Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Fotograf ślubny a sprzęt

Fotograf ślubny a sprzęt
Ogólnie znane jest stwierdzenie, że nie sprzęt czyni fotografa profesjonalistą. Oczywiście jest to prawda, ponieważ liczą się umiejętności fotografa i jego wyobraźnia. Zdjęcie zaczyna się już tworzyć w głowie, a potem za pomocą sprzętu jest ono realizowane.

Często się mówi, że profesjonalny fotograf zrobi każdym aparatem zdjęcie. To również jest prawda. Ale nie zapomnijmy, że to człowiek jest ważniejszy. Aparat sam zdjęcia nie zrobi. Mimo to w dzisiejszych czasach technika tak poszła do przodu, że większość z nasz może sobie pozwolić na odpowiedni aparat.


To wcale nie jest łatwe

Fotografia ślubna, mimo przekonań nie jest w cale łatwa i tania jak nam się wydaje. Odpowiedni sprzęt kosztuje bardzo dużo, należy się znać w tej dziedzinie. Bardzo ważne jest oświetlenie, jak go wykorzystać, aby też nie przeszkadzać w ceremonii. Najtrudniejszy etap jest w kościele. Dlaczego? Otóż jak wiadomo w kościołach nie ma zbyt jasno a my mamy do dyspozycji tylko aparat i lampę zewnętrzną. Profesjonalista wie jak wykonać zdjęcia, aby ich nie prześwietlić, aby tez nie było widocznych szumów i oczywiście, aby kadr był odpowiedni. Nie może być wielkich kontrastów. Nie każdy amator zrobi profesjonalnym sprzętem zdjęcie w tak trudnych warunkach. Nie jest sukcesem zrobić zdjęć w trybie auto. Sztuką jest aby zdjęcia były odpowiednio oświetlone i aby była ciekawa kompozycja, o ostrości nie wspominając.


Trzeba znać sprzęt fotografa

Wybierając fotografa powinniśmy się zainteresować jakim sprzętem on fotografuje. Oczywiście ważniejszy jest efekt wykonanych zdjęć i jego portfolio. Wiele jest amatorów robiących zdjęcia na ślubie, lecz profesjonalistą może się nazwać ta osoba, która nie tylko ma jasne szkła, odpowiedni korpus i resztę drogiego sprzętu fotograficznego. Ale ta osoba, której jakość zdjęć wyrobiła sobie ten profesjonalizm i nie ma mowy o jakiejkolwiek wpadce. Także wniosek nasuwa się sam, fotograf ślubny powinien być profesjonalistą z odpowiednim sprzętem oraz z głową pełną pomysłów, które potrafi przelać na zdjęcia.

Doświadczony fotograf

Jakie doświadczenie powinien mieć fotograf żeby móc o nim powiedzieć "profesjonalista"? To jest szerokie pojęcie. Nie ma żadnej narzuconej granicy używania takiego miana. Na ten tytuł fotograf sam sobie musi zasłużyć. I to już tylko i wyłącznie zależy od niego ile czasu mu to zajmie. Można się bardziej przyłożyć i zebrać grono zainteresowanych swoją fotografią ślubną, aby zostać ?ochrzczonym” profesjonalistą.


Nie może być z tzw. doskoku

Żeby się też tak stało zdjęcia muszą wyróżniać się jakością oraz stylem tego fotografa. Będąc na drodze do pozyskiwania popularności oraz wyrabiania sobie pewnej pozycji wśród Par Młodych, a także różnych fotografów, to wtedy możliwość na pomyłki jest coraz mniejsza. Amator może sobie pozwolić na błąd, lecz profesjonalista już nie. Konsekwencje tego mogą być ogromne. Jeżeli profesjonalny fotograf na co dzień zajmuje się tą sztuką, to jest nikła szansa, że coś zrobi nie tak. Najważniejsze jest jednak to, iż można być w danej dziedzinie profesjonalistą, lecz wtedy kiedy się kocha to co się robi. Nie można na siłę stać się kimś kim się nie chce być. Przecież to nie jest jednorazowa przygoda. To zajęcie na bardzo długie lata, a może nawet do końca życia.


Lata praktyki

Na tytuł profesjonalnego fotografa należy sobie zapracować. Bywają wzloty i upadki, żeby w końcu obrać właściwą drogę do sukcesu, drogę nie łatwą i długą. Dzięki poszerzaniu doświadczenia można zdobyć wiele. Jednak wystarczy moment żeby stracić zaufanie i pozytywne opinie. Dlatego warto się pomęczyć, aby osiągnąć cel oraz starać się go utrzymać. Lepiej, żeby te wysiłki nie poszły na marne i żeby nie stracić tego całego dorobku.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top