Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Fotografia ślubna oraz inne pomysły

Fotografia ślubna oraz inne pomysły
Wybór właściwego fachowca z dziedziny fotografii ślubnej ma znaczenie. Trzeba zastanowić się co jest dla Was najważniejsze w tym zakresie, gdyż często usługi różnią się znacząco w cenie. Warto wiedzieć za co się płaci. A może coś jeszcze poza tym?

Fotografia ślubna przeżywa aktualnie swój prawdziwy renesans. Wiele jest okazji, które chcemy uwiecznić na zdjęciach. Jedną z nich jest ślub i wesele. Oczywiście na Śląsku nie jest inaczej – istnieje tutaj bardzo dużo firm fotograficznych.Ta mnogość ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Z jednej strony duża konkurencja wymusza obniżenie cen, używanie najlepszego sprzętu oraz inwestowanie w reklamę. Z drugiej strony jednak w tym gąszczu trudno znaleźć tych, którzy naprawdę znają się na rzeczy.


Koszty związane z usługą

Dlatego też wiele par staje przed dylematem – zdecydować się na któregoś z renomowanych fotografów i zapłacić za zdjęcia nawet 5 tys. złotych czy poszukać kogoś, kto być może bardzo dobrze zna się na rzeczy, ale nie zapracował jeszcze na tzw. renomę i – co za tym idzie – wykona nam zdjęcia za 2 tys. złotych? Wszystko zależy od tego, jakimi środkami dysponujemy. Szukając dobrego fotografa, warto popytać znajomych. Być może znają kogoś, kto robi fantastyczne zdjęcia, ale niedawno zaczął przygodę z fotografią. Możemy mieć wówczas pewność, że taka osoba poświęci nam wiele czasu. Na pewno też będzie się bardzo starała, bo młodym fotografom zależy przecież na opinii klienta. Pomocny może okazać się również Internet. Przykładowo serwis prezentujący zdjęcia ślubne – fotograf-wesele.pl zrzesza ponad 1000 fotografów ze Śląska.


Możliwości na Śląsku jest wiele

Śląsk obfituje także w doskonałe miejsca na plener ślubny. Nie brakuje tutaj malowniczych zalewów, pięknych lasów, a także dworków i zamków. Jeśli udamy się bardziej na południe – możemy także zafundować sobie wspaniałą sesję w Beskidzie Śląskim. O ile bardzo mocno zarysowanym w tradycji dnia ślubu jest odbieranie rodzicielskiego błogosławieństwa, o tyle mniej popularne było dopuszczanie osób spoza rodziny i bliskiego kręgu przyjaciół do obserwowania i utrwalania różnymi technikami. Ostatnio jednak to coraz chętniej pokazywany element kulisów przedślubnych przygotowań – i jeśli przyglądać się często prezentowanym zdjęciom tego rodzaju – niesie on bardzo wiele intrygujących sytuacji i oczywiście mnóstwo emocji. Czy są jeszcze inne niż wideo i ślubna fotografia metody na reportaż z tego dnia?


Inne ciekawe pomysły na oryginalne pamiątki

Pewne pole do popisu miałaby może jeszcze taka niezwiązana bezpośrednio z fotografią ślubną technika rejestracji, która przypominałaby prasową odmianę amerykańskiej metody relacjonowania procesów sądowych – tam, gdzie niedozwolone jest korzystanie z aparatu fotograficznego i kamery, pojawia się rysownik uzbrojony we wprawną rękę i uważne oko i standardowy szkicownik z kilkoma kolorami ołówków. Oczywiście taki efekt na użytek specjalnego albumu ślubnego daje się uzyskać na bazie zdjęć i uzupełnienie standardowych ślubnych fotografii ich graficzną wariacją jest pomysłem całkiem na miejscu. Jeśli nasz ślubny fotograf nie gardzi komputerową obróbką zdjęć, można liczyć na to, że namówimy go na zaprezentowanie podobnych przeróbek zanim zdecydujemy czy jakaś część fotograficznej ilustracji ślubu i wesela powinna przybrać taką właśnie postać.

Wszystkim życzymy owocnych poszukiwań fotografa oraz zadowolenia z efektu!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top