Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak przygotować tekst podziękowań dla rodziców?

podziękowania dla rodziców - kartka i pióro
Wesele to czas Młodej Pary. W tym dniu Pan Młody i Pani Młoda są najważniejsi. Jest jednak podczas każdego wesela moment, w którym na chwilę wszystko się zmienia - Młodzi składają podziękowania za wychowanie, opiekę i pomoc swoim rodzicom. Jak pięknie podziękować rodzicom za ich miłość i wsparcie?

Podziękowania dla rodziców na weselu

Wśród wielu popularnych życzeń i podziękowań są te, które odnoszą się do trudu wychowawczego i miłości rodzicielskiej, są również te odnoszące się do pomocy materialnej przy przygotowaniach do ślubu. Czasami życzeniom towarzyszy uroczysty taniec w rytm popularnej piosenki „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, bądź innych, specjalnie dedykowanych utworów. Czasami młodzi wręczają rodzicom kwiaty i upominki lub wspólnie oglądają przygotowany dla nich film z podziękowaniami. Jeśli Państwo Młodzi dysponują odpowiednimi środkami, fundują rodzicom na przykład wyjazd weekendowy do SPA czy zagraniczną wycieczkę. Pomysłów na podziękowania jest naprawdę wiele.

Przyjrzyjmy się tym najbardziej popularnym formom podziękowań i życzeń, które dodatkowo można wpisać do karnetu pamiątkowego czy samodzielnie wygłosić podczas uroczystości.

Osoby bardzo wstydliwe, które nie lubią wygłaszać długich toastów z powodzeniem mogą wykorzystać następujące sentencje:


Kochani Rodzice!

Dziękujemy Wam za trud wychowania,
za miłość i uśmiech i za pogodne dni pełne radości i szczęścia,

za Waszą pomoc i wsparcie
w każdej chwili naszego życia.

DZIĘKUJEMY!

 
lub


Kochani Rodzice!

W tak ważnym dla nas dniu chcieliśmy Wam serdecznie podziękować
za miłość i radość, jaką nas obdarzyliście,
za wsparcie w trudnych chwilach,
a także za trud, jaki włożyliście w to,
aby dzisiejszy dzień był dla nas niezapomniany.

DZIĘKUJEMY!

 

Ci, natomiast, którzy chcą podkreślić powagę chwili i nie mają problemu z tremą, mogą pokusić się o przygotowanie nieco dłuższych życzeń. Mogą to być życzenia oddzielne dla Mamy i oddzielne dla Taty, ale mogą być też wspólne – łączone.


Drodzy Rodzice

W tak pięknym dniu
Dziękujemy Wam przede wszystkim za:
życie, to właśnie ono sprawiło, że
nasze drogi połączyły się,
-wychowanie i serce, bo dzięki nim wiemy
co znaczy wierzyć, kochać i szanować,
za wyrozumiałość i pomocną dłoń.

Kochamy Was!

 

Zwyczaj dziękowania rodzicom podczas wesela

Zwyczaj składania życzeń i podziękowań dla rodziców w trakcie uroczystości weselnej ma bardzo długie korzenie – to jeden z tych elementów naszej tradycji, z którego nigdy nie zrezygnujemy, mimo zmieniających się trendów ślubnych czy ogólnej obyczajowości. To taki ślubny  savoir vivre.

Czasami życzeniom towarzyszy wzruszenie, innym razem uśmiech, bądź łzy, natomiast uściskom nie ma końca - wszystko to dla kochanych rodziców. W dobrym tonie jest, składanie życzeń osobiście i o ile przeszkodzi nam trema, nie powinno się zlecać tego zadania zespołowi muzycznemu czy DJ'owi. To ma być wyjątkowa chwila, która zostanie zapamiętana na całe życie przez Was wszystkich.
 

A, gdy rodziców brak?

W życiu nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli i może być też tak, że rodzice na przykład Pana młodego już nie żyją, co wtedy?

W takim wypadku można zaprosić na środek sali na przykład rodziców chrzestnych, dziadków bądź kogoś bliskiego, kto był odpowiedzialny za nasze wychowanie i właśnie tym osobom uroczyście podziękować za wszystko. Można także przygotować krótką prezentację z pamiątkowych zdjęć do wyświetlenia na sali i w taki oto sposób przypomnieć wszystkim o ukochanych rodzicach. Natomiast w momencie, gdy rodzice jednej ze stron nie chcą przyjść na ślub (a tak też może być) lepiej zrezygnować z publicznych podziękowań obecnym na ślubie rodzicom, by nie tworzyć sytuacji przykrych dla jednej ze stron. Wówczas podziękowania warto przełożyć na inny dzień i w szczególny sposób wypowiedzieć, jak wiele znaczyła ich obecność na waszym ślubie.

Życzenia i podziękowania - tak mało słów, a tak wiele niosą ze sobą uczuć...

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top