Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Fotografia rzecz ważna

Fotografia rzecz ważna
Zwykle przy organizacji uroczystości weselnej zaprząta nam głowę wiele problemów związanych z logistyką samej uroczystości, zaproszeniami gości, wyborem lokalu, menu, miejsc noclegowych i ubioru Pary Młodej.

Bywa, że o fotografie weselnym przypominamy sobie w ostatniej chwili i to wtedy, gdy najlepsi z nich mają już pozajmowane terminy, a przecież zdjęcia będą jedyną pamiątką przywołującą klimat chwili tego jedynego dnia w życiu. Czy uwiecznienie najważniejszych chwil pozostawić przypadkowi?


Artystyczne zdjęcia ślubne

Jeszcze nie tak dawno zdjęcia weselne wykonywane były w zakładzie najbliższego fotografa, gdzie Para Młoda zostawiając gości jechała lub szła na obowiązkowe zdjęcia ślubne. Fotografie wszystkich fotografowanych par wyglądały prawie identycznie i zwykle było ich niewiele. Dzisiaj dobry fotograf na weselu wykonuje kilkaset zdjęć doskonałej jakości i wiele zdjęć nowożeńców w wybranych przez nich plenerach zwykle kilka dni po właściwej uroczystości weselnej.


Ciekawe pomniki

W Świebodzinie dzisiaj prawie niemożliwe jest niewykonanie zdjęć na tle największego na świecie pomnika Chrystusa Króla, który od niedawna stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta. Pomnik ma wysokość ponad 50m, z czego 16 metrów to usypany kopiec. Waży ponad 440 ton, na szczycie 33 metrowej figury znajduje się pozłacana korona. Jest kopią pomnika stojącego nad Rio de Janeiro i różni się właśnie koroną, której brazylijski pomnik nie posiada.


Z Czesławem Niemenem

Miejscem na plener w Świebodzinie bez wątpienia może być otoczony urokliwymi kamieniczkami plac Jana Pawła II przed pięknym, miejskim ratuszem. Siedziba Rajców Miejskich powstała w XVI wieku, obecną, nawiązującą do gotyku i renesansu formę elewacji nadano budynkowi w XIX wieku. Na placu tym stoi odsłonięta w 2009 ławeczka Czesława Niemena związanego rodzinnie ze Świebodzinem. Któż nie pamięta charyzmatycznego wykonawcy utworu "Dziwny jest ten świat" i brzmienia jego jedynego głosu. Wiele par nie odmówi sobie przyjemności posiadania wspólnego zdjęcia z siedzącym na niej artystą.


Atrakcyjne mury obronne

Również zachowane fragmenty murów obronnych Świebodzina z ruinami trzech z dwunastu baszt mogą być tłem ciekawych zdjęć. Świebodzin z racji swego położenia w otoczeniu lasów, jezior i pól mogących stanowić naturalny plener niezależnie od pory roku jest ciekawym miejscem umożliwiającym fotografowi spełnienie się artystyczne i dostarczenie poprzez zatrzymane obrazy radości oglądającym.


Pamiątka na wieki

Po latach nie będziemy pamiętali o drobnych niedogodnościach związanych z organizacją pleneru, przebierania się najczęściej ślubne stroje, wyjazdu i czasu na to poświęconego. Zostaną fotografie przypominające najbardziej magiczne chwile. Interesującym miejscem na weselny plener niewątpliwie będzie Zamek Joannitów w Łagowie, miejscowości leżącej niedaleko Świebodzina. Miejscowość Łagów przedzielająca dwa jeziora, z pięknym zamkiem z malowniczą wieżą, znana z organizowanego tu Lubuskiego Lata Filmowego jest miejscem, które może być inspiracją dla fotografa jak i nowożeńców będącymi głównymi aktorami pleneru.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top