Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Fotograficzna sesja zdjęciowa – o czym warto wiedzieć

Fotograficzna sesja zdjęciowa – o czym warto wiedzieć
Zazwyczaj fotografia ślubna zrobiona w plenerze, uwzględnia rejestrowanie nowożeńców na tle zielonych lasów, pięknych łąk, kolorowych ogrodów, malowniczych akwenów wodnych oraz połączeniu wszystkich tych elementów krajobrazu. Jednakże zdjęcia ślubne mogą uwzględniać również bardziej wymagający plener w postaci architektury

Sesja zdjęciowa jest realizacją fantazji nowożeńców w sprawie idealnej pamiątki ze ślubu. Bardzo często zdjęcia robione są w zamkach albo ciekawych parkach, gdzie natura oraz historia stanowią znakomite tło do oryginalnych fotografii. Fotografia ślubna nie ogranicza się wyłącznie do takich scenerii. Niektórzy ludzie robią zdjęcia bardzo ekstremalne albo po prostu szokujące, aby pokazać swoje prawdziwe oblicze. Szalone pomysły na zdjęcia wymagają zatrudnienia szalonego fotografa. Efekt współpracy jest nieziemski, co można zauważyć po licznych galeriach ze zdjęciami ze ślubu.


Wielka rola fotografa ślubnego

Potrafi to być wyzwaniem, gdy w okolicy nie ma zbyt wiele ciekawych miejsc tego typu a mimo tego nowożeńcy upierają się, że ich album ślubny ma zawierać fotografie stworzone na tle jakiś interesujących zabudowań. Fotograf ma jednak stosunkowo rozległe pole do popisu. Może postanowić, że zrobi zdjęcia nowożeńcom na tle zabudowy starego miasta (zdecydowana większość miast w Polsce może je zaoferować), gdzie lokalny układ architektoniczny z wykorzystaniem fasad kamienic bywa bogaty. Innym pomysłem jest zrobienie zdjęć ślubnych na tle ładnych fontann.


A może inne plenery?

W grę wchodzi również charakterystyczna budowla, reprezentująca konkretny styl architektoniczny – najczęściej gotyk, renesans, barok czy oświecenie. W pracy fotografa w plenerze mogą pojawić się również nowożeńcy, którzy sami od siebie zaproponują coś jeszcze innego. W tym wypadku do fotografa należy decyzja, czy przystanie do propozycji swoich klientów czy stwierdzi, iż ten pomysł nie będzie trafiony i sam zaproponuje coś podobnego i zarazem odpowiedniego do wykorzystania w kadrze obiektywu. Wszystko jednak zależy od gustu i od dostępności ciekawych kompozycji architektonicznych.


Współpraca podstawą sukcesu

Fotograf nie tylko robi zdjęcia, ale także inspiruje oraz ukierunkowuje młodą parę. Zdjęcia ślubne nie mają specjalnych wytycznych, ponieważ to nowożeńcy je ustalają. Najważniejsze jest oddanie osobowości pary młodej poprzez fotografię, ponieważ to pozwoli na zachowanie świeżości wspomnień. Sesja plenerowa najczęściej odbywa się kilka dni przed albo po ślubie, ponieważ wtedy para młoda ma więcej czasu na zorganizowanie jej w taki sposób, w jaki sobie życzą. Po zakończeniu sesji zdjęcia są poddawane specjalnej obróbce, dla uzyskania ciekawszego efektu. Fotografie z sesji są najczęściej przeglądane, ponieważ mają w sobie najwięcej emocji, uczuć oraz pasji. Robienie takich zdjęć to czysta przyjemność dla pary młodej. Wszystkim parom młodym poszukującym fotografa ślubnego polecamy największą bazę fotografów ślubnych – www.fotograf-wesele.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top