Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jak dobierać okulary?

Jak dobierać okulary?
Okulary to bardzo ważny element naszego image’u. Osoby mające wadę wzroku są niejako zmuszone do ich noszenia i często nie widzą plusów tej sytuacji. Okulary korekcyjne stają się wtedy kompleksem. Wprost przeciwnie odpowiednio dobrane mogą dodać nam atrakcyjności. Wielu z nas zastanawia się jak właściwie dobrać okulary? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Niewątpliwie warto dopasować je do kształtu naszej twarzy. Kilka najważniejszych rad przedstawiliśmy w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Jak ocenić kształt twarzy?

Mamy dwa wyjścia: albo poprosić o pomoc specjalistę, albo spróbować dokonać tego samodzielnie. Jak na własną rękę ocenić kształt naszej twarzy? Wystarczy lusterko i szminka. Stańmy przed lusterkiem i odrysujmy kontury naszej twarzy. Na podstawie otrzymanego kształtu możemy ocenić, jaką mamy twarz. Trójkątną, podłużną, okrągłą, a może kwadratową?

 

Okulary do twarzy okrągłej

Okulary do tego typu twarzy muszą ją wyszczuplić oraz wydłużyć. Idealne modele to kanciasto-prostokątne, zwężające się ku dołowi oraz kwadratowe.

 

Okulary do twarzy owalnej

To kształt twarzy pożądany przez wielu. Jej posiadacze ze względu na doskonałe proporcje długości do szerokości mogą wybrać dowolny model okularów. Warto tylko pamiętać, żeby nie były dłuższe niż szerokość twarzy.

 

Okulary do twarzy trójkątnej

Jeżeli posiadamy taki kształt twarzy, to powinniśmy postawić na odwrócenie uwagi od jej górnej części. Z tego względu okulary powinny być jasne i delikatne. Najlepiej wybierzmy model o owalnym lub okrągłym kształcie. Idealnym wyborem będą także okulary nieposiadające oprawek.

 

Okulary do twarzy kwadratowej

Ten typ twarzy charakteryzuje się wyraźnymi, zazwyczaj kanciastymi rysami. Powinniśmy postawić na ich złagodzenie. Z tego względu do tego kształtu twarzy warto wybrać okulary z zaokrąglonymi oprawkami albo górą w ciemniejszym, a dołem w jaśniejszym kolorze.

 

Okulary do twarzy podłużnej

W tym przypadku, podobnie jak przy twarzy kwadratowej powinniśmy postarać się o zrównoważenie proporcji. Z tego względu świetnie sprawdzą się okulary o owalnym lub okrągłym kształcie.

 

Okulary dla twarzy diamentowej

Osoby mające twarz w kształcie diamentu powinny zainwestować w kwadratowe lub owalne okulary. Ponadto muszą się one wystrzegać ostrych kątów, które będą tylko powodować spiczastość. Warto także pamiętać, aby szerokość okularów nie była większa niż rozstaw kości policzkowych.

 

Kolor okularów

Po wyborze odpowiedniego modelu nastał czas na wybór kolorystyki. Zależy ona od naszego gustu i upodobań. Odważne osoby mogą poszaleć z kolorem i postawić na ekstrawagancję. Wyraziste i oryginalne wzory pozwalają się wyróżnić z tłumu. Wielu z nas wybierze jednak klasykę i elegancję. Najważniejsze, żeby okulary były dopasowane do kształtu naszej twarzy. Przy ich wyborze pamiętajmy także, żebyśmy się w nich dobrze czuli.

 

Finansowanie zakupu okularów

Musimy zainwestować w okulary albo chcemy wymienić je na nowy model, jednak nie posiadamy odpowiednich środków finansowych na ten cel. Czy musimy rezygnować z naszych marzeń? Jeżeli jedyną przeszkodą jest brak funduszy, to z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe - https://proficredit.pl/. Ich główna zaleta to szybka dostępność. Pożyczki pozabankowe możemy spłacać w niewielkich ratach, dopasowanych do naszych możliwości. Jednak bardzo ważne jest przeanalizowanie czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły za dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego. Zanim podejmiemy decyzję o takim zobowiązaniu, zastanówmy się, czy nie będziemy mieli problemów z terminową spłatą.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top