Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jak wybrać perfumy na ślub?

Jak wybrać perfumy na ślub?
Wybór odpowiednich perfum na ślub nie jest zadaniem łatwym. Aby nie zostać niemile zaskoczoną, zastosuj się do rad z naszego poradnika, a finalnie na pewno wybierzesz takie perfumy, który idealnie będą dopełniać ten wyjątkowy czas!

Test perfum przed ślubem

Zanim zdecydujemy się na konkretny zapach, konieczne jest przetestowanie konkretnych perfum. Nie chodzi jedynie o fakt tego, że zapach perfum może odbiegać od recenzji, które można znaleźć w sieci, ale po prostu każde perfumy, połączone z naszym indywidualnym PH skóry, mogą pachnieć zupełnie inaczej. Stąd piękny i długotrwały zapach u jednej osoby może wynikać z użycia tych samych perfum, które na innej skórze rozwijały się zupełnie inaczej i niekoniecznie są już tak trwałe.

Warto pamiętać, że niektóre sklepy – jak Paryskie-perfumy.pl – pozwalają testować swoje zakupy internetowe. Po zakupie możemy wykonać do dwóch psiknięć perfumami, co pozwoli ocenić ich zapach, ale również to, jak będą one łączyć się na naszym PH skóry, dzięki czemu, jeżeli zapach okaże się nietrafiony, bezproblemowo możemy go zwrócić. To wygodniejsza opcja, niż poszukiwanie odpowiednich perfum w drogeriach, perfumeriach czy galeriach handlowych.

Dopasowanie perfum do pory roku

Perfumy, które zostaną wybrane, powinny być dopasowane do pory roku. Należy pamiętać, że wiele naprawdę eleganckich zapachów będzie dość ciężkich i ewidentnie jesienno-zimowych, niekoniecznie więc sprawdzą się w okresie letnim. Wtedy sugerujemy zdecydować się na lżejsze, cytrusowe, wodne czy kwiatowe kompozycje, znacznie bardziej dopasowane do tej pory roku. Jeżeli jednak zdecydujemy się na nie zimą, okażą się one zbyt lekkie.

W praktyce nie warto próbować wyrywać się z tego schematu, a lepiej poszukać w konkretnej kategorii czegoś, co naprawdę będzie nam odpowiadać.

Dopasowanie perfum do wesela i Panny Młodej

Pora roku to nie koniec dopasowań. Perfumy muszą być bowiem zgodne i z Panną Młodą, ale również z klimatem samego wesela. Jeżeli ma to być wesele rustykalne czy wesele w stylu boho, warto wybrać mniej zobowiązujący zapach, niż w przypadku naprawdę eleganckiego wesela, czy nawet tych w stylu glamour. Perfumy powinny być dopasowane również do Panny Młodej – jeżeli ona sama jest spokojna, niech i takie będą wybrane przez nią perfumy, natomiast jeżeli chce bawić się do rana i jest osobą naprawdę rozrywkowa i pełnią życia, niech i perfumy będą bardziej dynamiczne, może nawet drapieżne i naprawdę zwracają na siebie uwagę.

Perfumy o odpowiednim stężeniu

Idealnym wyborem na ślub i wesele będzie woda perfumowana – będzie miała ona w swoim składzie do 15% ekstraktu olejków eterycznych. To dużo, ale nie przesadnie. Więcej mają perfumy, a wartość ta może przekraczać nawet 30%, jednak w takim przypadku perfumy mogą być nawet zbyt intensywne. Na drugim biegunie znajduje się woda toaletowa, która w tym przypadku będzie raczej zbyt delikatną propozycją, podobnie, jak woda kolońska.

Z samymi perfumami nigdy jednak nie można przesadzać – zdecydowanie lepiej spryskać się nimi ponownie w trakcie wesela, niż użyć na samym początku tak dużej ich ilości, że zapach będzie zbyt intensywne, przez co będzie czuł nas każdy w odległości kilku metrów.

Czy wybrać perfumy, które dobrze znamy?

Jest to bardzo słuszna koncepcja – warto wybrać perfumy, które znamy, lubimy i używamy ich od jakiegoś czasu. Po pierwsze, od razu wie się, jakie są trwałe, jak rozwijają się na naszej skórze, nic więc nie wymaga testów, nie będzie związanego z zapachem zaskoczenia. Warto sprawdzić je w takim przypadku tylko wtedy, gdy akurat zakupiliśmy nowy flakon, zwłaszcza z innej perfumerii czy sklepu, niż zazwyczaj.

Dodatkowo, w takim przypadku dany zapach już zawsze będzie przypominał nam właśnie o naszym ślubie. Z każdym razem, gdy będziemy używać danych perfum – dla wielu kobiet to naprawdę znaczące, wspaniałe wspomnienie. Warto więc wykorzystać jego możliwości. Jeżeli wybierzemy perfumy, do których nie będziemy wracać – cóż, ten czar zniknie prawdopodobnie już na zawsze.

Czy perfumy na ślub muszą być drogie?

Zdecydowanie nie. Warto stawiać na takie perfumy, które lubimy i które są sprawdzone, nawet jeżeli nie pochodzą od drogich i znanych marek. Najważniejsze jest to, że mają się one podobać nam, i my mamy się w nich czuć naprawdę bardzo dobrze. Jeżeli szukamy czegoś nowego, lecz nie chcemy wydawać dużo, można zdecydować się na zakup zamienników perfum, warto jednak stawiać na te, które pomimo tego, że są tańsze niż oryginały, to oferują naprawdę znakomite parametry i wysoką jakość. Zamienniki oferuje sklep Paryske-perfumy.pl, a co ważne, po zakupie można przetestować i sprawdzić ich perfumy, i jeżeli tylko będziemy chcieli – odesłać.

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top