Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ile kosztuje wesele w Warszawie?

wesele w warszawie - warszawa - wesele.com.pl
W Internecie można znaleźć sporo informacji o tym, jak drogie może być wesele w stolicy. Postaraliśmy się przyjrzeć tym liczbom i ustalić, ile tak naprawdę trzeba zapłacić za przyzwoite wesele w Warszawie oraz jak te wydatki można ograniczyć.

Mówi się, że dzień zawarcia małżeństwa to najpiękniejszy dzień w życiu, niestety często zapomina się o tym, że jest także jednym z najdroższych. Szczególnie jeśli decydujecie się zorganizować tę uroczystość w stolicy, bo koszty wesela mogą być naprawdę wysokie. Czy rzeczywiście na ślub w Warszawie trzeba wydać fortunę? Czy istnieje możliwość zorganizowania go w nieco bardziej przystępnej cenie? Warszawa to najdroższe miasto w Polsce, widać to m.in. po cenach mieszkań, czy nawet kawy w popularnych kawiarniach. Tak samo wygląda sytuacja z organizacją wesela. Każdy detal, jak np. suknia albo wynajęcie sali, są droższe niż w innych miejscach - nie tylko małych miejscowościach, ale także w porównaniu do innych wielkich miast, takich jak Kraków, czy Wrocław. Dlatego z góry trzeba przygotować się na większe wydatki.
 

Wesele w Warszawie - klasa w przyzwoitej cenie

Warszawa daje ogromne możliwości. Możecie urządzić wesele w drogim hotelu, restauracji o ciekawym designie czy domu weselnym, w centrum lub na obrzeżach. Oczywiście cena będzie się bardzo różnić i wręcz nie ma ograniczeń co do maksymalnej kwoty, jaką możecie wydać. Jeśli jednak Wasz budżet ma pewne ograniczenia, to z pewnością zainteresuje Was, ile kosztuje przyjęcie weselne, które spełni oczekiwania zarówno Wasze, jak i zaproszonych gości. Zbytnia oszczędność także nie jest zalecana - w końcu będziecie pamiętać ten dzień na całe życie, a więc warto, aby było to wyjątkowe wspomnienie.

Poniżej znajdziecie wykaz podstawowych weselnych wydatków, w przypadku organizacji wesela na 100 osób. Oczywiście podane ceny są orientacyjne i zawsze jest szansa, że uda Wam się zorganizować wszystko taniej (choć z pewnym ryzykiem, co do jakości).

 

 USŁUGA CENA
Sala weselna + wyżywienie 12000 – 25000 PLN/ 100 osób
Alkohol 2300 – 2700 PLN /100 butelek wódki 0.5 L i 20 butelek wina
Suknia ślubna 1600 PLN na promocji – 4000 PLN / nowa suknia ślubna z salonu (bez dodatków jak welon i buty)
Garnitur 900 - 2500 PLN/ nowy garnitur
Fryzjer i kosmetyczka 500 – 700 PLN/zestaw z makijażem i fryzurą próbną
Obrączki 1200 – 4000 PLN
Fotograf 2000 – 3000 PLN /za zdjęcia ze ślubu, z przyjęcia i za sesję ślubną
Muzyka DJ: 2000 – 2500 PLN
Zespół: 2800 – 4500 PLN
Bukiet 100 – 250 PLN
RAZEM 22 600 – 46 650 PLN


Usługi wyszczególnione w tabelce to tylko podstawowe koszty. Trzeba pamiętać także o wystroju kościoła, wynajęciu samochodu, zaproszeniach, no i oczywiście o kosztach samego ślubu (różnych w zależności od tego, czy decydujecie się na ślub cywilny, czy kościelny). Musicie być przygotowani na to, że mogą pojawić się również inne, niespodziewane wydatki.

 

Jak zaoszczędzić na weselu?

Niektóre koszty, jak np. wynajęcie sali czy jedzenie, są nieuniknione i nie da się ich ominąć. Można za to zrezygnować z innych, mniej koniecznych usług, aby koszt wesela się zmniejszył. Kiedyś popularne było zatrudnianie kamerzysty, ale obecnie sporo par rezygnuje z nagrywania wesela, zwykle kierując się względami czysto praktycznymi, płyty i tak zwykle się nie ogląda, a przy okazji można zaoszczędzić kwotę nawet ok. 4 tysięcy złotych! Podobnie sytuacja wygląda z samochodem. Zamiast wynajmowania od profesjonalnej firmy, możecie poprosić o przysługę kogoś z rodziny lub spośród znajomych. Rzadko zdarza się, aby ktoś odmówił nowożeńcom.
 

Jak ograniczyć ślubne wydatki?

Przyszłe Panny Młode mają pewne propozycje:

 

jak zaoszczędzić na weselu - forum ślubne - porady

 

Ślub w Warszawie czy nieco dalej?

W przypadku Warszawy, czy innych dużych miast jeszcze jedna opcja wchodzi w grę. Możecie zamówić usługi nie w samym mieście, ale w okolicznych mniejszych miejscowościach. Np. po suknię czy garnitur można pojechać do Piaseczna, a orkiestrę czy fotografa zamówić z Grodziska lub Nowego Dworu Mazowieckiego. Zwykle, nawet po opłaceniu dojazdu do stolicy i tak koszty będą mniejsze. Musicie jednak pamiętać, że nie powinniście kierować się tylko ceną, ale także jakością, a więc wybierać sprawdzone firmy, np. z polecenia znajomych.

Jak widać wesele w Warszawie, choć droższe niż w innych miejscach w Polsce wcale nie musi zrujnować Waszego budżetu, bo jest sporo opcji, które pomogą Wam zaoszczędzić. Ważne, aby nie dać się ponieść emocjom i założyć pewną nieprzekraczalną kwotę, którą mamy do wydania, co uchroni nas przed nadmiernymi wydatkami. Wesele może być naprawdę drogim wydarzeniem, dlatego trzeba umieć się nieco ograniczać w wydatkach. W końcu najważniejsze jest samo zawarcie małżeństwa, a nie to jak droga była suknia, którą założyła Panna Młoda.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top