Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jak uzbierać środki na udane wesele?

Jak uzbierać środki na udane wesele?
Pożyczka, sponsoring, wsparcie rodziców, samodzielne uzbieranie środków, a może połączenie paru metod? Środki na wesele można uzbierać na różne sposoby, a każdy z nich ma swoje plusy oraz minusy, które warto poznać.

Wesele na pożyczkę, którą zwróci się z prezentów od gości weselnych

Pożyczka na wesele może okazać się świetną decyzją dla par, które nie mają możliwości uzbierania środków w inny sposób, a też nie chcą odkładać terminu ślubu w nieskończoność. Schemat działania w tym przypadku jest prosty. Zaciąga się pożyczkę, dzięki której można pokryć sporą część wydatków. W czasie wesela zaś otrzymuje się prezenty od gości, czyli gotówkę, za którą później spłaca się zobowiązanie. Dzięki temu można zorganizować duże wesele, nie martwiąc się przy tym, o to, że nie będzie się miało za co spłacić pożyczki.

Ważne jest jednak, aby pożyczyć rozsądnie, a nade wszystko wybrać możliwie najlepszą ofertę. Dobra pożyczka, będzie miała atrakcyjne oprocentowanie, a także będzie można ją uzyskać szybko i bezproblemowo np. przez Internet. Szukając takich ofert, dobrze jest skorzystać z zaawansowanej porównywarki pożyczkowej Matchbanker.pl, gdzie zupełnie za darmo dostępny jest stale aktualizowany ranking pożyczek online.

Wsparcie sponsora – darmowe wesele czy nierealne marzenie?

Wymarzone wesele pełne atrakcji, za które nie trzeba nic płacić, brzmi jak nierealne do spełnienia marzenie. Niektórzy jednak starają się wprowadzić to marzenie w życie, poprzez tzw. wesele sponsorowane. Jego idea polega na tym, że znajduje się sponsora, który pokrywa koszty weselne, a w zamian, w czasie ślubu lokuje się jego reklamy.

Należy jednak pamiętać, że zorganizowanie takiego wesela jest bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Jeśli chce się je zorganizować, to trzeba liczyć się z tym, że jego przygotowanie będzie wymagało poświęcenia mnóstwa czasu i energii. Znalezienie sponsora weselnego jest bowiem zadaniem skomplikowanym, podobnie jak spełnienie jego wymagań dotyczących reklamy.

Samodzielne pokrycie kosztów weselnych daje największą satysfakcję

Jeśli parze uda się samodzielnie uzbierać środki na pokrycie wszystkich kosztów związanych z weselem, to może ona poczuć wielką dumę. W takim przypadku przyszła para młoda może także w spokoju zająć się organizacją uroczystości, bez obaw, że ktoś inny będzie chciał mieć wpływ na ich przebieg.

Niestety takie rozwiązanie ma jedną ogromną wadę. Mianowicie, uzbieranie odpowiedniej ilości środków jest w przypadku wielu par niemożliwe, szczególnie wtedy, kiedy nie ma się na to dużo czasu.

Pomoc rodziców bywa na wagę złota

Rodzice często starają się wesprzeć finansowo swoje dzieci w zorganizowaniu wesela i to nawet sporymi sumami. Taki sposób uzbierania środków także ma jednak wady. Po pierwsze wsparcie rodziców z różnych względów może być niemożliwe, bo np. nie dysponują oni odpowiednimi środkami. Co więcej, może także dochodzić do konfliktów rodzinnych, dotyczących partycypacji poszczególnych osób w weselnych wydatkach.

Łączenie paru źródeł finansowych często jest najlepszym wyjściem

Zorganizowanie tradycyjnego polskiego wesela jest bardzo drogie, a jego koszty zwykle liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że zwykle weselny budżet łączy się z kilku źródeł. W takim przypadku środki finansowe pochodzą np. jednocześnie z oszczędności przyszłych nowożeńców, wsparcia finansowego ich rodziców, jak i pożyczki.

Niezależnie od tego, z jakich źródeł korzysta się przy organizacji wesela, warto pamiętać, że istnieją sposoby na obniżenie kosztów jego organizacji, a lepiej jest zorganizować małe wesele niż żadne.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top