Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Fotografia Ślubna w Gubinie

Fotografia Ślubna w Gubinie
Podczas przygotowań do uroczystości weselnej, na długo przed jej spełnieniem rozważamy wiele aspektów związanych z ich organizacją. Właściwe zaplanowanie dwóch dni w roku z kalendarza, który liczy ich zwykle 365 wydaje się zadaniem prostym, lecz zwykle bardziej komplikuje się ono w miarę zbliżania się dnia wesela.

Często ważne rzeczy i zagadnienia związane ze zbliżającą się uroczystością uważamy za proste i bezproblemowe dające się załatwić niejako z "marszu". Jednym z takich zagadnień jest wybór osoby dokumentującej uroczystość, czyli pełniącą funkcję fotografa imprezy. Nie każdy ma to szczęście posiadać w kręgu rodziny, czy bliskich znajomych osobę umiejącą fotografować, której z całą odpowiedzialnością można powierzyć tak ważne zadanie, jak fotografowanie najważniejszej uroczystości, do jakich zalicza się uroczystość weselna.


W jaki sposób wybrać właściwą osobę?

Dużym problemem może też być fakt wyboru takiej osoby i zaproszenie jej jako gościa uroczystości. Zachodzi wtedy duże prawdopodobieństwo, że gość weselny i jego partner nie będą w pełni korzystali z uroków beztroskiej zabawy i jako fotograf weselny nie w pełni będzie on dyspozycyjny aby móc w każdej chwili wywiązać się z roli fotografa. Niezależny, profesjonalny fotograf wyposażony w dobrej klasy, niezawodny sprzęt pozwoli nam w spokoju oczekiwać na efekty swojej pracy. Zarejestrowanie najwspanialszych chwil ważnego dla nas dnia, to dla fotografa tylko część pracy. Zwykle kilka dni po uroczystości Para Młoda umawia się z fotografem na zdjęcia plenerowe, które stały się ważnym uzupełnieniem zdjęć weselnych.


Malownicze plenery Gubina i okolic

W Gubinie, mieście przedzielonym Nysą Łużycką z Niemieckim Guben, jest wiele miejsc mogącymi być plenerem zdjęć pary młodej z okolic tego miasta. Ruiny katedry, a właściwie Kościoła Farnego są ciekawym miejscem w samym centrum miasta. Kościół ten do 1945 roku był najokazalszym obiektem sakralnym w Dolnych Łużycach. Zniszczony w czasie drugiej wojny światowej, obecnie jest zabezpieczony jako trwała ruina. Do dziś zachwyca swym urokiem i potęgą. Kilka kroków dalej znajduje się most z elementami elektrowni wodnej na Nysie Łużyckiej prowadzący na niemiecką stronę miasta, gdzie pięknym plenerem jest odrestaurowana stara część miasta Guben i imponujący zagospodarowaniem deptak. Wyjątkowo atrakcyjnie wygląda on udekorowany ozdobami i światełkami w okresie Świat Bożego Narodzenia, przez pozostałą część roku cieszy oczy piękną zielenią.


Starówka i mury

Bardzo interesującym tłem pary młodej będą również budynki Starówki i kościoła w Guben. W Gubinie ciekawym miejscem bardzo charakterystycznym dla miasta i jednocześnie malowniczym tłem zdjęcia plenerowego jest Brama Ostrowska z przełomu XV i XVI wieku i mury o charakterze ozdobnym przy ul. Dąbrowskiego, które wybudował w roku 1892 właściciel firmy przewozowej sprawiając tym samym prezent miastu, oraz odbudowany fragment starówki z Wieżą a Basztową. Interesującym miejscem na plener fotograficzny może być Wyspa Teatralna, choć czasy jej świetności pewnie nie wrócą, ale pozostałe fragmenty amfiteatru podkreślają niezwykłość tego miejsca sprzed lat.


Właściwa obróbka materiału

Dopiero po wykonaniu i zebraniu wszystkich zdjęć zarejestrowanych podczas uroczystości i pleneru profesjonalny fotograf opracuje je właściwie obrabiając i kadrując w zależności od ich wykorzystania, czy formy prezentacji. Na pewno znajdzie czas dla pary młodej i wspólnie z nią wybierze fotografie do książki-albumu, czy prezentacji multimedialnej. Tak wykonane fotografie spowodują ,że albumy ze zdjęciami ze ślubu będą często przeglądane i zawsze sprawiać będą radość oglądającym.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top