Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Idealny fotograf ślubny - kto to?

Idealny fotograf ślubny - kto to?
Przy wysokich kosztach organizacji ślubu i wesela, wydatek z jakim musimy się liczyć wynajmując ślubnego fotografa jest niestety niemały. Kalkulując swój budżet nie warto jednak zbytnio oszczędzać na jego usługach.

Pamiętać bowiem należy, że wszystkie emocje, chwile i wydarzenia związane ze ślubem są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. A jeśli zlecimy wykonywanie fotografii osobie niekompetentnej, możemy nie być zadowoleni z efektów jej pracy. Nie trudno bowiem wykonać zdjęcia zbyt ciemne lub prześwietlone, źle wykadrowane czy nieostre.


Nie tylko zatrzymanie chwili

Obecna fotografia ślubna nie polega już tylko na zatrzymaniu w kadrze wydarzeń. Ma ona na celu ukazać coś więcej – emocje i uczucia. Uchwycić błysk w oku pana młodego wypowiadającego słowa przysięgi czy łzy szczęścia spływające po policzkach rodziców. Dobry fotograf potrafi wykonać naprawdę wspaniałe ujęcia, do których z radością powraca się po latach, pokazuje rodzicom, przyjaciołom a potem dzieciom i wnukom. Nie warto ryzykować bezpowrotną utratą magicznych ślubnych momentów, zlecając wykonywanie zdjęć nieodpowiedniej osobie.


Usługa bardzo ważna przy organizacji ślubu

Jak znaleźć odpowiedniego ślubnego fotografa? Zdjęcia mają być przede wszystkim Waszą pamiątką, dlatego wybrana osoba musi wykonywać zdjęcia trafiające w Wasz gust. Dlatego przeglądając portfolio wybranego fotografa warto zdać się na swoją intuicję. Każdy bowiem wykonuje inne ujęcia, inaczej sfotografuje daną scenę i w odmienny sposób poddaje zdjęcia obróbce graficznej. Przeglądając dużą liczbę ofert w prosty i szybki sposób przekonać się można, jakie zdjęcia najbardziej się Wam podobają i jakie trendy panują obecnie na rynku fotografii ślubnej. Pamiętać jedynie należy, że fotografowie do swojego portfolio wstawiają wybrane, najlepsze zdjęcia z kilkunastu sesji jakie przeprowadzili. Aby uzyskać jasny obraz, jak przypuszczalnie wyglądać będzie Wasz ślubny album, obejrzyjcie większą ilość zdjęć wykonanych podczas jednego ślubu i wesela.


Zdjęcia mówią o jego twórcy

Gdy już zdecydujecie się na usługi konkretnego fotografa, umówicie się na osobiste spotkanie. Poproście o pokazanie jak wyglądają zdjęcia przez niego wykonane, po ich wywołaniu. Różnić się bowiem mogą od tych, które oglądamy w formie cyfrowej. Zapytajcie go o sposób jego pracy i pomysły na ślubny plener. Jeśli fotograf wykaże się dużą dozą kreatywności i wzbudzi Wasze zaufanie, a jego prace przypadną Wam do gustu z pewnością wykona ona dla Was wiele pięknych ujęć podczas Waszego ślubu i wesela.


Gdzie zaplanować plener?

Gdy już odnajdziecie odpowiednią osobę, pomyślcie także gdzie chcielibyście przeprowadzić swój ślubny plener. Fotograf na pewno podsunie Wam kilka swoich pomysłów, nie musicie zdawać się tylko na jego zdanie. Poszukać możecie ciekawych scenerii w których najlepiej się czujecie. Jeśli macie jakieś zainteresowania możecie je wykorzystać jako pomysł na swoją ślubną sesję plenerową. Jeśli uwielbiacie szybką jadę samochodem, zabierzcie swojego fotografa na tor gokartowy. A może kochacie konie? Sesja zdjęciowa w stadninie z pewnością będzie dla Was wspaniałą zabawą. Pomysły są ograniczone tylko Waszą wyobraźnią, bowiem dobry fotograf piękne zdjęcia wykona dla was gdzie tylko sobie wymarzycie.


Aleksandrów Kujawski - ciekawe miejsca

W Aleksandrowie Kujawskim znajdziecie miejsca odpowiednie zarówno dla klasycznych fotografii jak i tych szalonych, nieco bardziej wyszukanych. Jeśli odpowiadają Wam fotografie w parku z pięknym pałacem w tle, udać możecie się w okolice Pałacu Trojanowskich. Romantyczne fotografie na ławeczce w cieniu drzew wykonać możecie także w Parku Miejskim czy też w Parku im. Jana Pawła II. Ciekawym obiektem w Aleksandrowie Kujawskim jest zabytkowa wieża ciśnień, ją także wykorzystać możecie za tło ślubnych zdjęć. Warto wziąć pod uwagę znajdujący się w pobliżu dworzec kolejowy. Tory i perony są bardzo częstym motywem w fotografii ślubnej. Można tutaj zaplanować naprawdę ciekawą sesję i wykonać wiele dobrych ujęć.


Inne pomysły

Jeśli natomiast poszukujecie nietuzinkowych scenerii dla Waszych fotografii pod uwagę możecie wziąć stadion sportowy czy nawet plac zabaw. Jako tło ślubnych zdjęć dobrze sprawdzają się także opuszczone budynki. Czasami wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się wokół siebie by znaleźć to, czego oczekujecie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top