowa. Dodatkowo należy się upewnić, czy parking dla gości weselnych będzie bezpłatny oraz czy w cenę są wliczone słodycze, dekoracje sali oraz kwiaty. Obsługa powinna być profesjonalna – warto najpierw sprawdzić, jaki jest zespół kelnerski, bo to on całą noc będzie czuwał nad przebiegiem imprezy.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top