Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak szybko zorganizować wesele?

ślubna checklista - organizacja wesela
Optymalny czas, jaki należy przeznaczyć na ślubne przygotowania, to około 24 miesięcy czyli aż dwa lata. Co jednak, gdy zależy Ci na szybkiej organizacji ceremonii? Jak nie zapomnieć o wszystkich elementach ślubu i wesela? Przeczytasz o tym w naszym poradniku.

Niektórym parom zależy na jak najszybszej organizacji wesela. Niektórzy mają wątpliwości, czy jest to możliwe, jednak dla chcącego nie ma nic trudnego. Wesele można zorganizować nawet w kilka miesięcy, przy czym nie mniej huczne niż to, planowane przez rok, czy dwa. Co należy zrobić, aby to się udało? Oto kilka cennych wskazówek, z którymi warto zapoznać się organizując wesele w krótkim czasie. Mówi się, że w optymalnych warunkach organizacja wesela zajmuje nieco poniżej dwóch lat. Tyle w większości miejsc czeka się na wymarzoną salę, tak daleko sięga kalendarz polecanych fotografów i zespołów, a na uszycie samej sukni ślubnej trzeba przeznaczyć minimum pięć miesięcy. Widać więc, że wesele w kilka miesięcy nie będzie łatwym zadaniem, ale czy jest możliwe? Tak, choć trzeba wziąć pod uwagę pewne utrudnienia.

Planowanie wesela - ustal swoje oczekiwania

Tym, co najbardziej przeszkadza w przypadku organizacji wesela w ekspresowym tempie, jest niewielki wybór, który mamy, jeśli chodzi o salę czy innych usługodawców. Większość z nich nie ma żadnych wolnych terminów w tak krótkim czasie, dlatego konieczna będzie zmiana swojego wyobrażenia o ślubie. Niestety planowany zespół, czy polecany przez przyjaciółkę fotograf nie będzie w stanie przyjechać. Konieczne będzie podjęcie wyboru z tego, co zostało do dyspozycji. Możliwe również, że uda się zakontraktować odpowiednich podwykonawców, ale wtedy wesele trzeba będzie zorganizować... w środę lub piątek, a nie w sobotę. Konieczna będzie znacznie większa elastyczność niż w przypadku organizacji wesela z dużym wyprzedzeniem.

 

organizacja wesela - forum ślubne


Ślub w innej parafii

Może się zdarzyć, że w naszej miejscowości żadna dobrej jakości sala nie ma wolnego terminu. Warto w takim przypadku rozejrzeć się także w bardziej oddalonych miejscach, które nie mają tak bardzo napiętego kalendarza. Czasem może się okazać, że będzie się to wiązać z organizacją ślubu w nie swojej parafii, ale warto wziąć to pod uwagę. Podobny schemat działania można zastosować w przypadku zatrudniania kamerzysty, czy zespołu – bez problemu zgodzą się oni na dojazd z innego miasta, trzeba będzie tylko dodatkowo opłacić koszty transportu.
 

Organiacja wesela - podejmuj szybkie decyzje

Organizacja szybkiego wesela wymaga zdecydowania i szybkiego dokonywania wyboru. Kolejne przemyślenia przedłużą tylko całą sprawę i jeszcze bardziej zmniejszą pole manewru. Jeśli udało się znaleźć dobry zespół, który ma wolne w planowanym terminie wesela, nie ma sensu przedłużać poszukiwań - lepiej go zatrudnić, zanim ktoś inny „zwinie go nam sprzed nosa”. Podobnie z suknią - trzeba zamówić ją jak najszybciej. Możliwe, że konieczna będzie dopłata, która sprawi, że uda się uszyć ją szybciej.

 


Szybko zorganizowane wesele wcale nie musi znacznie ucierpieć na jakości, choć będzie wymagało pewnych zmian. Jeśli jednak Młodej Parze naprawdę na tym zależy, to przy odrobinie kreatywności, wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Lidia 2017-08-29, 13:41

    Nie wiem, czy jest sens spieszyć się z organizacją wesela. Lepiej jest podejść do tego na spokojnie, by niczego nie pominąć. Gdy ja organizowałam wesele, skorzystałam z oferty Zajazdu Jurajskiego w Kroczycach. Zajęto się tam przygotowaniem wszystkiego na spokojnie, dzięki czemu przyjęcie naprawdę się udało. ;)

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top