Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak urządzić rustykalne wesele?

Jak urządzić rustykalne wesele?
Śluby to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby były one idealne. Jeśli chcemy, aby wydarzenie to było utrzymane w stylistyce rustykalnej, warto zadbać o odpowiednie akcenty i ustalenie dodatków, zgodnych z naszymi założeniami. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym? Podpowiadamy.

Styl rustykalny cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że w czasach komputeryzacji, kiedy dominują maszyny i zaawansowane technologie, coraz bardziej skłaniamy się ku wszystkiemu, co związane z naturą. Dotyczy to zarówno życia codziennego, wystroju wnętrz, jak i organizacji imprez. Jak zaplanować przyjęcie weselne w stylu rustykalnym?

Czym wyróżnia się styl rustykalny?

Każdy styl rustykalny wiąże się przede wszystkim z naturalnymi elementami i drewnem. W cenie są różnego rodzaju ozdoby ze sznurka, skrzynie czy drewno. Ponadto, w dekoracjach mogą znaleźć się dobrodziejstwa natury, takie jak szyszki i gałęzie drzew. Doskonale będą się one komponować z lnem, sezonowymi warzywami i owocami. Dekoracje w tym stylu znajdziesz w sklepie By Simple (https://bysimple.pl/wstazki).

W dekoracjach często pojawiają się kwiaty w szklanych wazonach lub słoikach, świece, sznurki i koronki. Innymi słowy wszystko, co może kojarzyć się z sielskością wiejskiego krajobrazu. Czasami, gdy bierzemy udział w imprezie w stylu rustykalnym, cała oprawa wygląda tak, jakby ktoś posprzątał strych, wyniósł jakieś bibeloty i poukładał je w różnych miejscach. Taki właśnie jest styl rustykalny – nieszablonowy i jak najbardziej naturalny.

Gdzie możemy zorganizować takie przyjęcie weselne?

Ponieważ styl rustykalny jest zupełnie inny od tego, z czym spotykamy się na co dzień, nie wszystkie sale weselne będą idealne na taką imprezę. Jeśli wybierzemy nowoczesną salę bankietową, trudno, aby przypominała ona wiejską chatę czy dworek. Jeśli decydujemy się na takie przyjęcie weselne, lepiej poszukać miejsca, w którym znajdziemy wspomniane wcześniej materiały i elementy.

W Polsce nie znajdziemy zbyt wielu obiektów odzwierciedlających taki styl, ale jeśli dobrze się zastanowimy, znajdziemy coś ciekawego. Przyjęcie weselne w takim miejscu z pewnością będzie niezapomniane, a w końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Zadbaj o doskonały rustykalny klimat

Aby podkreślić charakter przyjęcia weselnego, możemy odpowiednio zaplanować nasz wygląd, zabawy i inne atrakcje. Dawniej Panna Młoda zamiast welonu zakładała wianek. Może to dodać charakteru weselu. Warto też założyć zwiewną, a może koronkową suknię ślubną. Nie ma przyjęcia weselnego bez zabaw. W tej kwestii również jest wiele do zaoferowania. Wystarczy cofnąć się w czasie i poszukać dawno zapomnianych gier.

Para Młoda często decyduje się na księgę gości, a na pamiątkę ślubu chce ofiarować zdjęcie lub inny upominek. Tutaj również potrzebna jest pewna konsekwencja. Co więcej, same zaproszenia nie muszą być proste i zwyczajowe. Już przed dniem ślubu gość może poczuć atmosferę przyszłego wydarzenia i jego wyjątkowy charakter.

Materiał zewnętrzny

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top