Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Fotografie pełne pasji

Fotografie pełne pasji
Aby nasze fotografie ślubne były nietuzinkowe, nie potrzebne są jakieś wirtuozerskie zabiegi, zarówno nas jak i robiącego zdjęcia. Wystarczy szczypta dobrego pomysłu, odrobina szaleństwa i oczywiście chęci. Z tak dobranej mąki upieczenie dobrego chleba nie będzie problemem.

Tyleż samo entuzjazmu co Para Młoda, powinien mieć w sobie fotograf, dla którego ta dziedzina to nie tylko zawód i źródło pieniędzy, ale i pasja. Dobry fachowiec nie tylko potrafi odpowiednio dobrać światło do fotografii, mieć odpowiedni aparat, ale winien też mieć w sobie to „coś”, co jego zdjęciom nadaje nutki artyzmu. To „coś” to intuicja i umiejętność uchwycenia ulotnej chwili. Nie wszyscy fotografowie mają to „coś”, bowiem tutaj nie wchodzi w rachubę kwestia umiejętności nabytej, lecz talent.


Nie tylko fotograf ma wpływ na efekt

O powodzeniu akcji pod tytułem „zdjęcia ślubne” nie decyduje tylko osoba fotografa. Ważna jest też postawa Pary Młodej, która musi się czuć swobodnie. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniej scenerii. Sesję plenerową powinno urządzać się w dniu innym niż ślub, tak aby wybyć się niepotrzebnego balastu stresu i pośpiechu związanego z koniecznością szybkiego powrotu na salę weselną. Spięci, zestresowani i nienaturalni małżonkowie – chyba nie takich chcielibyśmy oglądać w swoich albumach ślubnych.


Wybór zależy od Was

Przestrzeń, którą sobie obierzemy często zależy od naszych temperamentów. Romantycy wybiorą ławkę w parku, bądź zaciszny zakątek w którym miały miejsce ich pierwsze spotkania. Inni zdecydują się na cos bardziej szalonego. Wsiądą w „Ursusa” okolicznego rolnika, wskoczą w kopę siana, a później skoczą ze spadochronem albo pocałują się nurkując pod wodą. Powodzenie sesji plenerowej zależy więc w dużej mierze również od nas i naszego zaangażowania w to przedsięwzięcie. A chyba warto poświęcić tej sprawie dłuższą chwilę, bo zdjęcia ślubne to cenna pamiątka na długie dziesięciolecia.


Radzymin i jego piękno

Ciekawych miejsc do wykonania ujęć sesji ślubnej nie brakuje w Radzyminie. Wokół miasta roztacza się piękna przyroda parki krajobrazowe, duże kompleksy leśne, zegrzyński akwen wodny, ujście Bugu i Rządzy do Narwi oraz liczne pomniki przyrody. Wokół Radzymina rozlega się nieregularny ciąg wydm położonych wzdłuż Wisły i Bugu. Największe (dochodzące do 5 m) można oglądać w pobliżu Rejentówki - części letniskowej Radzymina nad rzeką Rządzą. Walory naturalne tej okolicy sprawiają, że dla miłośników takiej scenerii z pewnością znajdzie się coś interesującego.


Zabytki także mogą być ciekawe

W tym miasteczku nie brakuje również zabytkowych obiektów, które mogłyby posłużyć jako tło kilku zdjęć w Waszym albumie. Najcenniejszym zabytkiem Radzymina jest klasycystyczny kościół z lat 1779-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą, wg projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 wg projektu Konstantego Wojciechowskiego. W kościele zachowały się XVIII-wieczne obrazy i rzeźby. Obok kościoła znajduje się plebania z 2. połowy XVIII wieku. Niezwykle efektownie porą wieczorową prezentuje się Stary Rynek. Pełen romantyzmu jest także drewniany dom administratora (tzw. "dworek") w zachowanym częściowo parku krajobrazowym z XVIII wieku. Takich miejsc w tej mazowieckiej miejscowości jest bez liku. Czasami wystarczy się rozejrzeć, a błyśnie ta iskra, która skłoni nas do wykonania zdjęć właśnie w tym a nie innym miejscu.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top