Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak wybrać dobrego fotografa?

Jak wybrać dobrego fotografa?
Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć każda Para Młoda. Fotograf - to osoba równie ważna jak Nowożeńcy, bowiem to właśnie on uchwyci wszystkie najważniejsze chwile z zaślubin i przyjęcia weselnego. Jak podjąć właściwą decyzję? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w artykule, by wybór fotografa stał się łatwy i przyjemny.

Przede wszystkim nie zlecajmy tego zadania nikomu z rodziny, czy przyjaciół, ponieważ każdy ma inne gusta i możemy żałować potem tej decyzji. Najlepszym rozwiązaniem będzie osobiste zaangażowanie się w poszukiwania odpowiedniej osoby. Im wcześniej tym lepiej – dobrzy fotografowie mają dużo pracy i mnóstwo ofert - rok wcześniej to dość optymalny czas na rozpoczęcie poszukiwania.


Poznanie oferty fotografa

Gdy już znajdziemy fotografa, który nam się podoba należy spotkać się z nim osobiście i zapoznać z wszystkimi szczegółami. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. A mianowicie, jakim sprzętem fotograf będzie wykonywał zdjęcia? Czy posiada aparat zastępczy (na wypadek gdyby ten uległ awarii)? Czy wykonuje fotoksiążki, jeżeli tak, czy są wliczone w cenę? W jakiej formie i ilości będą nam wręczone gotowe zdjęcia? Czy istnieje możliwość wykupienia praw autorskich do zdjęć? Jakie są szczegółowe warunki umowy i rodzaj płatności? Oraz jakie ma pomysły na sesję plenerową?


Ustalenie szczegółów współpracy

Nad tym pytaniem warto poświęcić więcej czasu. Porozmawiać o swoich oczekiwaniach, wyobrażeniach i marzeniach. Opowiedzieć o sobie, swoim hobby i miejscach dla nas ważnych, bądź sentymentalnych. Fotograf to osoba, która musi stać się psychologiem, przyjacielem nowożeńców, aby zdjęcia były indywidualne i niepowtarzalne. W Bełchatowie fotograf z pewnością może polecić niezliczoną ilość miejsc na wykonanie sesji plenerowej. Wszystko zależy od charakteru, jaki ma ona przybrać oraz od indywidualnych upodobań.


Bełchatów pełen ciekawych zakątków

Dużym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia industrialne, w opuszczonych budynkach, na torach kolejowych, czy w pustym basenie. Im bardziej nietypowa sceneria, tym budzą większe zainteresowanie i przywołują intensywniejsze emocje. Interesującym tłem zdjęć mogą być zabytkowe budynki, np. późnogotycki kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, wzniesiony w XVIII wieku. Dworek Olszewskich w stylu późnobarokowym wybudowany w pierwszej połowie XVIII wieku. Otoczony licznymi drzewostanami tworzy piękny Park. Miłośników przyrody zachęcamy do spacerów wśród starych i zabytkowych lip, wiązów i klonów oraz wielu nowych imponujących drzew. W parku jest jedno drzewo uznane za pomnik przyrody - wiąz polny. Dodatkowo park zdobi stylizowana fontanna ogrodowa umieszczona po zachodniej stronie dworu. Pięknych miejsc na zrealizowanie ślubnej sesji plenerowej nie brakuje w Bełchatowie. Najważniejsze, aby Nowożeńcy czuli się swobodnie, by nie zaprzątały ich głowę żadne sprawy i oddali się zupełnie przyjemności płynącej z sesji i świetnej zabawy. Fotograf uwieczni na zawsze - na obrazie najpiękniejsze chwile w życiu.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top