Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Gdzie uszyć suknię ślubną

Gdzie uszyć suknię ślubną
Planując ślub, pani młoda musi przede wszystkim wybrać kreację. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że do wyboru mamy nie tylko nowe suknie ślubne, ale także używane czy wynajmowane przez wypożyczalnię sukien ślubnych.

W przypadku gdy chcemy na ten dzień mieć kreację, zaprojektowaną i uszytą specjalnie dla nas, to zdecydowanie pozostaje zakład krawiecki, albo salon sukien ślubnych.


Wybór odpowiedniego zakładu

Suknie weselne nie są jednak specjalnością każdego zakładu krawieckiego, zwłaszcza jeśli interesuje nas iście balowa kreacja. Dlatego albo musimy szukać zakładu specjalizującego się w szyciu sukien ślubnych, albo udać się do salonu sukien. Często małe zakłady krawieckie oferują nam suknie weselne w niższych cenach, jednakże z drugiej strony odznaczają się one bardzo małym wyborem. Najlepiej wybrać kilka zakładów i kilka salonów i udać się do każdego z nich, by porównać ceny, wzory, projekty, jak i możliwości, a dopiero potem wybrać ten właściwy. Suknia ślubna wymaga także wielu przymiarek, nie warto więc wybierać salonu bardzo daleko od miejsca zamieszkania, by zawsze móc podjechać na przymiarkę.


Kolor sukienki ślubnej a karnacja skóry

Obecnie na ślubie obowiązują nie tylko białe suknie ślubne. Jeśli chcemy poczuć nieco ekstrawagancji na własnym ślubie i nie zamierzamy założyć sukni białej jak śnieg, to zdecydowanie warto dobrać kolor do własnej karnacji skóry. Wbrew pozorom karnacja ma tutaj bardzo duże znaczenie. Do jasnej karnacji warto wybrać sukienki ślubne w kolorze kawy z mlekiem, kości słoniowej, ecru czy nawet miedzianym lub rudym.


Inne kolory niż biały

Tu wręcz biel jest niepolecana. Śnieżna suknia ślubna zleje się z karnacją, tworząc niezbyt dobry efekt końcowy i rozmywając piękno sukni. Do śniadej karnacji idealne są sukienki weselne w kolorze różu czy oliwki. Tutaj można zaszaleć i wybrać ostry róż, chłodny fiolet czy nawet kolor maliny, albo wiśni. Warto jednak przymierzyć wcześniej sukienki w takich kolorach, by sprawdzić czy dobrze się w nich czujemy. Do czekoladowej karnacji właściwie najłatwiej jest dobrać suknie ślubne. Od tradycyjnej bieli po kakao przez kość słoniową czy róż. Każdy kolor idealnie będzie się uzupełniał, kontrastował czy współgrał z taką karnacją skóry. Choć zdecydowane jasne i żywe kolory będą najlepsze.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top