Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Intrygująca sesja ślubna

Intrygująca sesja ślubna
Fotografie utrwalają nawet najbardziej ulotne chwile. Ich znaczenie odczuwamy dopiero po latach, gdy mozolnie próbujemy wydobyć z naszej pamięci jakieś skrawki ważnych chwil z naszego życia. Rola fotografa ma jak widać znaczenie.

Obraz wspomnień wyostrzają fotografie z tamtych momentów, które sprawiają, że cofniemy się w czasie i dokonujemy retrospekcji tamtych wydarzeń. Nikt z nas nie wyobraża sobie, aby w domowych albumach zabrakło obrazów ze ślubu i wesela.


Fachowiec na uroczystości jest bardzo ważny

Dobrze gdyby wykonujący zdjęcia na naszym ślubie i weselu znał się na rzeczy. Oczywiście, ktoś z rodziny mógłby pochwycić w dłoń aparat fotograficzny w dłoń, wszak w dobie dzisiejszego stopnia rozwoju elektroniki, urządzenie niemalże samo wykonuje dobre zdjęcia. Myśl niezła i ekonomiczna, ale czy słuszna? Często po uroczystościach okazuje się, że głowy fotografowanych osób są „poobcinane”, kadrowanie jest fatalne a na połowa zdjęć jest niedoświetlona. Nieco podchmielony wujek mógł zrobić dobre zdjęcia, no ale cóż – nie wyszło. Niestety ślubu nie powtórzymy specjalnie dla zrobienia lepszych fotografii, więc warto na tą okazję wynająć jakiego wprawnego fachowca.


Wymagania finansowe

Zaangażowanie specjalisty rzecz jasna jest kosztowne, ale takie wydarzenie ma miejsce raz w życiu trzeba zrobić wszystko, aby zdjęcia był piękne i po latach wzruszały, nie odstraszały. Dobry fachowiec powinien odnaleźć się również na sesjach plenerowych. To właśnie ta forma fotografii wyzwala u niego pasję, artyzm i chęć zrobienia czegoś niekonwencjonalnego. Aby zdjęcia ślubne nabrały wymiaru dokonania niezwykłego, należy wybrać odpowiednie dla nich tło. Nie warto robić oczywiście za wszelką cenę czegoś ekstremalnego, bo można „przedobrzyć”. Najważniejsze jest to aby czuć się komfortowo w obranej przestrzeni, a dopiero w drugiej kolejności brać na wzgląd walory tego miejsca. A za takie mogą posłużyć parki, lasy, brzegi jezior, okoliczne zabytki architektury, a nawet ruiny starych budowli, np. fabryk.


Mszczonowo i pomysły na zdjęcia plenerowe

Intrygujących miejsc nie brakuje w Mszczonowie. Samo miasto jak i jego okolice słyną z urokliwych dworków i pałacyków. Jednym z nich jest zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. w stylu neorenesansowym (w miejsce drewnianego dworu) został wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku przez Feliksa Wołowskiego. Wokół budowli rozlega się park zabytkowy z okazami wieloletnich dębów, lip, modrzewi i wiązów oraz kompleks stawów z przyległymi do niego terenami zabytkowymi.


Inne intrygujące miejsca

Także w XIX stuleciu powstał dworek w Badowo Dańkach. Obiekt ten, mimo, ze już niemal zdewastowany, nadal kryje w sobie coś wyjątkowego – ma ducha. To mogłoby być dobre miejsce do wykonania zdjęć w czerni i bieli, która oddałaby nieubłagalną surowość czasu jaka dotknęła ten dworek. Inny obiekt tego typu, w Badowo – Mściskach został wybudowany na początku XIX wieku przez mieszkającą tu rodzinę Pstrokońskich. Budynek to iście idylliczny, jakby wyrwany z kart epopei narodowej „Pan Tadeusz”. Wszyscy, którzy chcieliby za przestrzeń swoich zdjęć ślubnych obrać sobie łono przyrody, to powinni udać się do rezerwatu Gnojna, na stawy św. Anny, albo Grądy Osuchowskie.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top