Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Fotografia ślubna to sztuka!

Fotografia ślubna to sztuka!
Młode pary często narzekają na to, że ich sesja ślubna kosztuje majątek, a fotograf liczy sobie za dużo. Nikt jednak nie zastanawia się nad tym, jak ciężka jest ich praca i jak bardzo muszą się postarać, aby uzyskać perfekcyjne zdjęcia. Tak właśnie pracują najlepsi w tej branży!

Żyjemy w czasach, kiedy dobrej jakości aparat nie jest zbyt dużym wydatkiem i w zasadzie może mieć go każdy. Często prowadzi to do przekonania, że dobrym fotografem również może być każdy, choć to totalna bzdura. Najlepsi fotografowie ślubni to artyści, którzy swojemu zajęciu poświęcają prawie całe swoje życie. I są tego efekty, bo najlepsze sesje ślubne to małe dzieła sztuki! Większość fotografów, których spotykają pary młode, traktuje swoją pracę standardowo. Choć są kreatywni i starają się wykonać sesję ślubną jak najlepiej, to raczej nie ma mowy o wychodzeniu poza pewne ramy, czy decydowaniu się na coś naprawdę niezwykłego. A jak pracują najlepsi w tym zawodzie? Robią dokładnie coś odwrotnego, traktując fotografię ślubną, jako swoją życiową pasję.
 

Dobra sesja ślubna to ciężka praca

Większość nowożeńców nie zastanawia się nawet, jak trudna jest praca fotografa i przygotowanie ich sesji ślubnej. Wymagany jest do tego nie tylko sprzęt fotograficzny z najwyższej półki, który jest bardzo drogi i na który fotograf musi długo oszczędzać lub wziąć kredyt. Ważny jest przede wszystkim kreatywny pomysł, który sprawi, że każda sesja będzie inna, będzie podkreślała szczególne cechy pary i sprawi, że nowożeńcy poczują się naprawdę wyjątkowo. Sesja zaczyna się na długo przed spotkaniem z parą, fotograf musi znaleźć idealny plener, a jego poszukiwanie nie zawsze przebiega bezproblemowo.
 

Pasja i umiejętności

Jeśli fotograf naprawdę się stara, będzie gotów sprawdzić nawet kilka miejsc, dopóki znajdzie to właściwe. Często wiąże się z tym praca w trudnych warunkach, gdy sesja odbywa się np. na Kasprowym Wierchu, trzeba walczyć z wiatrem, a czasem także z zimnem. Dodatkową trudnością w pracy fotografa ślubnego jest fakt, że pracuje on z amatorami. Sesja, w której uczestniczą zawodowi modele jest znacznie łatwiejsza, bo są oni obyci z aparatem i nie trzeba ich uczyć pozowania. W przypadku pary młodej fotograf najpierw musi oswoić ich z tą niezwykłą dla nich rolą, a dopiero potem może przystąpić do pracy. Tylko w ten sposób można się upewnić, że zdjęcia wyjdą naturalnie, a efekt będzie zachwycający.

 


Dobry fotograf ślubny – pasja i talent

Świetny fotograf ślubny to tak naprawdę artysta, który traktuje swoją pracę, jako życiową pasję. Tylko prawdziwa miłość do tego, co się robi, owocuje kreatywnością, chęcią ciągłego uczenia się i odkrywania oraz gotowością do zmian i poświęceń, które to są wyznacznikami prawdziwego fachowca w tej branży. Pasjonat nie zna słowa „NIE”, będzie zawsze gotowy, aby sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom swoich klientów, a nawet je przewyższyć.


Zaangażowanie jest bardzoistotne

Jeden z najbardziej znanych fotografów ślubnych, Matt Adcock jest gotowy na nurkowanie i wspinanie się po skałach wraz z młodą parą, byle tylko znaleźć najlepszy plener ślubny. Angelica Glass opisuje swoje zdjęcia jako „niesamowicie seksowne, przerażająco realne i histerycznie niezręczne”, w każdym zaznaczając swój specyficzny styl. To jeszcze jeden dowód na to, że najlepsi w tej branży są artystami, każdy ma swój niepowtarzalny styl i są zatrudniani przez ludzi z całego świata, który marzą o tym, aby zdjęcia były utrzymane właśnie w takiej, a nie innej konwencji.

 

Warto wziąć te informacje pod uwagę w momencie wybierania swojego ślubnego fotografa. W naszym kraju również znajdziemy wielu pasjonatów, nawet jeśli nie są tak znani, to będą w stanie stworzyć niepowtarzalną sesję ślubną.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Sonia 2018-04-27, 04:38

    Zgadzam się jak najbardziej!
    Długo szukaliśmy odpowiedniego fotografa, aż w końcu trafiliśmy na Fotograf Nowakowscy Legnica.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top