Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?
Data ślubu już ustalona — przygotowania czas zacząć. Odwiedziłaś już kilka salonów z modą ślubną? Mierzyłaś suknie ślubne? Ciągle jest coś nie tak? Za wysokie ceny? A może najchętniej z trzech sukni zrobiłabyś jedną? Jest na to rozwiązanie! Sprawdźmy, ile będzie kosztowało uszycie idealnej i dopasowanej specjalnie dla ciebie sukni na ten wyjątkowy dzień.

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

W Polsce pary młode wydają średnio na ślub około 60 - 70 tysięcy złotych. Statystycznie na suknie ślubne wydawane jest do 10% z budżetu ślubu. Suknia ślubna to jedna z rzeczy, która spędza sen z powiek niejednej pannie młodej. W ten dzień kobiety chcą się czuć piękne i wyjątkowe. Włożyć taką kreację, która onieśmieli pana młodego i zachwyci gości.

W końcu nie na co dzień mamy okazję ubrać np. suknię balową. W stworzeniu idealnej sukni ślubnej może pomóc Ci krawcowa! Cena uszycia kreacji dla panny młodej zależy od wielu czynników. Ceny sukni ślubnej uszytej przez krawcową zaczynają się już od 2000 zł za skromniejsze modele, a kończą się nawet powyżej 10000 zł za bardziej skomplikowane projekty z użyciem rzadko dostępnych materiałów.

Pamiętaj jednak, że im bardziej skomplikowany projekt sukni tym cena jej uszycia będzie wyższa. Jeśli wymarzysz sobie by na twojej sukni były koronki i tiule to automatycznie cena kreacji będzie wyższa ze względu na to, że te materiały są dość drogie.

Oprócz wybranego projektu i materiałów na cenę sukni ślubnej składa się również renoma jej wykonawcy. Decydując się na godny zaufania salon sukien ślubnych, być może zapłacisz nieco więcej niż u znajomej krawcowej, ale różnica na pewno będzie tego warta.

Jednym ze sposobów dokładnego oszacowania kosztów zakupu sukni ślubnej jest zakup przez internet, z gotowej rozmiarówki lub szytą na miarę. Takie suknie ślubne ma w swojej ofercie krawieckie atelier Dama Couture (https://damacouture.pl/suknie-slubne)

Suknia ślubna: na co zwrócić uwagę?

Jedną z ważniejszych rzeczy jest znalezienie dobrej firmy, która potrafi uszyć suknię ślubną od podstaw, zwracając uwagę na detale. Warto poczytać opinie w internecie na temat danej firmy, a także zobaczyć na miejscu gotowe projekty.

Kolejny krok to zaprojektowanie swojej wymarzonej sukni. Oczywiście projekt nie musi znaleźć się na papierze, ale możesz mieć go w głowie. Przedstaw swój pomysł krawcowej i niech pomoże przenieść ci marzenia na papier. Pomyśl jaki fason sukni ślubnej najbardziej ci się podoba? Z jakiego materiału chcesz, żeby była uszyta i w jakim kolorze?

Biel ma wiele odcieni, a może marzysz o innym kolorze sukni? Dobra firma doradzi Ci, w jakim fasonie będziesz wyglądać najlepiej, a także pomoże dobrać materiały do projektu sukni ślubnej. Jeśli masz swój projekt, zapytaj wprost, czy dana firma jest w stanie ją uszyć.

Kiedy nic nie przychodzi do głowy, możesz poszukać inspiracji w internecie bądź odwiedzić salony z modą ślubną. W takim salonie możesz przymierzyć kilka fasonów sukni, które Ci się podobają. Najlepiej gdybyś była tam z kimś, komu ufasz. Kto szczerze powie Ci, jak w wyglądasz.

Koniecznie pamiętaj też o umowie! Życie jest nieprzewidywalne, a odpowiedni zapis będzie chronić zarówno Ciebie, jak i salon, który wybierzesz. Warto taką umowę sporządzić przed zapłatą zaliczki, która będzie określała prawa i obowiązki obu stron.

Suknie ślubną najlepiej zamówić dużo wcześniej, żeby był czas na wszystkie poprawki i spokojnie odebrać jeden albo dwa tygodnie przed ślubem.

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top