Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Idealne buty dla pana młodego – jak je dobrać?

Idealne buty dla pana młodego – jak je dobrać?
Niewątpliwie buty kupowanie przez pana do ślubu powinny być eleganckie. Niemniej jak powszechnie wiadomo, eleganckie obuwie męskie plasuje się na kilku stopniach elegancji, w zależności od wybranego fasonu.

Na samym podium znajdują się oczywiście lakierki męskie. Buty te zakładane są przez aktorów na czerwony dywan, do smokingów, fraków. Czy ślub jest dobrą okazją do ich założenia? Styliści mają mieszane uczucia i nie są jednogłośni w swoich poglądach na ten temat. Jedni twierdzą, że ślub jak najbardziej jest odpowiednią okazją do tego, by mężczyzna choć raz założył na stopy lakierki, inni twierdzą, że lakierki owszem, ale w tradycyjnym wydaniu, czyli wyłącznie do fraka albo smokingu, trzecia grupa natomiast stanowczo odradza ten pomysł wskazując na wiele innych bardzo eleganckich rodzajów obuwia – z Oksfordami jako faworytami. Czym uzasadniają brak aprobaty dla lakierków w dniu ślubu? Otóż tym, że w tym dniu to jednak panna młoda powinna odgrywać pierwszoplanową rolę i to na nią wszyscy goście powinni zwracać uwagę, a nie na błyszczące buty pana młodego. My jednak z tą teorią się nie zgadzamy i uważamy, że Pan Młody również powinien wyjątkowo wyglądać.


Jeśli nie lakierki, to co?

Tak jak zostało to wcześniej napisane, zamiast lakierków, lepiej wybrać najbezpieczniejsze i najbardziej eleganckie spośród wszystkich półbutów – klasyczne Oksfordy. Dobrze, aby były wykonane ze skóry i posiadały eleganckie, klasyczne zdobienia. One zawsze pasują do garnituru, poza tym uznawane są za najbardziej eleganckie buty obok lakierków. Co do pozostałych rodzajów męskich półbutów, to styliści radzą nie ryzykować. Derby mogą okazać się zbyt mało oficjalne, monki z kolei zbyt zdobne – poza tym nie pasują do każdego rodzaju garnituru – ubierając je należy pamiętać o odpowiedniej szerokości nogawki i odpowiednim odcieniu, tak by złota czy srebrna klamerka nie gryzły się z resztą looku. Brougsy, to buty męskie, które także lepiej zostawić w szafie przy okazji ślubu. Są zbyt zdobne i lepiej nadają się na mniej oficjalne okazje, niż własny ślub.


Jaki kolor?

Ślubne buty męskie powinny być dopasowane do garnituru – to rzecz jasna. Ale nie zawsze dopasowanie oznacza ubranie butów w identycznym kolorze jak garnitur, no chyba że mówimy o garniturze w kolorze czarnym. A co z innymi kolorami ubrań?

- garnitur granatowy – tutaj doskonale sprawdzą się buty w kolorze czarnym albo ciemnobrązowym. Oksfordy w kolorze orzecha doskonale uwydatnią granat, nie odejmując mu oficjalnego i eleganckiego charakteru,

- garnitur w kolorze ciemnoszarym – tutaj najlepiej sprawdzą się także buty w kolorze czarnym, ewentualnie ciemnobrązowym,

- garnitur w kolorze jasnoszarym – idealnie sprawdzą się tutaj właściwie wyłącznie buty w kolorze jasnego brązu. Szary garnitur zakładamy zwykle latem, w upalne dni. Nie ubierajmy więc do niego ciężkich optycznie, czarnych butów. Lekkie, brązowe buty męskie dodadzą mu szyku i elegancji,

- garnitur w kolorze białym – na taki decyduje się niewielu panów młodych. Wymaga on nienagannej, świetnej i proporcjonalnej sylwetki, aby ubrany w niego pan nie wyglądał karykaturalnie. Do takiego unikatowego zestawu polecane są białe lakierki.

Jak widać, obuwie męskie przeznaczone na wielkie okazje, typu własny ślub, jest dość ograniczone w wyborze. Niby mamy mnóstwo rodzajów eleganckich butów, a jednak wypada pokazać się w jednej parze i to jeszcze w określonym kolorze. Cóż – klasyka zawsze jest piękna i modna, ale kto wie, być może za jakiś czas trendy w modzie ślubnej ulegną jednak zmianie i panowie zaczną zakładać idąc przed ołtarz coś zupełnie zaskakującego w formie i kolorze.

But butowi nierówny, zwłaszcza ten męski. Może wydawać się to wielu panom paradoksalne i niemęskie, ale gwarantujemy, że jeśli już jakiś pan zdecyduje się na zakupy z Modini, to na pewno będzie zadowolony. W naszym sklepie hołdujemy stylizacjom eleganckim, nadającym się na spotkania biznesowe, ważne uroczystości czy po prostu elegancki outfit. Nasze wizytowe buty skompletowaliśmy z dbałością o najmniejsze szczegóły, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne, natomiast dla znawców są całym światem. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy pan odróżnia różne fasony obuwia wizytowego, dlatego też zadbaliśmy o to, by każdy z nich znalazł to czego szuka, dzięki szczegółowym opisom butów oraz ich zastosowania. U nas dowiesz się jakie buty ubrać na ślub czy na elegancką kolację. Nauczymy rozróżniać Cię Oxfordy od derbów i nauczymy Cię, które kiedy wypada założyć. Już dzisiaj dołącz do naszego świata fantastycznych fasonów, modnych krojów oraz kolorów. Modini to sklep, w którym każdy mężczyzna – podkreślamy to z całą stanowczością – KAŻDY znajdzie strój dla siebie – w fantastycznych krojach i fasonach oraz atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy Modini Internetowy Salon Mody

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Magda 2018-10-29, 15:16

    Ja z moim przyszłym mężem wybraliśmy nowoczesne i wygodne buty podwyższane, bo Michał jest niski, a ja chciałam włożyć obcasy do sukni ślubnej. Polecam szczerze Betelii. Oboje bardzo jesteśmy zadowoleni ze efektu.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top