Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak przetrwać przygotowania do ślubu?

planowanie ślubu - para młoda - świnki
Planowanie ceremonii ślubnej i wesela wymaga sporych umiejętności organizacyjnych, a niejednokrotnie cierpliwości i opanowania. Czas upływa, a Ty masz wrażenie, że wciąż zbyt wiele rzeczy czeka na ustalenie? Aby w Wasze ślubne przygotowania nie wdarł się chaos, mamy dla Was poradnik, który pomoże Wam z łatwością wszystko zorganizować.

W osiąganiu celów, zawsze główną rolę odgrywa strategia. Jeśli jej nie masz, wykonanie zadania może zostać utrudnione przez organizacyjny chaos. Przygotowania do wesela, powinny być jednak czasem pełnym radości - przecież wkrótce staniecie na ślubnym kobiercu czym przypieczętujecie Waszą miłość! Trudności ogranizacyjne nie powinny odbierać Wam satysfakcji z przygotowań do tego wspaniałego dnia.

Co zrobić, aby czas organizacji ślubu i wesela nie był uciążliwy i pełen nerwów? Mówi się, że im lepiej jesteś przygotowany do zadania, tym mniej stresu będzie Cię kosztować jego wykonanie. Mamy więc dla Was krótki poradnik, który pomoże Wam rozsądnie i ze spokojem przygotować wszystkie elementy ceremonii zaślubin i weselnej biesiady. Zobaczcie jak przetrwać przygotowania do ślubu.

1. Organizacja wesela - zarządzaj czasem

Właściwy Time Management (zarządzanie czasem) to połowa sukcesu. Największe nerwy biorą się zwykle z tego, że nie możemy z czymś zdążyć lub obawiamy się, że o czymś zapomnimy. Dlatego jeszcze zanim rozpoczniecie planowanie, przygotujcie dokładną listę rzeczy do zrobienia, wraz z kalendarium, w którym zanotujecie kiedy powinniście zająć się kolejnymi punktami. Informacje o tym, jak wcześnie trzeba szukać np. sali lub kiedy zamawiać suknię ślubną, są szeroko dostępne w Internecie, warto wziąć je pod uwagę, a podczas przygotowań trzymać się planu. To sprawi, że poczujecie się pewnie i nerwów będzie znacznie mniej.

 

 planowanie ślubu - forum ślubne - jak zorganizować ślub

2. Przygotowania do ślubu - dzielcie się obowiązkami

To wasz ślub, więc oczywiste jest, że wszystko musicie zrobić sami, ale warto znaleźć sobie kogoś do pomocy np. rodziców lub najlepszych przyjaciół, którzy także zaangażują się w przygotowania. Sprawi to, że będziecie mieli z kim dzielić nerwy i problemy wynikające po drodze, co pozwoli Wam zdjąć nieco stresu i pracy ze swoich barków. Wybieranie kolejnych elementów ślubu np. sukni czy tortu to spora odpowiedzialność, dobrze znaleźć kogoś, kto Wam doradzi i sprawi, że będziecie czuli się bardziej pewnie. Ważne jednak, żeby nie polegać na nikim w kwestii przestrzegania Waszego kalendarza przygotowań - o to musicie zadbać sami. Pomocnicy przydadzą się za to przy decydowaniu o szczegółach. Ponadto, ustalcie czego ma dopilnować każde z Was i trzymajcie się tego. Będzie to dobre ćwiczenie przed wejściem na nową, wspólną drogę życia.

3. Planowanie wesela - róbcie sobie przerwy

Kiedy ślub będzie się zbliżał, a przygotowania będą bardzo zaawansowane, w końcu zauważycie, że w zasadzie nie ma rozmowy, w której nie zostałby poruszony ten temat. Nie działa to dobrze na Wasze samopoczucie. Warto czasem się wyłączyć i znów poczuć tak, jak było wcześniej - kiedy jeszcze nie myśleliście o ślubie. Umówcie się od czasu do czasu, że np. przez cały dzień lub wieczór postaracie się nie poruszać tego tematu, wyjdziecie na kolację, do kina, albo po prostu spędzicie miły wieczór w domu, rozmawiając o innych sprawach Dzięki temu odpoczniecie trochę od nerwowych przygotowań i zrelaksujecie się.
 

Jak przetrwać ślubne przygotowania?

Przygotowania do ślubu to naprawdę zwariowany okres w życiu, szczególnie jeśli poza nimi musimy skupiać się na pracy i innych dziedzinach naszego życia. Choć niełatwo nie poddać się nerwom, to warto próbować, te trzy zasady na pewno Wam w tym pomogą. Luz jest wskazany, starajcie się, żeby obowiązki związane ze ślubem i weselem były po prostu dobrą zabawą, a na pewno uda się nie zwariować.

Sporo dobrych rad jak zorganizować przygotowania do ślubu, ujętych w kilku zwięzłych punktach:

 

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na temat planowania ślubu i biesiady weselnej, przeczytaj więcej artykułów na temat Organizacji Wesela.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top